To, jak vypadá Štědrý den, se liší v každé rodině a každý tráví tento výjimečný den jinak. Většina lidí je doma, chystá slavnostní stůl, zdobí stromeček, hoduje, dodělává dekorace a tvoří vánoční atmosféru. Napadlo vás někdy, že byste tohle všechno udělali dopředu a na Štědrý den vyrazili na výlet? Zkuste to a uvidíte, že to není špatný nápad. Možná ale nevíte, co dělat nebo kam jet, proto se teď můžete inspirovat a vybrat si z nápadů na výlet na Štědrý den u nás.

10 nápadů na výlet na Štědrý den

výlet na štědrý den
Foto: pixabay

Samozřejmě každý bydlí jinde a je jasné, že na Štědrý den nepojedete 100 km autem. Proto jsme vybrali výlety napříč celou Českou republikou. U takových výletů je dobré to, že dětem čekání na večer rychle uteče a všichni se vyvětráte, nadýcháte čerstvého vzduchu a budete relaxovat a užívat si čas strávený s rodinou, zároveň vám vyhládne.

1. Trhy

Nedělejte z toho vědu a vyrazte na nejbližší trhy, které máte ve městě. Projděte se, dejte si svařák nebo punč a k tomu třeba trdelník, společně se podívejte na stromeček a stravte společně příjemný čas.

2. Procházka po horách

Bydlíte blízko hor nebo dokonce přímo na horách? Není nic lepšího než se vydat na třeba 2-3hodinovou procházku, kdy přijdete domů pěkně vymrzlí a budete se jen těšit na teplý čaj a nějaké to cukrovíčko. Co je lepší než pohled na zasněžené hory?3. Oběd v příjemné restauraci

Jestli se vám nechce moc chodit, ale přitom nechcete být doma, co zorganizovat rodinný oběd na Štědrý den? Dáte si něco dobrého, ale pozor, raději si zarezervujte místa dopředu, aby nebylo plno.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený GFW Letting (@gfwletting),

4. Bruslení

Chce to nějaký sport! Když bude zamrzlý rybník, vezměte brusle a běžte se sklouznout nebo vyzkoušejte veřejné bruslení ve vašem městě.

5. Lyžovačka

Pro ty, co bydlí na horách – sbalte lyže nebo snowboard a párkrát si sjeďte kopec/sjezdovku. Sportu a zábavy není nikdy málo, vezměte rodinu nebo jděte třeba s kamarády.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Valentina Marie (@valentina._mancini),

6. Půlnoční mše

Víte, že se ve vašem městě koná půlnoční mše, jako třeba v katedrále Sv. Víta na Pražském hradě? Je to moc hezká tradice a oslava Vánoc.7. Zoo

Tip pro rodiny s dětmi! Většina ZOO má otevřeno, běžte se podívat na zvířátka, jak tráví Štědrý den oni.

8. Koncert

Máte poblíž vánoční koncert? Běžte ho jednak podpořit, naladit se vánoční atmosférou a možná si také zazpívat!

9. Výstava Betlémů

Další zábava pro děti, ale i dospělé! Běžte si prohlédnout Betlémy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ⊰ ꜱ ᴀ ʙ ɪ ɴ ᴀ ⊱ (@sabca_mejzlikova),

10. Procházka po městě

Tohle je to nejjednodušší, sbalte se a jděte se projít! Po lese, po městě, je to jedno, ale na chvilku si vyčistit hlavu a pak se vrátit ke krbu, pohádkám, stromečku a jídlu? Budete se na to moc těšit. I vám udělá dobře, když si odpočinete od jídla a na chvíli vypnete i jiným způsobem.

Výlet na Štědrý den není špatný nápad, co na to říkáte vy a budete doma nebo se někam vyrazíte podívat?? Co zkusit letos vyrazit na výlet a trochu to změnit?

Kam na Silvestr 2019? Podívejte se!