Je na čase začít plánovat letní dovolenou a máme nepřeberné množství míst a zemí, kam se můžeme vydat. Patříte mezi ty, kteří milují hory, lesy a stanování a spaní pod širým nebem? Nebo jste naopak pro město, nákupy, restaurace a luxusní hotely? Tak vás zklameme. Tento článek by mohl být inspirací pro ty, kteří dávají přednost moři, pláži a opalování se. Dáme vám tipy na 10 zemí, kde je opravdu nádherné moře a boží pláže, dechberoucí výhledy a stačí vám už jen kniha, barevný drink a nějaké to ovocné pohoštění. Jedná se o opravdu odpočinkovou dovolenou, můžete se vydat na potápění nebo zkusit sporty jako surfing nebo windsurfing. Tohle jsou země s nádherným mořem.1. Maledivy

Na této destinaci jsou nejdražší letenky, žít zde můžete přibližně za stejné peníze jako u nás. Zde najdete naprostou pohodu a odpočinek, modré vody a pláží zde najdete nespočet.

2. Hawaii

Opravdu drahá destinace, takže pokud máte omezený rozpočet, nebude to nic pro vás. Pokud ale finance nejsou váš problém, jeďte za úžasnými plážemi, proslulými výhledy a božím jídlem, které je opravdu velmi dobré, zdravé a dobré. Nezapomeňte si koupit košili s ananasem.

3. Itálie

Vydejte se za úžasnými těstovinami, zmrzlinou a za skvělým mořem a plážemi. Výhodou je, že sem můžete jet autem a v klidu sbalte do kufru i děti. 🙂

4. Filipíny

Asie je vždy skvělou volbou! Je daleko, tak se vyplatí jet minimálně na 14 dní a hodně cestovat a poznávat. Nakdete zde i úžasné pláže s jemným pískem, průzračně modrou vodou a s klidem, který byste si měli dopřát. Rozhodně patří mezi země s nádherným mořem!

5. Mexiko

Jste odvážnější? Jeďte do Mexika a užijte si tacos spolu s teplým mořem. Rozhodně se vyplatí alespoň kus procestovat a poznat Mexiko i z jiné strany než jen z pláže.

6. Turecko

Letadlem jste tam za chvíli a můžete si užít dny na lehátku s pohledem na čisté a teplé moře. Najdete zde pláže jak s bílým pískem, tak pláže oblázkové.

7. Austrálie

Ano, ta je hodně vzdálená, ale pokud se vám povede se tam dostat, patříte mezi ty šťastné. Moře je zde čisté, najdete tu snad tisíce odstínů modré a buďte si jisti, že uvídte na dno.

8. Thajsko

Zde si musíte umět vybrat, ale rozhodně to stojí za návštěvu i za vykoupání. 🙂

9. Indonésie

Za návštěvu stojí zejména ostrov Bali. Je to bohužel místo s velkou koncentrací odpadků, ale pokud budete hledat, také najdete nádherná místa s božími plážemi a mořem.

10.  Francie

Umíte si představit mít takový výhled? Boží ne?

Dejte nám vědět, do které země s nádherným mořem se letos chcete podívat!

Tohle jsou nejkrásnější ostrovy, na kterých zažijete ráj na Zemi. 

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.