Je víkend, vy sedíte v pražském bytu nebo jste přijeli na návštěvu z jiného města a přemýšlíte, co dělat v Praze o víkendu? Tak to je dobře, že čtete tenhle článek, protože my vám dáme 10 super tipů, co dělat v Praze a zahrnuli jsme do seznamu od každého trochu – zajímá vás sport, odpočinek, kultura nebo byste se nejraději dobře najedli a strávili odpoledne v kavárně? Není problém, každý si zde najde to své.10 tipů co dělat v Praze o víkendu

co dělat v Praze
Foto: pixabay

1. JumpPark

Máte náladu na sport, ale nechcete klasiku jako běhání nebo fitko? Něco více zábavnějšího? Zkuste skákání na trampolínách. Vezměte partu, kamarády, partnera nebo děti a společně si užijte zábavu a zároveň spalte nějaké ty kalorie. Zkuste JumpPark jednou a nebudete chtít jít jinam.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený JumpPark (@jumpparkcz),

2. Náplavka a food festivaly

Máte náladu na pohodičku, nějaké to jídlo a pití a dobrou atmosféru? Běžte se projít na náplavku, sedněte si k vodě, kupte si něco dobrého k pití a jen si užívejte. V sobotu jsou na náplavce farmářské trhy, kam si můžete jít nakoupit, dát si dobrou limču, kávu a něco dobrého k jídlu. Dostanete tak kvalitní potraviny a podpoříte místní farmáře.

Na Smíchovské náplavce se celoročně pořádají food festivaly, které opravdu stojí za to. Na seznam akcí se můžete podívat tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Take Eat EZ Foodtruck (@take_eat_ez),

3. Pražské kavárny

Napadlo vás někdy projít v jeden den spoustu dobrých kaváren, zahrát si na kavárenského povaleče, pozorovat šum v kavárně, sledovat, co se kolem děje, číst si a dávat si výbornou kávu a dortíky? Tohle všechno můžete dělat celou sobotu i neděli a doporučujeme si sebou vzít minimálně jednoho parťáka.

Vyzkoušejte skvělé kavárny jako Slavia, Můj šálek kávy, Místo, Kavárna co hledá jméno nebo Cafefin.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kavárna co hledá jméno (@kavarnacohledajmeno),

4. Kino Lucerna

Chodíte rádi do kina, ale nebaví vás moderní prostory? Zkuste kino v Lucerně, zažijte skvělý zážitek a vychutnejte si architekturu. Spojte to s návštěvou kavárny, která má také historický nádech.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michaela Pecháčková (@pechackova_misssa),

5. Národní muzeum

Navštivte znovu otevřené Národní muzeum a užijte si trochu kultury. Koukněte se, které výstavy můžete nyní navštívit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yaren Yıldız (@yareenyldz),

6. Pražské parky

Milujete procházky? Sami, s přáteli, se psem? Nebo snad běh? I když zůstanete v Praze, můžete si připadat jako v hluboké přírodě. Zkuste parky jako Hostivař, Milíčov, Vyšehrad, Stromovku nebo třeba park na Kampě. Další alternativou je piknik nebo joga venku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Liza (@call_elisabeth),

7. Degustace

Máte chuť na víno a rádi byste si i dali něco dobrého k jídlu? Zkuste degustaci, třeba v Hrušce! Zažijte doopravdický gurmánský zážitek!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený VÍNO HRUŠKA (@vinohruska_official),

8. Tančící dům

Máte rádi architekturu? I tu moderní? Běžte omrknout Tančící dům a byli jste už někdy vevnitř? Je tam úžasná restaurace a také zde bývají nejrůznější výstavy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Laura Salatino | TO (@ssalatissima),

9. Šlapadla na Vltavě

Sport, příroda (řeka) a pohodička? To jsou šlapadla! S rodinou, partnerem, přáteli nebo i sami, což ale moc nedoporučujeme, není to taková zábava.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Klára Hulínská (@klara.hulinska),

10. Petřín

Vyšplhejte na Petřín a zapoměňte na lanovku! Dole si na posilněnou dejte zmrzlinu v Angelatu a jestli budete mít hlad, zastavte se v restauraci na Nebozízku a nahoře vyšplhejte na rozhlednu nebo se jděte pobavit do zrcadlového bludiště.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zdeněk Hřib (@zdenek.hrib),

Doufáme, že se vám naše tipy na to, co dělat v Praze líbí a že se nebudete nudit.

Podívejte se na 21 božích tipů, kam na výlet v okolí Prahy.