Na světě stále existuje spousta krásných míst, na která turisté nejezdí. Většinou se jedná o lokality, na které je složitější se dostat. To ale neznamená, že tyto vzdálené ostrovy, zapomenutá městečka a uchvátné přírodní úkazy nestojí za návštěvu. Prozkoumejte s námi 10 krásných míst a třeba budete jedni z prvních objevitelů.

1. Městečko Blagaj, Bosna a Hercegovina

blagaj

Zdroj: Talha Çakır/flickr

Blagaj je malinké městečko obklopené vodopády, kterým protékají azurové vody řeky Buna. Pod útesem najdete chrám a útulné bílé domky. Chrám je posvatným místem Dervišů, kteří tento kousek ráje postavili.

2. Kaňon Silfra, Island

silfraZdroj: Shriram Rajagopalan/flickr

Kaňon Silfra, oblíbené místo potapěčů, se nachází v islandském národním parku Þingvellir. Díky neskutečně čisté ledové vodě může člověk ztratit pojem o hloubce, jde totiž vidět až 300 metrů hluboko!

3. Isola Bella, Itálie

isola bella

Zdroj: Andy Hay/flickr

Isola Bella, ostrov v italském Lago Maggiore, je bezpochyby jeden z nejkrásnějších na planetě. Téměř celý ostrůvek zabírá palác a přilehlá barokní zahrada s terasami a fontánami, mezi kterými najdete procházející se bílé pávy.

4. Vesnice Pepka námořníka, Malta

popeye village

Zdroj: Tobias Scheck/flickr

Malé dřevěné domky ve vesnici Pepka námořníka byly původně postaveny kvůli natáčení muzikálu o slavném kresleném hrdinovi. V současné době najdete ve vesnici rezort se zábavním parkem, lodě, které vás vezmou na výlet kolem zátoky a nádherná panoramata. Interiér některých domů zůstává přesně takový, jako byl v době natáčení.

5. Brána do pekla, Turkmenistán

branadopekla

Zdroj: Tormod Sandtorv/flickr

Tento obrovský hořící kráter dosahuje 60 m v průměru a 20 m do hloubky. Místní ho nazývají Bránou do pekla. Kráter vznikl omylem, když geologové při průzkumu ložiska zemního plynu prorazili do jeskyně. Aby zabránili šíření plynu, rozhodli se ho zapálit. Oheň měl po pár dnech zmizet, ale hoří nepřetržitě už 46 let.

6. Setenil de las Bodegas, Španělsko

setenil

Zdroj: Light+Shade/flickr

Městečko Setenil de las Bodegas je unikátní pro svou polohu zabudovanou ve skále. Místní mu říkají „město pod skalami“. Zdi i střechy domů tvoří obrovská čedičová skála, která chrání obyvatele před větrem a horkým španělským sluncem.

7. Jeskyně Saint Marcel, Francie

grottedesaintmarcel
Zdroj: Grotte de Saint Marcel d’Ardèche

Tento jeskynní komplex s křišťálově čistou vodou a barevnými horninami ojevil francouzský lovec v roce 1836. Leží v oblasti, kudy protéká řeka Rhona, ve Francouzských Alpách.

8. Svatyně Las Lajas, Kolumbie

16652739759_51ddab4068_z (1)

Zdroj: Babak Fakhamzadeh/flickr

Svatyně Las Lajas se nachází v rokli na hranici mezi Ekvádorem a Kolumbií. Novogotický kostel se tyčí až do výše 45 metrů nad skalami a vodopády a celá stavba i interiér jsou úchvatné!

9. Národní park Lençóis Maranhenses, Brazílie

brazilie

Zdroj: ernie_greatoutdoors/flickr

Národní park Lençóis Maranhenses najdete na pobřeží Atlantského oceánu v severovýchodní Brazílii. Každoročně se během deštného období mezi písčitými dunami objeví azurové laguny. Stále zůstává tajemstvím, jak se sem po období sucha vrací ryby a krabi. Nejlepší čas navštívit národní park je od července do září, kdy jsou laguny největší.

10. Ostrov Flores, Portugalsko

flores island
Zdroj: Zoltan Acs/flickr

Flores se díky své unikátní flóře i fauně nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Leží v nejzápadnější části Azorských ostrovů poblíž portugalského pobřeží. Ostrov, jehož název zní v češtině  „květinový ostrov“, dostal své jméno podle spousty různobarevných květin, které ho pokrývají.