Mít sex je zdravé! Měli byste ho mít a často. A pokud ho přestanete mít, začnou se dít věci. Cestujete, pracujete, cvičíte, nemáte čas.. ale udělat byste si ho měli. Podívejte se, jakých 7 věcí se stane, jakmile přestanete mít sex. Po přečtení článku se jen utvrdíte v tom, že sex je propěšný.Co se stane, když přestanete mít sex?

mít sex
Foto: pexels

1. Budete se cítit úzkostlivěji.

Sex pomáhá uvolňovat a zbavovat se stresu. Na spoustu věcí při něm totiž zapomenete. Bylo dokázáno, že lidé, kteří neměli sex, mnohem častěji bojovali se stresovými situacemi než ti, kteří měli pohlavní styk alespoň 2krát týdně. Během sexu se v mozku uvolňují látky (endorfiny), které nám pomáhají cítit se v pohodě.2. Sexem proti rakovině prostaty.

Muži, kteří přestanou mít sex, mají větší pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty. Muži, mající pravdelný sex, si snižují riziko rakoviny až o 20 %. Častá ejakulace mohou odstranit škodlivé látky z prostaty.

3. Budete odolnější vůči nachlazení.

Sexem se můžete zbavit bakterií a virů a podpořit imunitní systém. Pokud budete kombinovat častý sex, zdravou vyváženou stravu a pohyb, měli byste se úspěšně vyhnout nemocem.4. Budete se chránit před záněty močového měchýře.

Téměř 80 % infekcí močových cest vzniká během pohlavního styku. Během něj se totiž bakterie množí, vy to ale můžete využít a bezprostředně po styku si dojděte na toaletu. Všechny špatné viry a bakterie, které by mohly způsobit infekci, z těla odchází.

5. Sex působí pozitivně na váš vztah.

Sex sbližuje, vytváří mezi lidmi šťastné pocity, lásku i bezpečí. Hlavně sex nevyužívejte jako nástroj pro usmiřování, tudy cesta nevede. Ale v období případné krize, tento intimní akt může pomoci. Hlavně si tyto chvíle spolu užívejte, prožívejte a musíte se cítit pohodlně a příjemně.6. Riskujete poruchu erekce.

Tento bod také patří pánům. Je to jako se svaly a cvičením. Pokud je budete udržovat v kondici, budou i nadále správně fungovat. Stejně to funguje i tam dole.

7. Budete častěji bez nálady.

Ženy, které nemají sex, mají častější deprese. Podle studií je to proto, že ve spermatu se vyskytují látky jako melatonin, serotonin a oxytocin, které mohou zlepšovat náladu.

Tyhle věci se stanou, pokud přestanete mít sex. Rada zní – nepřestávejte s ním. 🙂

Přečtěte si 15 tipů pro dlouhověkost, které fungují.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.