Poznat nová místa, prozkoumat cizí kultury, to jsou zřejmé důvody, proč rádi cestujeme. Víte ale, že cestování z vás může udělat permanentně šťastnějšího člověka? Ať jedete na rodinnou dovolenou nebo jste na cestě dlouhodobě, nic vám nepřinese tolik zážitků, sebevědomí a vzpomínek, jako právě cestování. A proč cestovat? Budete šťastnější. 🙂
Proč cestovat?

proč cestovat
Foto: pexels

Až si příště budete chtít zvednout náladu při nakupování, zkuste se zamyslet, jestli peníze radši neinvestovat do letenky. Máme hned 11 důvodů, proč vás cestování udělá šťastnějšími:

1. Řešení nečekaných překážek vám dodá sebevědomí.

I když plánujete svou cestu do puntíku, téměř vždy vás něco překvapí. Ať se stane cokoliv, vždy existuje nějaké řešení. To, že nečekanou situaci zvládnete, zvýší vaše sebevědomí.

proč cestovat
Foto: pexels


2. Štěstí je nakažlivé.

Když vidíte, jak jsou místní lidé šťastní a pořád se usmívají, nemůžete jinak než se smát s nimi. Když jste navíc v zemi, kde střecha nad hlavou nebo pitná voda nejsou samozřejmostí, doma už vás toho moc nerozhází a pocit štěstí si snadno přivezete s sebou.

 

3. Začnete si vážit domova a rodiny.

Věci, které doma berete jako samozřejmost, vám začnou chybět. Paradoxně to není oblíbené triko, jako spíš pravidelná setkání s rodiči a kamarády.

 

4. Získáte nové kamarády.

Při cestování je mnohem snazší navázat kamarádství. Ať už se jedná o místní, které zajímá, odkud pocházíte, nebo o další cestovatele, s kterými zajdete na pivo, nebo se podělíte o útratu na taxi. Setkáním s novými lidmi se učíme víc nejen o sociálních vztazích.
 

5. Odpočnete si od sociálních sítí.

Sociální sítě nemusí být nutně špatné, ale každému z nás prospěje občas si od nich odpočnout. Zkuste někdy vypnout wi-fi a vnímat místo i bez nutnosti mít mobil neustále v pohotovosti.

proč cestovat
Foto: pexels

6. Získáte čas pro sebe.

Při cestování máme čas přemýšlet o věcech, na které se v běžném životě moc nedostává. Zkuste se soustředit na okamžiky, a vyzkoušejte někdy pocit jen tak „být“.7. Vědomosti, vědomosti, vědomosti.

Učení má za následek aktivnější mozek, což nás dělá šťastnějšími. A je jedno, jestli se učíte vařit thajské jídlo nebo nové jazyky, stačí si jen rozšiřovat znalosti.

 

8. Dopřejte si nálož vitaminu D.

20 minut sluníčka denně nám stačí pro doplnění potřebného vitaminu D, ale všichni víme, co s naší náladou dělá pochmurné zimní počasí. Dovolená na pláži pomůže dobít energii a aspoň na nějaký čas se cítíme šťastnější.

 

9. Budete zajímavější.

Při cestování se vám stane spoustu neobvyklých a mnohdy bizarních situací. Vyprávějte hlavně o těch trochu trapných, až se budou lidi smát vašim příhodám, budete (se cítit) zajímavější.

 

10. Získáte hodnotné vzpomínky.

Pro většinu lidí je cestování o nových zážitcích. Navždy si budete pamatovat, když jste poprvé plavali s želvou v oceánu. Vzpomínání na šťastné chvíle přivolá pocity spokojenosti i po dlouhé době, a zážitky vám nikdo vezme.


11. Vliv cestování není dočasný.

Pocit štěstí může trvat jen chvíli, ale cestování z vás udělá spokojenějšího člověka dlouhodobě. Cestovatelé bývají otevření, sebevědomí a na drobné problémy se dívají perspektivou celého světa. Proto vás cestování udělá šťastnějšími!

Tohle jsou odpovědi na otázku, proč cestovat. A proč cestujete vy?