Velikonoce 2023 asi moc o fyzickém cestování bohužel nebudou, budeme pravděpodobně v lockdownu a nebudeme moct vůbec nikam kvůli probíhající pandemii. Proto klasická místa k vyletování nepřicházejí v úvahu. Ale přece si to nenecháme zprotivit a zůstaneme pozitivní. Víte, že jsou kolem vás super místa, kde můžete Velikonoce 2023 strávit? Možná je berete jako samozřejmost a nedochází vám, jak skvěle se máte. Pokud můžete dělat všechny ty věci, které najdete v článku, buďte si jisti, že máte vážně skvělý život. Pojďme věřit v lepší zítřky a užít si dnešky nejlépe tak, jak můžeme a umíme. Život je krátký, tak si ho pojďme užít co nejvíce!

Přečtěte si také: Velikonoční beránek: recept, který si oblíbíte

15 krásných míst a způsobů, kde a jak strávit Velikonoce 2023

 

1. V přírodě v okolí vašeho bydliště

Všichni už máme dost toho, že jsme zavření doma a nikam nemůžeme. Vyhledejte si v okolí nějaká zajímavá místa a udělejte si takový okruh klidně na celý den. Třeba budete překvapení, která místa kolem sebe máte a ani jste to nevěděli. Prozkoumávejte! Je to zdravé.

2. V posteli

Určitě se shodneme na tom, že postel je krásné místo? Užijte si volno, pokud chodíte do práce a moc ho nemáte, zalezte do postele a klidně spěte, válejte se, sami, s partnerem, s dětmi, to je jedno, ale není nic špatného na tom i takovým způsobem relaxovat.

3. V kuchyni

Velikonoce jsou hodně o jídle, a tak pokud rádi vaříte, vymýšlíte nové recepty nebo se držíte těch tradičních, stravte Velikonoce klidně u plotny. Odměnou vám bude pochvala od ostatních a samozřejmě i jídlo, které potom společně sníte. Zkuste nejlepšího beránka, mazanec z tvarohu nebo brokolicovou jarní polévku.

4. Na balkóně

Jestli bydlíte v bytě a máte to štěstí, že je součástí bytu i balkón, tak můžete klidně Velikonoce strávit tam. Určitě vás budou hřát první jarní slunečné paprsky a vy tak můžete načerpat vitamín D. Můžete se také pustit do předělávání balkonu, abyste to tam měli hezké. A pokud je na vás zima a máte balkón zastřešený a zavřený, můžete si tam dát malý přímotop a trávit tak Velikonoce v teple a zároveň i trochu venku.

velikonoceFoto: pixabay

5. U televize

Klasika, ale proč ne? Lehněte si na gauč, zabalte se do deky, dejte si něco dobrého a pusťte si film, seriál nebo třeba nějaký koncert, na který teď nemůžeme osobně jít.

Přečtěte si také: Velikonoční mazanec: nejlepší recept, který se jinému nevyrovná

6. Na chatě

Jestli vlastníte chatu, chalupu, na které můžete Velikonoce strávit, jeďte tam a prožijte je v jiném prostředí, než ve kterém běžně jste.

7. Na zahradě

Lehněte si na lehátko, na deku a užívejte si čerstvého vzduchu na zahradě. Děti nechte pobíhat a pokud se budete nudit, můžete se pustit do úpravy zahrádky. Je to také ideální doba na sázení rostlinek, bylinek a stromků.

8. Na gauči s knihami

Schválně, kolik knih jste už letos přečetli? Vsadím se, že zatím ani jednu. Teď máte konečně možnost to dohnat. Můžete si dát challenge, kolik toho zvládnete.

Inspirovat se můžete tady: 200 nejlepších knih, které byste si měli alespoň jednou za život přečíst

Jestli nechcete číst, ale poslouchat, vyzkoušete audioknihy: Kde stáhnout audioknihy zdarma? Zaposlouchejte se do oblíbených knih.

9. Aktivně s dětmi

Děti jsou neposedné a neustále chtějí něco dělat, mám pravdu? Jestli máte zahradu a možnost jít ven, máte to jednodušší. Pokud ne, vezměte kola a objeďte alespoň váš dům. Nebo spolu něco vyrábějte, vařte, malujte, čtěte..

Přečtěte si také: Knihy pro děti: 15 knížek, se kterými nešlápnete vedle

10. V lese

Do lesa se ještě smí, pokud tedy máte nějaký poblíž. Můžete se procházet, čerpat energii z přírody a ze stromů, běhat, jezdit na kole, bruslích nebo nasadit sluchátka a nechat se unášet oblíbenou hudbou a okolní přírodou.

11. Cvičením ve vašem domácím fitku

Chybí vám fitko? A proč si ho neuděláte doma? Samozřejmě asi nenahradíte prostor s X stroji, ale cvičit se dá přece i doma. Stačí podložka, činky (pokud nemáte, tak třeba 2litrové lahve nebo aviváž), odporová guma, židle. Na internetu je spoustu videí, jak cvičit a věřte mi, že i tak si budete moct umět dát do těla. Udělejte si na Velikonoce 2022 plán a pořádně se zničte. Pokroky si zapisujte a uvidíte, že si tak zkrátíte dobu čekání na otevření opravdových fitness center. Možná se vám to doma zalíbí natolik, že už tak nebudete chtít ani jít.

Přečtěte si také: Velikonoční menu podle tradičních receptů

12. Ve vaší vlastní restauraci

Když jsou restaurace zavřené, proč si neudělat vlastní? Připravte a uvařte předkrm, hlavní chod a dezert a dejte si záležet na stolování, abyste si připadali vážně jako v restauraci. Klidně se i hezky oblékněte. No minimálně se zabavíte. 🙂

velikonoceFoto: pixabay

13. V domácích lázních

Máte vanu? Skvěle! Udělejte si domácí lázně. Naložte se do horké vody s pěnou, přidejte esenciální olejíček, udělejte si tělový peeling, domácí masku na obličej z toho, co najdete v lednici (třeba med+skořice+bílek+bílý jogurt). Pokud vás je víc, můžete si dopřát vzájemnou masáž. Nalakujte si nehty, namažte tělo výživným krémem a relaxujte.

14. V domácím kině

To je přece jednoduché a tak zábavné! Udělejte si popcorn, pohodlí s dekami a polštáři, zhasněte a pusťte si oblíbený film. Můžete si udělat filmový maraton. Co máte radši, komedie nebo horory? (hlasuji pro komedie :))

15. S kamarády online

I když teď nemůžete být fyzicky se svými přáteli a rodinou, co se s nimi vidět alespoň virtuálně? Připojte se, nalijte si vínko nebo si uvařte třeba čaj a kláboste stejně, jako byste byli spolu.

I letos by mohly Velikonoce stát za to, no ne? Nebuďte naštvaní, že jste zavření doma a zkuste i tak být pozitivní. Buďte vděční za to, že můžete dělat všechny věci, které jsou vypsány výše a máte super život. 🙂

Přečtěte si také: 14 míst, kam vyrazit a co dělat na jarní prázdniny