Konečně zase můžeme cestovat a užívat si české památky! Také jste tak nadšení jako my? Pokud ano, ale už nevíte, na jaká zajímavá místa se podívat, my vám dáme tipy na nádherné neokoukané památky v ČR, které stojí za to navštívit. Jestli taky milujete krásná místa uprostřed přírody, vyberte si jedno z kouzelných míst a dojeďte se na ně podívat. Napište nám do komentáře, které památky se vám líbí nejvíc a jestli máte nějakou oblíbenou. My vám ukážeme celkem 12 památek, na které můžete vyrazit sami, s dětmi, s celou rodinou nebo třeba s partnerem. Určitě nebudete zklamaní! 🙂

Přečtěte si také: 10 tipů, která místa musíte vidět aneb Šumava, ráj cestovatelů12x tipy na nejhezčí památky v ČR

památky
Foto: pixabay

1. Schwarzenberská hrobka

Pokud plánujete výlet do Jihočeského kraje, rozhodně nesmíte vynechat tuhle stavbu. Schwarzenberská hrobka patří k nejhezčím! Vede k ní cesta krásným parkem, kde se můžete projít.

2. Hrobka Kleinů

Další hrobka, že by náhoda? Jsou prostě dechberoucí. Tuhle hrobku málokdo zná, přitom stojí za návštěvu. Nachází se v Sobotíně.

3. Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého, Žďár nad Sázavou

Vyražte na Vysočinu na Zelenou horu. Pokud jste tuhle UNESCO památku nikdy neviděli, musíte to napravit. Je postavena v krásném barokně gotickém stylu.

4. Hrad Loket

Tenhle hrad v Karlovarském kraji je pohádkový!

5. Hrad Kašperk

Šumava má spoustu nádherných míst a mezi ně patří i vyhlášený kašperský hrad.


Přečtěte si také: Jarní inspirace aneb 15 tipů kam na výlety

6. Pomník Karla Egona II Fürstenberka

Až se pojedete podívat do křivoklátských lesů, nesmíte vynechat tenhle pomník, je neuvěřitelně zajímavě postaven.

7. Stožecká kaple

Další šumavské místo. Tahle kaplička je jako z pohádky a je tu také studánkou pramen z nádherně čistou vodou. Panuje tu pověst, že pokud budete pít vodu odsud, budete mít zdravé oči! Tak to zkuste.

8. Jurkovičova rozhledna

Co by to byl za článek bez rozhledny? Tahle se nachází v Beskydech a doporučujeme se na ní vydat ráno, pokud se chcete vyhnout davům lidí.

9. Rozhledna Soudek

V obci Šardice najdete tuhle rozhlednu, ze které můžete krásně pozorovat hvězdy. A víte, v čem je zvláštní a jaká je její výhoda? Nemáte z ní kam spadnout, takže to není nebezpečné. Navštivte ji ve dne nebo klidně za tmy. 🙂

10. Stará plynárna

Tohle je stará budova v Českém Švýcarsku, kterou všichni milují a snad každý si ji vyfotí. Věděli jste, že je nyní na prodej?

11. Zřícenina hradu Choustník

Tohle je hodně zajímavá budova, schválně jestli ji znáte. Najdete ji v jižních Čechách a vypadá jak z nějakého filmu nebo pohádky, ale je skutečný!

12. Modlivý důl

Vyražte na sever Čech a prohlédněte si tohle úžasné místo, které se nachází kousek od Sloupu v Čechách.

Památky v ČR za to vážně stojí a pokud přemýšlíte, kam vyrazit, můžete si vybrat některý z našich tipů. 🙂

Zahrajte si: Kvíz: Jen 10 % lidí uhodne všechny kláštery