Kdo by neznal ten stresující pocit, když si musíte zabalit. A ještě na poslední chvíli. Pokud u této aktiviti necítíte stres, jste buď robot, nebo cestujete jen s malým příručním zavazadlem a téměř nic sebou nevozíte. My jsme před prázdninami hodně nervózní a to právě kvůli tomu, že si nezvládneme zabalit. Sestavili jsme seznam jednoduchých rad, jak si zabalit. Následujte tyto triky a balení budete mít navždy pod kontrolou.Jak si zabalit – efektivně a jednoduše

Tak takhle ne…

jak si zabalit
Foto: pexels

1. Oblečení srolujte

Rolování je skvělý způsob, jak ušetřit prostor v kufru a zároveň si můžete být jisti, že se vaše věci nepomuchlají a zůstanou krásně narovnané. To se hodí hlavně pro ty, kteří sebou vezou košile a mačkající se šaty.

2. Používejte vaky s vakuuem

Vakuové kompresní pytle jsou skvělé při balení objemných předmětů, jako jsou bundy, dětské oblečení a ložní prádlo. Takový způsob balení vám ušetří nějaký ten prostor. A až se budete vracet domů, opět vám přijdou vhod. Dejte do nich špinavé prádlo.

3. Pyramidový princip

Na dno kufru umístěte boty tak, že je uspořádáte podél stěn kufru. Dále zabalte objemnější oblečení, jako jsou kalhoty nebo sukně. Neohýbejte je – nechte je zatím půlkou vykukovat z kufru, budou sloužit jako obal pro další oblečení. Dále umístěte ostatní věci a na to oblečení, které má tendenci se mačkat. Nahoru dejte kosmetiku, dokumenty, příslušenství a křehké předměty. Pyramidu uzavřete kalhoty a sukněmi, které přesahují přes kufr. Máte sbaleno!  🙂4. Deštník? Ne!

Pokud máte doma deštníky, tak mám jednou velkou radu! Nechte je tam, kde jsou a sebou si sbalte raději pláštěnky. A co je ještě lepší, jednorázové pláštěnky! Když vás postihne špatné počasí, pláštěnku využijete a potom – jednoduše vyhodíte.

5. Kupujte cestovní balení

Pokud jste žena, soucítím s vámi. Nejraději byste si sebou vzala všechnu kosmetiku, co máte. A ještě v plném balení. To ale není dobrý způsob, jak ušetřit místo v kufru. Mnohem raději si nakupte cestovní verze kosmetiky a tu si vezměte sebou. Pokud se vám za ni nechce utrácet, kupte si malé cestovní lahvičky, do kterých si přelejete dostatečné množství tekutin, které budete potřebovat.

Youtuberky A cup of Style radí, jak si skvěle zabalit věci do kufru.

Podívejte se na jejich článek na stejné téma, který mají na svém inspirativním blogu.

Tipy, jak si zabalit – A cup of Style

6. Malé věci

Pokud jde o balení drobných předmětů, jako jsou paměťové karty, USB, kapesníky, sponky, punčochy, ponožky, sluneční brýle a brýle na čtení, umístěte je do obuvi, kosmetických taštiček nebo kapes u kufrů. Co se týče vašich šperků, můžete je uložit do malé krabičky.

7. Využijte obal na oděv

Při přepravě obleků, košil, smokingů nebo koktejlových šatů použijte obal na oděv a nezapomeňte si sebou vzít váleček na odstraňování chlupů a nečistot. Váš oblek zůstane čistý a nepomačkaný!

8. Neberte si moc léků

Nemá smysl si sebou brát celou lékárnu. Mějte sebou jen to nejdůležitější pro mimořádné situace. Zbytek nechte doma. A pokud chcete, aby léky dorazily v pořádku, zabalte je do igelitových sáčků a uložte do zabalených bot.


9. Nemějte poloprázdný kufr

Může vás napadnou nechat si v kufru místo, například na suvenýry. To je sice dobrý nápad, ale pokud budete mít poloprázdný kufr, vaše oblečení skončí s největší pravděpodobností pomačkané a rozházené. Proto prázdné místo vyplňte buď malými oděvy nebo kusy balícího papíru.

10. Berte si jen užitečné věci

Věci jako obal na notebook, pouzdro na kameru, vysoušeč vlasů nebo průvodce – tohle vše by mělo zůstat doma. Neberte si sebou zbytečnosti, které vám akorát budou překážet. Nic netiskněte, dnes už existují aplikace ve vašich smartphonech. Pokud máte tu potřebu brát si fén, spolehněte se na hotel, téměř všechny hotelové koupelny mají vysoušeč vlasů. Totéž platí pro plážové pantofle, potápěčské brýle, sluneční krémy, dětské hračky a slámové klobouky – všechny tyto položky lze koupit na místě.

A nakonec pár užitečných rad, jak si zabalit

  • Ochraňte nabíječky a sluchátka před zamotáním tak, že je obalíte kolem malého předmětu.
  • Máte nějaké skleněné předměty a bojíte se, že se rozbijí? Zabalte je jednotlivě do ponožek a dejte do bot.
  • Boty vložte do koupací čepice – zabráníte tak ušpinění oblečení od bot.
  • Do podprsenkových košíčků vložte ponožky, budete si pak jisti, že se nezmačká ani nijak neponičí.
  • Zabraňte tomu, aby se vám náramky a náhrdelníky zamotaly! Omotejte je kolem brčka do koktejlů.
  • Pokud se bojíte, že se vám tekutina z mýdla vylije do oblečení, mám radu! Odšroubujte víčko, vložte na hrdlo plastový pytlík a zase zpátky zašroubujte. I kdyby se poté víčka uvolnila, tekutina se nedostane na oblečení.

Teď už víte, jak si zabalit! Pomohly vám některá z našich rad?

Pokud se zajímáte o cestování, přečtěte si článek o tom, jak překonat strach z létání.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.

loading...