Všichni to známe, někdo méně, někdo více. Mluvím o bolesti hlavy, která může být tupá, nebo tepající v určité části hlavy. Opravdu intenzivní bolest, kdy vám je nepříjemné vše – světlo, hluk i vaše vlastní pohyby. Nepomáhá nic, až na léky. Ano, chemické léky nejsou zdravé. Můžete tedy počkat, až bolest odezní. Někdy to ale nejde. Jak si pomoct jinak a jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou?

10 tipů na to, jak se zbavit bolesti hlavy bez léků

Podívejte se na 10 různých alternativ, jak se zbavit bolesti hlavy jinou cestou než pomocí prášků.

1. Pijte šťávu z hroznů

jak se zbavit bolesti hlavy
Foto: Pinterest

Ne, opravdu nemám na mysli tu hroznovou červenou šťávu, která je určená pro dospělé a je plná omamných látek! 😀

Toto je skvělá cesta k tomu, jak si ulevit od bolesti hlavy. Hrozny v sobě obsahují látky, které bolest utlumí. Buď si šťávu kupte nebo si v lepším případě udělejte vlastní, čerstvou!

2. Jezte oříšky

jak se zbavit bolesti hlavy
 Foto: Pexels

Pokud trpíte častými migrénami, zvažte zařazení oříšků do vaší stravy. Obsahují salicin. To je látka, která tlumí bolest a je dokonce obsažená i v klasických lécích.

Až vás chytí migréna, tak si dejte hrst ořechů! 🙂

3. Zatlačte na určité body hlavy

jak se zbavit bolesti hlavy
Foto: Pinterest

Působením na určité konkrétní body na těle se také můžete zbavit bolesti hlavy. Poproste někoho, ať vám udělá jemnou masáž hlavy. Může to velmi pomoct, zjistíte, které body, když se na ně zatlačí, vám pomáhají od bolesti. Pokud budete mít extrémní a pravidelné migrény a toto nepomůže, zkuste akupunkturu, je založená na podobném principu, to už ale musíte k odborníkovi.

4. Kořen zázvoru

jak se zbavit bolesti hlavy
Foto: Pixabay

Jeden tip pro náročné! Žvýkejte kořen čerstvého zázvoru. Bude to pálit, hodně, ale pomůže vám to. Pokud to nevydržíte, popíjejte alespoň horký zázvorový čaj. Můžete tuto metodu vyzkoušet i jako prevenci.

5. Zvyšte příjem krůtího masa

jak se zbavit bolesti hlavy
Foto: Pexels

Věděli jste, že pojídání krůty vám může také ulevit od bolesti hlavy? Zní to bizarně, ale je to tak. Obsahuje tryptofan, což je důležitá aminokyselina, která stimuluje dopamin v mozku. To je „látka štěstí“, která umožňuje uvolňování serotoninu, což je hormon dobré nálady, ten působí proti úzkosti a depresím. Na Den díkuvzdání asi nikoho nebude bolet hlava, že?? 😀

6. Masáž

jak se zbavit bolesti hlavy
Foto: Pixabay

Masáž NEJEN hlavy, ale i krku a zad vám může pomoct. Tím, že budete vyvíjet tlak na určité body, nejen že si ulevíte, ale stimulujete krevní oběh a uvolníte celé tělo.

Youtuberka Rozálie radí, jak si ulevit od bolesti hlavy pomocí jógy

Podívejte se na její youtube kanál.
StillOnTheWay

7. Zkuste různou teplotu

Takzvaná horká a ledová terapie. Můžete na ně použít pytlíky naplněné tekutinou, které buď zmrazíte nebo zahřejete. Můžete si vybrat jednu z nich. Pokud použijete teplo, vaše svaly se uvolní a bolest se sníží. Ledem naopak znecitlivíte místa, která vás bolí, je na vás, která cesta bude pro vás příjemnější.

8. Bylinky

jak se zbavit bolesti hlavy
Foto: Pexels

Zázvor, máta peprná a kajenský pepř jsou bylinky, které vám dokáží pomoct. Vytvořte si trojkombo, které použijete na uvaření bylinkového čaje. Nechte byliny louhovat v čaji alespoň 15 minut. Můžete popíjet jak teplý, tak studený.

9. Zatemněte

Je prokázáno, že migrény jsou způsobeny smyslovými podněty – nejčastěji světlem. Zatáhněte žaluzie, závěsy, zkrátka se zahalte co největší tmy. Zkuste eliminovat všechno světlo a pokud musíte jít ven, klidně si nasaďte sluneční brýle, bude vám příjemněji.

10. Pijte malé množství kávy
jak se zbavit bolesti hlavy

Foto: Pexels

Je dokázáno, že velké množství kofeinu bolest hlavy způsobuje. Jinak je to ale s opravdu malým množstvím kávy. Pokud jste závislí na pití kávy, pravděpodobně vám to nepomůže. Všem ostatním ale ano, vyzkoušejte 🙂

Nejzásadnější při bolesti hlavy je to, co vám ji způsobuje. Může to být například jídlo. Pokud přijdete na spouštěč, můžete ho vynechat a máte vyhráno! Pokud znáte další užitečné tipy, jak se zbavit bolesti hlavy bez zbytečných léků, dejte nám vědět 🙂

Podívejte se na náš článek o 7 chutných drinků, díky které vám pomohou zhubnout břicho – TADY.