BÝT NEZAMĚSTNANÝ JE NANIC. JE VELMI STRESUJÍCÍ, KDYŽ CHCETE PRÁCI a nemůžete žádnou najít, navíc nemáte dostatek peněz. Naposledy, když jsem přišel o práci, snil jsem o tom vypravit se někam do tropů. Pak jsem si ale uvědomil, že nemám peníze na to, abych se někam vydal, navíc by mohlo být složité najít si tam práci. Hawaii nabízí skvělé řešení pro lidi v této situaci.

Ostrovy se snaží přilákat nezaměstnané lidi s vysokoškolskými tituly, aby se sem přestěhovali a začali zde pracovat jako učitelé bez nutnosti mít pedagogické vzdělání. Na Hawaii hledají nové učitele kvůli tomu, že na konci tohoto školního roku odejde asi 1600 havajských učitelů do důchodu. To je víc, než s čím se dokáže havajský školský systém vyrovnat.

hawaii práce

Hawaii možná hledá právě vás

Havajské ostrovy proto začaly nabírat lidi s vysokoškolským titulem ale bez pedagogického vzdělání a zkušeností s učením. Hledají učitele, kteří by se přestěhovali na ostrov. O práci se může ucházet každý, hledají učitele matematiky, angličtiny a dalších předmětu a mají také nedostatek učitelů pro specializovanou výuku. Průměrný plat havajského učitele je 54 000 dolarů ročně. Havajské strovy také nabízí finanční podporu pro učitele, které se sem přistěhují z pevniny. Posílají speciální týmy učitelů do amerických měst jako Chicaho, Los Angeles, New York nebo Portland, aby tam dělali nábory a hledali lidi, kteří by byli ochotni se přestěhovat za prací na Hawaii.

práce hawaii

Ale pozor, tato práce není tak jednoduchá, jak se zdá. Budete mít za úkol připravovat na život místní mládež a ve svém volném čase si budete užívat život na jednom z nejkrásnějších míst na planetě. Budete trávit čas surfováním, potápěním a válením se na pláži.

Život na Hawaii není zrovna nejlevnější a ostrovy se dlouhou dobu potýkaly s tím, že nově příchozí učitelé zase odcházeli, protože jim byla přiřazena škola na havajském venkově, kde většina učitelů začíná. Každopádně učit na Havajských ostrovech je určitě lepší, než být nezaměstnaný, a navíc si můžete našetřit dost peněz a žít si na krásném tropickém ostrově.

Komentáře

Komentáře