Psychologie je mocná věc. Pokud se naučíte následující psychologické triky, můžete si výrazně zjednodušit a zlepšit život a budete se umět lépe vyrovnat se stresovými situacemi. Stojí za to si je přečíst.

 

 1. Když se skupina lidí směje, pak se lidé instinktivně dívají na člověka, ke kterému mají nejblíže (nebo ke kterému chtějí mít blíž).
 2. Když děláte něco, co by vás normálně stresovalo, žvýkejte žvýkačku nebo jezte. Přimějete tak primární část vašeho mozku, aby si myslela, že nemůžete být v nebezpečí, protože právě jíte.
 3. Pokud je na vás někdo naštvaný a vy zůstanete v klidu, pak se pravděpodobně ještě víc naštve, ale později se za to bude stydět.
 4. Když někomu položíte otázku, ale dostanete jen částečnou odpověď, udržujte oční kontakt a zůstaňte zticha. Odpovídající osoba většinou dojde k tomu, že původní odpověď nebyla dostatečná a bude dál mluvit.
 5. Změna výrazu našeho obličeje je jedním ze způsobů, jak u sebe vyvolat určité emoce. Pokud se například chcete cítit šťastní, usmívejte se, jak nejlíp dokážete.
 6. Nepište nebo neříkejte „myslím si“ nebo „jsem přesvědčen, že“. To se rozumí samo sebou, ale zní to, že nemáte dost sebedůvěry.
 7. Před rozhovorem si představte, že jste s tazatelem staří přátelé. Vy jste zodpovědní za způsob, jakým budete situaci vnímat, a váš příjemný pocit z rozhovoru se přenese i na vašeho komunikačního partnera.
 8. Pokud se přimějete cítit opravdu šťastně a nadšeně, že někoho vidíte, pak je pravděpodobné, že tito lidé pak budou mnohem více nadšení, že vás vidí, až je příště potkáte. (Psi tento trik používají pořád!)
 9. Lidé budou mít spíše tendenci vyhovět menší prosbě, pokud nejdříve jednu nebo dvě prosby odmítnou.
 10. Spousta fyzických projevů stresu je stejná jako u nadšení (těžký dech, rychlý tlukot srdce atd.). Pokud se na stresovou situaci podíváte jako na výzvu, pak můžete svůj stres přeměnit na nadšení.
 11. Spousta lidí nedokáže rozlišovat mezi genialitou a sebevědomím. Pokud vypadáte, že víte, co děláte, lidé se za vás postaví.
 12. Pokud pracujete v oddělení péče o zákazníky, dejte si za sebe zrcadlo. Zákazníci na vás budou milejší, protože nikdo nechce sám sebe vidět jako naštvaného idiota.
 13. Pokud jste na schůzi a očekáváte, že si vás chce někdo podat, pak si sedněte hned vedle něj. Ztratí pozici, ve které se cítí bezpečně, aby vás mohl napadnout. Minimálně to zmírní jeho útok.
 14. Pokud jste na prvním rande, pak vezměte svého partnera na nějaké vzrušující místo. Spojí si vás s nadšením, které cítí.
 15. Při seznamování se snažte všimnout barvy očí vašeho partnera. Lidé vás díky delšímu očnímu kontaktu budou mít raději.

Komentáře

Komentáře