Představte si, že cestujete skoro zadarmo nebo za opravdu málo peněz – to je sen každého cestovatele. O čem je řeč? Akční letenky! Ať jste na cestách jen občasně nebo letenky sháníte velmi často, každý rád ušetří. Hledat takové akční letenky vyžaduje hodně času a trpělivosti. Naštěstí existují webové stránky a servery, které akční letenky hledají za nás, za cestovatele.  Pro nás je poté hledání konkrétní letenky mnohem jednodušší, stačí často jen zadat odkud, kam, za kolik a kdy. Nebo listovat akcemi a vybrat si tu nejlepší letenku.

Představujeme vám ty nejlepší hledače letenek, které vám neuvěřitelně ulehčí práci při koupi letenek. Až budete zase hledat akční letenky, vzpomeňte si na náš seznam a zkuste všechny vyhledávače. Určitě najdete letenku, kterou zrovna potřebujete. Není nic neobvyklého ukořistit letenku například za 100 Kč, takže se pečlivé hledání určitě vyplatí.Kde najít nejlepší akční letenky?

akční letenky
Foto: pexels

eSky

Na eSky můžete najít nejen akční letenky, ale potěšit vás může i výběr hotelů, aut a nabízejí také pojištění. Stáhnout si můžete i mobilní aplikaci nebo přečíst tipy pro cestovatele, které se týkají praktických informací o zavazadlech, letenkách, vízech atd.

Kiwi

Kiwi umí vyhledat snad všechny lety, které si přejete najít. Velmi užitečná služba je ta, že pokud vám nezáleží na cílové destinaci, stačí vyplnit odletové místo, kterých mimochodem může být i více najednou a do políčka příletu zadejte „Kamkoliv“. A pokud jste flexibilní, zadejte i „Kdykoliv“ a můžete nalézt opravdu levné akční letenky do různých destinací. Tomu říkáme smysluplná funkce. Pro orientaci při hledání letů máte k dispozici i šikovnou mapu. Taktéž zde můžete najít i ubytování nebo pronájem auta.

Momondo

Momondo patří mezi další šikovné vyhledávače. A v čem je lepší než ostatní? Umí vyhledávat lety menších leteckých společností. Například zde najdete let z Bangkoku na Bali a Momondo zahrne více společností než jiné vyhledavače. Zná totiž i malé asijské společnosti jako je například Lion air. Dostane se vám tedy větší výběr a to nejen cenový.

Letuska

Po rozkliknutí Letuska.cz stačí vyplnit požadované informace a web za vás vyhledá ty nejlepší lety. Může pomoci také s vízi, dopravou nebo parkováním na letišti. Pokud vás neláká cestování na vlastní pěst, ale rádi byste si koupili pobytový nebo poznávací zájezd, stačí kliknout sem. Stačí si vybrat kontinent, zemi a už si prohlížíte jednotlivé zájezdy.

Přečtěte si proč a jak cestovat na vlastní pěst – low cost!

akční letenky
Foto: unsplashPelikan

Pelikan.cz je velmi oblíbený vyhledávač, který vám pomůže s hledáním letenek i s víkendovými pobyty. Nově zde funguje vyhledávání multicity letenek. Ty využijete ve chvíli, kdy hledáte větší počet navazujících letenek z různých měst a zemí. Pelikan vám je najde a sestaví cenu i ideální časy.

Secretflying

Pokud vám nevadí angličtina, rozhodně by zde neměl chybět Secretflying! Nabídky na akční letenky jsou zde vidět rychleji než na českých webech. Pokud tedy chcete mezi prvními ukořistit opravdu dobrou a levnou letenku, jako první se určitě podívejte sem.

Zaletsi

Velmi přehledné hledání letenek nabízí i Zaletsi.cz. Můžete si zde navolit filtry, například počet přestupů, odletové letiště, zavazadla v ceně, časy odletů nebo konkrétní letecké společnosti. Můžete také kliknout na „Hledám letenku“ , vyplnit potřebné informace a nechat lovce letenek, aby vám našli tu nejlevnější a nejlepší právě pro vás!Skyscanner

Díky vyhledávání na skycanneru si můžete nechat zobrazit celý měsíc odletů a příletů. Stačí vyplnit odkud a kam a vybrat měsíc odletu a příletu. Ceny letenek pak můžete jednoduše a pohodlně porovnávat. Také si zde ve vyhledávání můžete zvolit „nejlevnější měsíc“.

akční letenky
Foto: pixabay

STUDENT AGENCY

Další tipem, kde najít levné letenky je studentagency. Můžete zde narazit na levné lety, které nikde jinde nenajdete. Jak už název odpovídá, stránka je plná levných akčních letenek pro studenty, neváhejte se tedy podívat i sem.

AZair.cz

AZair je skvělý na hledání nízkonákladových letů, které je často obtížné hledat. Stejně podobně jako Momondo vám nalezne lety malých leteckých společností. Na první pohled se může zdát méně přehledný, ale postupem času si na něj zvyknete.Kayak

Pro anglicky mluvící tu máme další šikovný vyhledávač – Kayak. Klasicky dokáže vyhledat lety, ale máme tu jednu vychytávku. Pokud budete hledat na klasických stránkách kayak.cz let například do Polska, objeví se vám často mnohem vyšší cena, než když ten samý let vyhledáte na kayak.pl, vyzkoušejte to!

Fly4free

Pokud chcete zkusit ještě další portály, můžete vyhledat akční letenky také na českém webu fly4free. Naleznete zde i praktické info a podívat se můžete na hotely, pronájmy aut nebo zájezdy.

Akcniletenky.com

Pokud si chcete být jisti, že vám nic neunikne, dejte šanci a projděte si i akcniletenky.com, můžete zde najít velmi zajímavé nabídky.

akční letenky
Foto: pexels

Jak postupovat při hledání letenky? Nejlepší je určit si všechny parametry, které chcete, aby měla vaše letenka. Požadujete krátké mezipřistání? Let pouze přes den? Nebo přímý let? Pamatujte, že čím méně konkrétní požadavky budete mít, tím lépe se vám akční letenky budou hledat. Projděte pak všechny vyhledávače a určitě se dostanete ke své vysněné letence, která bude za dobrou cenu. Nemyslete si, že ji najdete za hodinu, věnujte hledání více času.Kromě webových stránek a vyhledávačů existují i specializované facebookové stránky a skupiny, do kterých se přidáte a sledujete nejnovější akční letenky a nejen to, jízdenky na vlaky, autobusy aj. Takto můžete chytit neopakovatelnou výhodnou akci při surfování na internetu. Mezi tyto stránky patří například levnocestovani.cz, Letenky za babku nebo Honzovy letenky. Takové stránky mají i své webovky a na svém facebooku upozorňují na nejnovější akční letenky, aby se co nejrychleji dostaly k cestovatelům.

Přejeme hodně štěstí při hledání letenek! 🙂

Podívejte se na další užitečné tipy, jak si zakoupit levnou letenku.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.