Slyšeli jste někdy pojem půlnoční slunce? Pokud ne, prozradíme vám, co to je. Půlnoční slunce se vyskytuje za polárním kruhem a je součástí polárního dne. Znamená to, že v noci, kdy je běžně tma, slunce nezachází za obzor a celou noc je proto světlo. Možná vám to připadá jako nemožné a neuvěřitelné, ale vážně takový jev existuje. Je to parádní podívaná a doporučujeme si proto udělat výlet na místa, odkud se půlnoční slunce nejlépe pozoruje. Pokud máte zájem takový skvost vidět, výlet si naplánujte v letních měsících, v době letního slunovratu. Nejlépe si udělejte výlet do Dánska, Islandu, Kanady, Finska, Norska, Ruska, Švédska nebo na Aljašku.

Je opravdu zvláštní spát za světla a zažít to, je to opravdový zážitek, který byste měli zkusit.Kde nejlépe pozorovat půlnoční slunce?

půlnoční slunce
Foto: pexels

1. Finland, Tampere

2. Aljaška, USA

3. Kristiansund, Norsko

4. Harstad, Norsko

5. Fairbanks, Aljaška

6. Dánsko

7. Island

8. Kanada

9. Rusko

10. Stockholm, Švédsko

Láká vás vydat se pozorovat půlnoční slunce? Určitě to stojí za to, pošlete nám fotky, rádi se podíváme. 🙂

Líbí se vám útesy a s nimi spojený adrenalin? Podívejte se na ty nejhezčí!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.