Dovolená v České republice je strašákem mnoha lidí, kteří si myslí, že taková dovolená stojí za nic a že u nás není nic zajímavého. To je ale velká škoda, protože existuje opravdu hodně důvodů, proč se vydat na dovolenou k nám a nejezdit za hranice, přiznejme si, že někdy nám ani nic jiného nezbývá. Mohou být třeba zavřené hranice nebo nemusíme mít tolik finančních prostředků, abychom si mohli dovolit dovolenou v zahraničí. Přečtěte si 10 důvodů, proč je dovolená v České republice lepší než v zahraničí a napište nám, jestli s tím souhlasíte nebo jste proti.

10 důvodů, proč je dovolená v České republice lepší než v zahraničí

dovolená v české republice
Foto: pixabay

1. Je to levnější

Dovolená v České republice vyjde určitě levněji než třeba dovolená u moře. Na ceny jsme tu zvyklí, takže nás nic nevyvede z míry a většinou nebudeme mít takovou potřebu nakupovat suvenýry, protože jsme u nás doma. Máme levné ubytování a je na nás jestli si vybereme jako dopravdu auto nebo levnější autobus či vlak – zkrátka ušetříme! Samozřejmě lze tu utratit také spoustu peněz, ale můžeme se držet při zemi.

2. Poznáte krásy svého domova

Měli byste perfektně znát tu zemi, ve které jste se narodili. Je fajn, že jste viděli Eiffelovu věž a byli jste na pláži na Bali, ale co třeba Šumava, Morava, Krkonoše nebo České Švýcarsko? Máme tu nádherná místa a pokud jste ještě někde nebyli, měli byste to napravit. Turisté sem za našimi krásami nejezdí jen tak!

3. Jazyk umíte na 100 %

Tohle je výhoda, kterou ocení zejména starší občané, kteří mají problém se dorozumět. Češtinu ovládáte naprosto perfektně, protože je to váš mateřský jazyk a nemusíte mít stres z toho, že neumíte tamější jazyk, zkrátka všechno v klidu a v pohodě. Tím spíše vám místní poradí, pokud budete potřebovat poradit nebo s něčím pomoci.

4. Budete mít méně starostí

Když něco zapomenete nebo se něco stane doma, není problém se do pár hodin vrátit domů, zavolat, vyřídit, vždyť jste přece ve své zemi. Pokud jste u moře v Asii a někdo vám vytopí byt, jen tak se asi nevrátíte, že?

5. Nemusíte řešit víza, očkování ani jiné problémy

Někdo miluje řešení těchto záležitostí, někdo to nesnáší. Můžete klidně vypustit myšlenka na víza, různé měny, bankovní karty, pojištění, očkování atd., protože to prostě nepotřebujete.

6. Můžete si dovolenou přizpůsobit svým potřebám

Autem, lodí, autobusem, na kole, pěšky, pod stanem, v hotelu – vše je na vás a nemusíte nic dlouho dopředu rezervovat a záleží jen na to, na co zrovna máte chuť, na jaké aktivity.

7. Neuletí vám letadlo

Odpadne vám stres s letištěm, strach z létání a i to, že vám letadlo může uletět, mohou se vám ztratit zavazadla apod.

8. Budete se cítit bezpečně

Přece jenom jste doma a znáte to tady. A kde je domov, je i bezpečí. Budete se tedy nejspíše cítit mnohem více komfortně.

9. Nikdo z vás nebude tahat peníze

Protože vás nikdo nebude považovat za „cizí“ turisty, kteří mají plné kapsy peněz a protože Češi se s Čechy přátelí a jsou k sobě milí a přátelští, můžete se povětšinou těšit na milý přístup.

10. Nejste ničím limitováni

Nemusíte řešit, zda je váš kufr moc těžký, jestli jich nemáte moc nebo jestli budete muset platit za mazlíčka a za kolo navíc. Nemusíte tedy na takové věci myslet.

Tohle je našich 10 důvodů, proč je dovolená v České republice lepší než za hranicemi. Souhlasíte?

Dovolená v Česku: kam letos vyrazit?