Maledivy jsou destinace, kterou si stále více lidí vybírá pro svou dovolenou a my se vůbec nedivíme. Je to luxusní místo, které si rozhodně musíte vybrat, pokud chcete zažít odpočinkovou a relaxační dovolenou, plnou průzračného teplého moře a válení se na pláži. Páry si často Maledivy vybírají pro své líbánky a svatební cestu. Není to levná záležitost, ale podívat se tam může každý. Záleží na prioritách – potřebujete bydlet v luxusním hotel přímo na pláži nebo vám stačí jednoduchý penzion a klidně si budete vařit sami? Není to asi ideální dovolená, kde neděláte nic a necháváte se obskakovat, ale můžete Maledivy vidět i přesto, že nemáte tolik financí.

10 důvodů proč se vydat na Maledivy

maledivy
Foto: pixabay

1. Počasí

Celý rok tu panuje nádherné horké počasí a pokud se opravdu chcete vyhnout srážkám, doporučujeme období prosinec až duben, ale neuděláte chybu opravdu v žádném měsíci v roce.

2. Moře

Moře je tu nádherně průzračné, modré a hlavně čisté. Stejně tak pláže – jemnější bílý písek byste hledali jen těžko!

3. Potápění

Můžete se potápět se žraloky, s barevnými rybičkami i s želvami. Pokud tu budete, tak to nesmíte vynechat, je to opravdový zážitek.

4. Sportování

Maledivy jsou skvělé pro odpočinek a relax, ale co když vás přepadne chuť sportovat? Můžete zkusit windboarding, wakeboarding nebo flyboarding atd.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Travel | Nature | Vacation (@travel.bigtime),

5. Bezpečnost a jednoduché cestování

Kriminalita je zde opravdu nízká a co se týče jednoduchosti cestování, nepotřebujete žádná víza a nejsou předepsaná žádná povinná očkování. Nebojte sem vzít i děti.

6. Gastronomie

Je to velmi rozšířený rybolov, proto se můžete těšit na čerstvé ryby každý den a další dobroty, které jsou připravovány v místním luxusních hotelech.

7. Relax

Maledivy jsou ideální destinace k odpočinku. Jen si představte sami sebe na pláži, s drinkem v ruce a s tím krásným výhledem na šumějící moře.

8. Romantika

Uvidíte tu hodně párů, kteří sem jezdí na romantické dovolené a líbánky. Není divu! Říká se, že je to jedna z nejromantičtějších zemí vůbec.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Maledivy (@maledivy_maledivy),

9. Čistota

Těžko byste hledali čistší ovzduší než je tady! Skoro tu totiž nejezdí auta a není tu rozvinutý žádný znečišťující průmysl.

10. Balzám na nervy

Je to opravdový ráj, takže okud si potřebujete odpočinout, vyrazte sem. Těšte se také na milé obyvatelé, kteří jsou ochotni vám se vším pomoci a většina z nich mluví anglicky, takže s dorozumíváním nebude problém.

Maledivy jsou skvělým místem pro dovolenou, souhlasíte?

Proč navštívit Španělsko? Tady je deset důvodů.