V dnešní době aktuálně není možné navštěvovat místa jako jsou muzea nebo galerie, protože jsou zavřená z důvodu epidemie. Pokud tato místa máte rádi a chybí vám jejich navštěvování, můžete navštívit muzea online, věděli jste to? Ano, je to tak – která z nich můžete navštívit virtuálně přes obrazovky? Jestli se už v karanténě hodně nudíte a máte zkouknuté všechny seriály na netflixu, vyměňte je za muzea a trochu se vzdělejte. Nyní si můžete prohlédnout nejslavnější exponáty rovnou z gauče, to je skvělé! A jestli jako studenti nechcete zahálet, přidejte se také.

12 muzeí z celého světa, které můžete navštívit virtuálně

muzea onlineFoto: pixabay

Britské muzeum, Londýn

Toto ikonické muzeum umožňuje návštěvníkům virtuální prohlídku Velkého dvora a objevování starověkých kamenů a egyptských mumií. Najdete tam také stovky artefaktů.

Guggenheimovo muzeum v New Yorku

Funkce Street View společnosti Google umožňuje návštěvníkům projít slavné točité schodiště v Guggenheimu, aniž by museli opustit domov a gauč. Můžete objevovat neuvěřitelná umělecká díla z období impresionistického, postimpresionistického, moderního a současného.

Národní galerie umění, Washington, D.C.

V tomto slavném americkém muzeu umění najdete dvě online výstavy, na které se můžete podívat prostřednictvím Google. První z nich je výstava americké módy z let 1740 až 1895, včetně mnoha vizualizací oblečení z koloniální a revoluční éry. Druhá je kolekce děl nizozemského barokního malíře Johannese Vermeera.

Musée d’Orsay, Paříž

Můžete si online projít tuto populární galerii, která obsahuje desítky slavných děl od francouzských umělců, kteří pracovali a žili mezi lety 1848 a 1914. Podívejte se mimo jiné na umělecká díla od velikánů Moneta, Cézanne a Gauguina.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @bradisnard,

Národní muzeum moderního a současného umění, Soul

Virtuální prohlídka vás provede šesti patry současného umění z Koreje a celého světa.

Muzeum Pergamon, Berlín

Jako jedno z největších německých muzeí má Pergamon co nabídnout – i když tam nemůžete fyzicky být. V tomto historickém muzeu je spousta starověkých artefaktů, včetně Ishtarské brány Babylonu a samozřejmě Pergamonského oltáře.

Rijksmuseum, Amsterdam

Prozkoumejte mistrovská díla z nizozemského zlatého věku, včetně děl od Vermeera a Rembrandta. Google nabízí prohlídku tohoto kultovního muzea, takže se můžete cítit, jako byste vlastně putovali po jeho chodbách.

Van Goghovo muzeum, Amsterdam

Každý, kdo je fanouškem tohoto tragického, geniálního malíře, může vidět jeho díla zblízka i bez toho, aniž byste tam fyzicky byli, prostřednictvím virtuální návštěvy tohoto muzea – největší sbírku děl Vincenta van Gogha, včetně více než 200 obrazů, 500 kreseb a více 750 osobních dopisů.

Muzeum J. Paula Gettyho, Los Angeles

V tomto kalifornském uměleckém muzeu najdete evropská umělecká díla již od 8. století. Vydejte se na prohlídku muzea online a objevte obrovskou sbírku obrazů, kreseb, soch, rukopisů a fotografií.

Galerie Uffizi, Florencie

V této méně známé galerii se nachází umělecká sbírka jedné z nejznámějších italských rodin ve Florencii, de’Medicis. Budovu navrhl Giorgio Vasari v roce 1560 speciálně pro Cosimo I de’Medici, ale kdokoli si ji teď může prohlédnout.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gallerie degli Uffizi (@uffizigalleries),

MASP, São Paulo

Artistické muzeum v São Paulo je neziskové a první moderní muzeum v Brazílii. Umělecká díla umístěná na průhledných rámech z plexiskla umožňují, že se kresby mohou vznášet ve vzduchu. Vydejte se na virtuální prohlídku a zažijte úžasnou podívanou.

Národní muzeum antropologie, Mexico City

Postaveno v roce 1964, toto muzeum se věnuje archeologii a historii mexického předhispánského dědictví. K dispozici je 23 výstavních místností plných starověkých artefaktů, včetně některých z mayské civilizace. Do kolekce Google Arts & Culture nemohla být zahrnuta všechn umělecké galerie a muzea. Některá místa ale nabízí virtuální prohlídky na svých stránkách, například Louvre.

Zdroj článku najdete tady.

Myslíme si, že ej to velmi zajímavá příležitost, navštívit muzea online – co myslíte? Pustíte se do nějaké virtuální prohlídky?

Chcete se zasmát? Podívejte se, co Češi v karanténě dělají doma z nudy.