Jsem si jistý, že pokud zprůměruji částku, kterou jsem utratil během všech svých cest, tak se dostanu na částku okolo 10 000 korun za měsíc. Ano, je to tím, že cestuji většinou do nejlevnějších zemí světa. A vím, že existují země, ve kterých vás cestování vyjde na mnohem více peněz. Ale stejně tak existuje i spousta zemí, kde utratíte mnohem méně. Kam cestovat, abyste se vešli pod 10 000 korun měsíčně? Ano, opravdu se to dá!
Podívejte se na naše tipy, kam cestovat pod 10 000 Kč měsíčně:

Evropa

kam cestovatFoto: pexels

Západní Evropa je na takové cesty velice obtížná, ale je to možné, pokud se dokážete proměnit v takového cestovatele, který dokáže ušetřit, co se dá a je schopen snížit náklady, kde se dá. Na druhou stranu, východní a jižní Evropa jsou úplně jiný příběh. Země, které nabízí širokou škálu všech různých zemí, které můžete poznat za mnohem méně. Sám jsem v tomhle regionu za poslední roky strávil hodně času a pokaždé jsem byl ohromen, jak příjemné a přátelské tyhle země pro cestovatele jsou. Zajeďte si na nějaké destinace ze seznamu dole a uvidíte sami, o čem mluvím. V téhle části světa najdete ubytování za méně než 100 korun na noc (postel v hostelu), místní jídla za 10-20 korun, doprava je směšně levná a další aktivity jsou skoro zdarma.

  1. Albánie
  2. Makedonie
  3. Moldávie

 airbnb sleva
Střední Amerika a Mexiko

kam cestovatFoto: pexels

Další region ve světě, který zapadá mezi místa kam cestovat pod 10 000 měsíčně je střední Amerika. Znám hodně cestovatelů, kteří začali svoji cestu v Guatemale a po pár měsících pořád neodjeli. Pro ty, kteří mají zájem o poznání levných španělsky mluvících zemí, je střední Amerika skvělá možnost. A když přidáte Mexiko, tak se v tomto regionu můžete zaseknout navždycky. Mexiko je jedna z nejpodceňovanějších zemí, které jsem kdy viděl. Je to neskutečně rozmanitá krajina, plná přátelských lidí, výborné kuchyně a nádherných památek všude, kam se podíváte (a je také mnohem bezpečnější, než si lidé myslí). To vše se dá zažít docela dobře jen s málo penězi.

  1. Panama
  2. Nikaragua
  3. Mexiko
Asie

kam cestovatFoto: pexels

 

Naštěstí stále existuje pořádná spousta zemí, kam se vydat, když chcete utratit pod 10 000 za měsíc. Není divu, že Asie (hlavně jihovýchodní) je častou zastávkou mnoha cestovatelů. Se zeměmi jako je Indie a Indonésie, které patří mezi jedny z mála nejlevnějších destinací (kolem 6000 za měsíc) a zeměmi jako je Thajsko, které nabízí nejlepší zážitky pro cestovatele, je Asie perfektní pro všechny, kdo chtějí cestovat pod 10 000 Kč měsíčně.

  1. Kambodža
  2. Vietnam
  3. Laos
  4. Barma
Taky cestujete za podobně nízké rozpočty po světě? Řekněte to těm, kteří si stále myslí, že cestování je možné jen za desítky tisíc. Vždy samozřejmě záleží návycích a cestovním stylu konkrétního cestovatele, ale pokud jste připraveni prožít naplno svět, čerpat zkušenosti z první ruky a zároveň utratit méně, než utrácíte doma, tak tohle je cesta právě pro vás.

Toto jsou země, které jsem osobně navštívil, ale vím, že podobně levných zemí je spousta, a proto chci slyšet i vaše zážitky!

Do jakých zemí jste cestovali pod 10 000 Kč, nebo méně?

airbnb sleva