Thajsko je země v jihovýchodní Asii, která nabírá stále větší a větší popularitu. Vydává se tam stále více turistů, včetně těch z České republiky. Snad každý, kdo tam byl, Thajsko vychvaloval a velmi se mu tam líbilo. Včetně mě. Byla to jedna z nejhezčích zemí, kterou jsem kdy viděla a důvodů, proč Thajsko navštívit, je hned několik. Pokud se tedy rozhodujete, za jet nebo ne, tento článek by vám mohl pomoci v rozhodování.

Rozhodli jste se, že se vydáte směr Asie a vybrali jste si právě Thajsko? Pak doporučuji vyhnout se cestovním kancelářím, které vám jen těžko umožní zemi co nejvíce poznat a bude vás to rozhodně stát hodně peněz. Nejlepší je cestovat na vlastní pěst! Poznáte nové lidi, místa, zažijete větší dobrodružství a budete mít větší svobodu! Teď už se pojďme společně podívat, v čem je Thajsko tak jedinečné! Pokud jste tam už byli, určitě nám dáte za pravdu, že Thajsko za to opravdu stojí po všech směrech!Thajsko – země Buddhy a nejlepší gastronomie

thajsko Foto: pexels

Jídlo

Thajská kuchyně je jedna z nejoblíbenějších na světě! Je proslulá tím, že je dost pálivá, ale i ti, kteří pálivé neradi, si přijdou na své. Pokud se vydáte do Thajska a chcete ochutnat autentické thajské jídlo a pormy, zapomeňte na drahé restaurace. Nakupujte na ulici, ve stáncích (takzvané warungy). Čím stánek vypadá hůř, tím je jídlo lepší, to je takové pravidlo. Nebojte se hygieny, jen si dejte pozor na místní vodu a led, který je z této vody dělaný. Náš organismus není na takovou vodu zvyklý, mohlo by vám být špatně. Ochutnáte thajskou kuchyni jednou a budete jí chtít už pořád. Levné exotické ovoce, čerstvá kokosová zmrzlina, nudle na spoustu způsobů, mořské plody, grilované krevety, smažená rýže a ty nejlepší čerstvé ovocné džusy. Mňam!Moře

Většina lidí jezdí do Thajska právě kvůli moři, které je zde krásné. Musíte si umět vybrat pláž. Některé jsou totiž zasypané odpadky, voda není příliš průzračná a proto si jich musíte pár objet. Nejlepší moře je na ostrovech, o kterých rozhodně ještě bude řeč. Je zde také bohatý podmořský svět, takže pokud máte rádi potápění, s chutí do toho! Na většině místech se setkáte s vlnami a silnými proudy.

Ostrovy

Toužíte po tropické dovolené a průzračné vodě? Vyberte si z mnoha thajských ostrovů! Vyhněte se Phuketu, který je drahý a je tu spoustu turistů, ale zkuste například Phi Phi, Ko Chang nebo Ko Samui.

thajskoFoto: pexels

Lidé

Thajci jsou milí a přátelští, rádi si s vámi popovídají, pomohou poradí a snad nikdy se u nich nesetkáte s jiným výrazem ve tváři, než s úsměvem. Oplaťte jim ho. Pokud budete smlouvat, což je oblíbená aktivita v asijských zemích, vždy se setkáte s vřelým tónem a smíchem. I smlouvání je zkrátka příjemné. Pokud chcete poznat opravdové Thajsko, rozhodně se bavte s místními!

Nákupy

Je tu nějaký shopaholic? V Thajsku budete nadšení! Nízké ceny a skvělé, kvalitní zboží. Naleznete tady vše – oblečení, boty, šperky, suvenýry, zkrátka vše, na co si vzpomenete. Dost oblíbené jsou zde trhy a to nejen s oblečením, ale i s jídlem. Jenom pozor, trhy bývají tak veliké, že není těžké se tam ztratit.

Chrámy

Thajsko je buddhistická země a je proto plná přenádherných, pro někoho možná přeplácaných a kýčovitých chrámů. Jsou ale nádherné, vypovídají o thajské kultuře a jít se podívat dovnitř je opravdový zážitek. Sochy Buddhy naleznete na každém rohu. Stojí za to zaplatit si vstupné a nechat se pohltit buddhistickou atmosférou.

thajskoPříroda

Thajsko nabízí jak rušné město, tak přenádhernou přírodu, které se tu snad ani nelze nabažit. Můžete se těšit na bohatou faunu i flóru, která vás rozhodně nezklame.

Noční život

V noci to v Thajsku žije! Otevírají se trhy, markety a kluby. Hraje živá kapela, pije se, turisti i místní se baví a možná uvidíte také docela známé „ladyboys“, kdo ví, co (kdo) to je?Kultura

To Thajska se vyplatí už jen kvůli naprosto odlišné kultuře, než máme my. Většina lidí je z ní unešená a jsou rádi, že poznají zase nový kus světa.

Bangkok

Hlavní město Thajska – Bangkok – má atmosféru, je to velmi živé a rušné město, které musíte vidět. Je vážně obrovské, ale hlavní místa zvládnete vidět za 3 dny a budete nadšení. Doporučuji vyhradit si celý den na víkendový trh Chatuchak, na kterém je okolo 15 000 stánků, projít Khaosan road, projet se na tuk tuku a zúčastnit se speciálního netradičního trhu na řece.

thajskoFoto: pexels

Doufám, že jsem vás navnadila k tomu Thajsko navštívit a vydáte se tam.

Kvůli těmto místům musíte navštívit Asii!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.