Hraní na piano na Novém Zélandu?

Jmenuje se Vojtěch „Pango“ Zámečník a živí se tím, že hraje na piano na Novém Zélandu. Původně zde jen kempoval, ale pak přišla tahle příležitost..

..jak efektivní může být i malá investice..

piano

Foto: stuff.co.nz

Jeho piano je umístěno na kolové plošině a je navrženo tak, aby dokonale zapadalo do zadní části vozu Land Rover. To je jeho auto, ve kterém žije a prý ho zakoupil v Aucklandu. Naložení piana na auto trvá asi 10 minut.

Sám říká: „Je to sranda, samotné piano jsem vyhrál v aukci za 1$, ale náklady na převoz 200kg nástroje vychází nyní až na 11 000 $.“

Vojta hrál na nejvíce idylických místech Jižního ostrova, včetně Akaroa, Wanaka a nyní na Nelsonovské pláži Tahunanui.

Pochází z České republiky a na Nový Zéland přišel v roce 2014. První dva roky strávil na stavbě, teď už hraje kolemjdoucím do kroku improvizovanými krásnými melodiemi.

Představte si, že ležíte na pláži a do toho vám hraje nádherná uklidňující hudba, komu by se to nelíbilo?

Vojtěch se živí tím, že hraje na piano na Novém Zélandu

Podívejte se na jako facebookovou stránku a podpořte ho!

FB stránka


piano
Foto: stuff.co.nz

Vojtěch hraje již od svých pěti let, neustále improvizuje a nikdy nehraje stejnou melodii dvakrát. Není žádný Beethowen ani Elton John, ale originální rozhodně je! Pokud prý hraje hudbu někoho jiného, nikdy ji nehraje stejně 🙂

„Nedávám lidem hudbu, dávám jim vzpomínky“ – Vojtěch Zámečník

Začal hrát, když našel v rodinném domě piano a to mu bylo pouhých pět let. Za jeho život měl velkou pauzu, nedotkl se klavíru přes deset let, dokud se nedostal na Nový Zéland a nekoupil si svůj jedinečný kus.

Cestuje se svým bratrem, který se k němu nedávno přidal, jelikož je schopný pracovat na dálku. Je to taková bratrská tour 🙂

Peníze pro něj nejsou důležité a nezáleží, kolik jich má. Živit se hraním není jednoduché, ale žije. Ví, že okamžitě na místě dostane hotovost a s tou může nakládat, jak uzná za vhodné.