Krušné hory jsou stále málo navštěvované, přitom jsou hodinu jízdy z Prahy a najdete tam spoustu kouzelných míst. Navštivte je dřív, než se sem nahrnou davy turistů. Teď je tedy ideální doba na jejich návštěvu. Užijte si ta nejkrásnější místa a atmosféru bez lidí a cizích jazyků. Pokud nevíte, která místa navštívit, dáme vám tipy. Krušné hory jsou nádherné, přesvědčete se o tom i vy. Těmi důvody, pro které se vyplatí Krušné hory vidět jsou krásná místa, která jsou dechberoucí.

Přečtěte si také: 20 fascinujících míst v Česku, o kterých jste neměli tušení13 důvodů proč navštívit Krušné hory co nejdřív

krušné hory
Foto: pixabay

1. Krušné hory jsou plné liduprázdných míst

Možná si myslíte, že jsou tu davy lidí, ale tyhle hory mají i místa, kde není ani noha, zvlášť v téhle době, kde je u nás jen minimum turistů.

2. Boží Dar a Božídarské rašeliniště

Boží dar je město v Krušných horách, které leží pod nejvyšší horou Krušných hor, Klínovcem. Je malinké, žije tu asi 250 obyvatel, ale je jako z pohádky. A Božídarské rašeliniště je ideální pro milovníky přírody. Navštivte jej i s dětmi, nachází se tu naučná stezka s informačními tabulemi, takže se i něco nového přiučíte.

3. Měděnec

Měděnec je malinká vesnička, opravdu kouzelná, ze které se můžete pokochat krásnými výhledy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Houška (@houskyn)

4. Opuštěný cínový důl Rolava

Dalším místem je tento volně přístupný úkaz. Nacházejí se tu zbytky opuštěných dolů, které pocházejí z 2. světové války.

5. Vlčí jámy

Vlčí jámy jsou přírodní památky, nacházející se v Potůčcích. Pozor, jsou nepřístupné kvůli možnému sesuvu.


Přečtěte si také: Kam na noční výlet: 10 tipů na úžasná místa, kam vyrazit za tmy6. Hněvín

Hněvín je hrad, ze kterého je, respektive z jeho věže, krásný výhled do krajiny, který rozhodně stojí za to.

7. Fláje

Fláje jsou sice zaniklá obec, ale určitě se vyplatí místo navštívit. Najdete tu krásný dřevěný kostel sv. Jana Křtitele.

8. Kalek

Kalek je vesnice, která se nachází na hranicích s Německem. Je opradu stará, první zmínky pocházejí z roku 1555. Doporučujeme návštěvu Loveckého zámečku nebo kostel sv. Václava.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petr Barta (@bartapetr)

9. Hrad Krupka

Schválně, kdo ho zná? Jedná se spíše o zříceninu gotického hradu, která se nachází ve stejnojmenném městě Krupka. Je z něj krásný výhled do krajiny.


Přečtěte si také: 20 dechberoucích míst v Česku, která musíte navštívit alespoň jednou za život

10. Hrad Hasištejn

Zřícenina hradu Hasištejn je chráněná jako kulturní památka. Nachází se v okrese Chomutov a jedná se o středověký hrad. Nenechte si ujít prohlídku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Houška (@houskyn)

11. Klínovec

Klínovec je nejvyšší hora Krušných hor, měří 1244 metrů a je to cíl mnoha milovníků zimních sportů, ale navštivte horu i v létě, je to stejně krásná podívaná.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený P A R E K V O L E (@parekvole)

12. Potůčky

Potůčky jsou vesnička jako z pohádky, doporučujeme návstěvu v zimě, kdy je celá zasněžená. Nevynechejte ani kostel Navštívení Panny Marie.

13. Zámek Jezeří a uhelné doly

Jezeří se nachází v horním Jiřetíně. Jedná se o zrekonstruovaný zámek, který je hojně navštěvován výletníky a turisty. Nenechte si ujít strašidelné sklepení, prohlídka opravdu stojí za to. Když se podíváte za zámek, na uhelné doly, je to trochu smutný pohled, ale zajímavý k zamyšlení. Co na to říkáte?

Pokud všechna místa neznáte, vyražte sem a rozšiřte si obzory. Slibujeme vám, že budete plní dojmů a zážitků.

Dáte nám za pravdu, že jsou Krušné hory krásné a vyplatí se tam udělat výlet?

Přečtěte si také: Jizerské hory a 15 nejkrásnějších míst, která navštívit