Asie je kontinent, který je od nás velmi vzdálený a nalezneme zde spoustu odlišných věcí, které nás turisty mohou překvapit a někdy dokonce znepokojit, možná až vyděsit. V Asii je toho hodně obráceně a jinak, než jsme zvyklí. Pokud jste v Asii někdy byli, možná budete něco znát a pokud ne a všechno pro vás bude novinka, nenechte se zastrašit, na druhou stranu je Asie skvělá volba, která nabízí spoustu zajímavostí a skvělých věcí. Dávejte si tam ale pozor, to platí samozřejmě pro všechna místa.Překvapivé věci v Asii, které překvapí každého turistu

v Asii
Foto: pexels

Není dobré vstupovat jako první do výtahu

v Asii
Foto: bdwolin / reddit

Pokud vstoupíte do výtahu jako první, znamená to, že se stáváte jeho „kapitánem“. Existuje spousta pravidel pro tohoto člověka. Kapitán ovládá ovládací panel, ovládá dveře atd. Pokud se chcete této pozici vyhnout, nechte někoho jít před sebou.

Rajčatový džus s cukrem, mňam

Máte rádi rajčatovou šťávu? Tak to budete jako v ráji, lidé ji pijí s cukrem, s kokosovým mlékem nebo dokonce s kondenzovaným mlékem.Není zde 4. patro

v Asii
Foto: advodka / Reddit –   © Kikuko Nakayama / Wikimedia Commons

Strach z čísla 4? Ano, ten v Asii opravdu existuje. Má dokonce i jméno: tetrafobie. Tato fobie je rozšířená téměř po celé Asii a je důvodem, proč ve výtahu nenajdete patro č. 4.

Místo Vánoc slaví narození babičky vůdce ze Severní Koreje

v Asii
Foto: Mark Fahey / Wikimedia Common

Kim Jong-un zrušil v Severní Koreji Vánoce. Místo toho slaví narození své babičky Kim Jong Suk. Byla manželkou prvního vůdce země.

Japonci používají speciální štětinky do uší k jejich očištění

Takový nástroj nevypadá jako klasická štětinka u nás. Je vyroben z bambusu a plasu. Můžete ale použít i mnohem dražší – ze zlata nebo ze slonoviny. Na jednom konci je malá lžička a na druhém peří. Můžete ho použít několikrát za sebou.

Pokud jste single, můžete slavit anti-Valentýn

Každý rok se v Jižní Koreji slaví vedle klasického Valentýnu i takzvaný černý den pro samotáře. Obvykle chodí celý den v černé, jedí nudle s hustou černou omáčkou a vtipkují.Vietnamci nemají rádi kočky

v Asii
Foto: aush / pikabu

Místní lidé se bojí koček a obecně je nemají rádi. Je to vše kvůli pověrám. Myslí si, že když budou v blízkosti koček, čeká je chudoba.

Japonští manželé spí v oddělených postelích

v Asii
Foto: pixabay

Poté, co se manželům narodí dítě, jejich život se změní. Matka spí s dítětem v místnosti a otec spí také jinde. Japonské matky spí s dětmi v pokoji až do jejich 10-13 roku.

V Singapuru je zakázáno žvýkat žvýkačky

Foto: pinterest

V Singapuru existuje mnoho omezení, které mohou připadat turistům zvláštní. Je přísně zakázáno dovážet žvýkačky nebo je dokonce prodávat. Můžete si je koupit maximálně v lékárně a to na lékařský předpis.

Japonské džíny

v Asii
Foto: JAY HO…   © shotgundude/imgur

Co vznikne když spojíte džíny a bikini? No přece bikini jeans! Je to dost provokativní výstřelek a najdete ho prodávat zejména v Japonsku. Líbí se vám? Myslíte, že s tímto budete mít úspěch i u nás?

Tohle všechno najdete v Asii! Zvláštní, že?

Abychom vám neukazovali jen zvláštní věci, podívejte se na 14 míst kvůli kterým navštívit Asii!