Mezi cestovateli jsou dvě skupiny lidí. První jsou ti, kteří se bojí létání, nebaví je to a když jsou na letišti, otravuje je čekání a celkově to nemají rádi. Tento článek bude zaměřený spíše na tu druhou skupinu, která má husí kůži, když sedí v letadle, užívá si každý let a miluje letištní prostory. Na světě jsou různá letiště a každé je jiné a něčím unikátní. Představíme vám celkem 6 letišť, které jsou nějakým způsobem zajímavé a mohly by se vám líbit. Na které se budete chtít podívat?Letiště, které jsou zajímavé a chcete je vidět

letiště
Foto: pexels

Přistávací dráha Matekane, Lesotho, Afrika

letiste
Foto: studystayaustralia

Tato dráha se nachází přímo mezi horami a měří jen 399 metrů. Vzlétání je opravdu náročné a zvládnou ho jen zkušení piloti. Když vzlétáte, vidíte ještě dlouho před sebou stěnu a je to vážně děsivý pohled.

Chagual – letiště v Peru

letiště
Foto: flying-revue.cz

Jedno z letišť, které je velmi zajímavé svojí dráhou, letadla přistávají i vzlétají do zatáčky a musí hned na začátku jet opravdou velkou rychlostí.

Letiště Hartsfield-Jackson v Atlantě

letiště
Foto: greshamsmith

Toto je nejvější z letišť na světě. V roce 2014 jeho služeb využilo 96, 2 milionů pasažérů.Letiště v Dubaji

letiště
Foto: gulfbusiness

Nejrušnější je právě to v Dubaji. Pokud poletíte do Asie, je dost možné, že mezipřistání bude právě tady. Letiště je dost moderní a skládá se ze tří budov, přičemž terminál 3, který patří společnosti Emirates, je vůbec největší letištním terminálem na světě.

Letiště pricezny Juliany – Svatý Martin

letiště
Foto: abcnews

Láká vás vidět přistávající letadlo opravdu blízko? Přímo nad hlavou? Tak to musíte jet sem. Musíte ale doufat, že vám letadlo neučeše vlasy!Madeira, Portugalsko

letiště
Foto: amusingplanet

Na obrázku výše můžete vidět přistávací dráhu, která není nijak dlouhá a pokud to pilot přežene, skončíte v moři. A to by asi nebylo příjemné.

Byli jste někdy na některém z letišť? Které bylo pro vás nejzajímavější a proč?

Překonejte strach z létání – takhle!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.