Ať už připravujete svůj byt nebo dům k prodeji nebo si chcete svůj byt jen trochu ozvláštnit, zde je několik tipů, díky kterým bude váš domov vypadat dražší a luxusnější. Tajemství toho, jak ve svém domově vytvořit dojem luxusu, spočívá v detailech.

 

1. Falešné drahé závěsy

Na míru upravené závěsy jsou nezbytnou součástí dobře zařízeného pokoje. Upravením závěsů koupených v obchodě propůjčíte pokoji vzhled, jako by byl navržený designérem.

  • Pověste své záclony na úroveň stropu. Přitáhnete tak pohled nahoru a místnost bude vypadat vyšší a prostornější.
  • Olemujte spodní část závěsu pruhem látky. Tím přidáte více barvy a vizuálního detailu.
  • Přidejte ozdobný lem nebo pruh látky i na vnitřní okraj závěsu.
  • Použijte jednoduchou tyč na závěsy, která neodpoutá pozornost od celkového vzhledu prostoru. Například pokud vybíráte tyč do místnosti s tmavými barvami, držte se tmavé barvy.

 

2. Natřete interiérové dveře na černo

Když natřete interiérové dveře na černo, dodáte tak interiéru elegantní nádech. Ostrá černá dodá prostoru rafinovanost a detail. Jedná se o snadný způsob, jak vylepšit levné dveře, aniž byste museli utrácet velké částky za výměnu za designové dražší kousky. Použijte černou barvu s vysokým leskem, abyste na dveřích dosáhli efektu laku.

 

3. Vložte do polštářů větší výplně

Získejte plnější, objemnější vzhled polštářků tím, že do povlaku na polštář vložíte větší výplň, než je rozměr povlaku. Takto postupují čalouníci, když pro zákazníka vyrábějí polštáře na míru. Například pokud máte polštář o rozměrech 18 x 18 cm, použijte výplň o velikosti alespoň 20 x 20 cm.

 

4. Přidejte nebo vylepšete stropní lišty

Vylepšení stropních lišt může dodat vašemu prostoru nádech luxusu. Přidejte dodatečné ozdoby k stávajícím lištám, abyste je zvětšili a vylepšili. Že žádné lišty nemáte?  Namalujte bílý pruh na stěny těsně pod strop, abyste stropní lišty napodobili.

 

5. Zaměřte se na detaily

Nezapomínejte na drobné detaily. Detaily jako hromádka knih, čerstvé květiny a pár dobře umístěných ozdob můžou přispět k drahému vzhledu vašeho domova. Nicméně se zaměřte na minimalismus, ne hromadění věcí. Nepřežeňte to.

Vřele bych doporučila investovat dopředu trochu víc peněz do vysoce kvalitních hedvábných květin, než neustále kupovat živé květiny, což může být extrémně nákladné. Hedvábné květiny se doslova samy zaplatí po pár měsících, kdy nebudete kupovat živé květiny.

 

Převzato z Progression by design.