Praha není jenom město plné památek, kaváren a starých i moderních budov. Najdeme tu také krásnou přírodu, jako dělanou pro výletování, procházení se, pikniky a další. Nemyslíme tím jen parky a lesy, ale zajímavá místa, na kterých budou milovníci přírody jako v ráji. Sepsali jsme pro vás seznam míst a tipy na výlet v Praze, kde si užijete dostatek krásné přírody a zároveň si odpočinete. A budete překvapení, jaká kouzelná místa naše hlavní město má. Měli bychom být na Prahu pyšní, což my rozhodně jsme, a vy? 🙂

Takže pokud si myslíte, že jste v Praze odkázáni jen na obchody, kavárny, restaurace a betonové budovy, jste na omylu! Přírody je tu opravdu dostatek. Možná budete překvapeni, jaké přírodní krásy tu máme a že se možná nachází za vaším domem.
Tipy na výlet v Praze pro milovníky přírody

tipy na výlet
Foto: pexels

1. Chuchelský háj a lesní zoo

Znáte Chuchli? Velkou určitě ano. Pořádají se tam závody koní. A Malá Chuchle je hned vedle. Vypadá to tam dost neobydleně, ale je tam nádherná příroda. Do zoo musíte vyšplhat po celkem strmém kopci, ale stojí to za to. Je tam dokonce občerstvení a vy si užijete srnky, jeleny, veverky, různé druhy ptáků a další zvířectvo. Vezměte sebou i děti, je tam dětské hřiště. Dostanete se sem pohodlně autobusem ze Smíchovského nádraží. Ideální půldenní výlet z Prahy.

2. Petřínské zahrady

Rozhlednu i bludiště na Petříně jistě znáte, ale co krásné zahrady? Přírody zde najdete mnoho, pokud vám nevadí davy turistů a velké množství nadšených asiatů. Vystupte z tramvaje na zastávce Újezd a pak se stačí dostat nahoru – pěšky nebo lanovkou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Magdalena (@mgdlnw),

3. Ďáblický háj

Máte už všechny pražské lesy prolezlé křížem krážem a rádi byste vyrazili na výlet v Praze? A co smíšený les v Ďáblicích? Pokud neznáte, běžte objevit nový les.

Podívejte se také na 50x nejlepší přírodní koupaliště v ČR roku 2018

4. NS Klecany

Máte zájem o přírodu a zábavu zároveň? Zkuste naučnou stezku Klecany, na které uvidíte 26 nejzajímavějších míst Klecan.

5. Přírodní památka Baba

Naplánujte si procházku Dejvicemi a pozorujte místní flóru i faunu. Jeďte do Dejvic a poté se sem dopravte autobusem.

6. Rozhledna Cibulka

V pražských Košířích se nachází romantická rozhledna, která stojí za to. Slovo „romantický“ vybízí k tomu, že by sem měli chodit zamilovaní, ale klidně sem vezměte kamarádku, rodinu, děti.. kohokoliv!

7. Divoká šárka

Máte pocit, že tohle místo je téměř v centru Prahy a že tam žádná příroda být nemůže? No tak to se budete divit. Uvidíte Čertův mlýn, pro hladové krky restauraci, malebné Šárecké údolí. Tramvaj jede až tam.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petr K 👨🏻‍💻☀️👨🏻‍🍳🛴🌲🏛🏀 (@kamenhustej),

8. Hostivařská přehrada

Vydejte se do Hostivařského lesoparku a udělejte si procházkový okruh zde. Neuvěříte, jak krásné a tiché prostředí to je. A stále se nachází v Praze (sice na kraji, ale Praha to je).

9. Průhonický zámecký park

Byl by hřích, pokud byste nenavštívili tento park. Nádherný zámek, krásná příroda a hoodně místa na procházení, běhání mezi stromy a nasávání energie z nich. Ideální víkendový výlet v Praze.

10. Prokopské údolí

Takzvaný přírodní klenot Prahy. Jezírka, lomy, relaxace, to vše tu najdete. Denně se sem sjíždí spoustu lidí a tak tu potkáte davy, nic pro samotáře.

11.  Zvolská homole

Další z krásných přírodních rezervací, kterou by měli všichni milovníci přírody znát.

12. Vyhlídka nad Černou roklí

Toto místo patří mezi tipy na výlet, které je skvělé na urovnání myšlenek a na to, strávit nějaký ten čas sám se sebou. Doporučuji!

13. Botanická zahrada a rozhledna

Všichni známe Botanickou zahradu, ale kdy jste tam byli naposledy? To bude nějaký ten pátek, jeďte si to osvětlit a připomenout si tu krásu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nikita (@the_bounds_of_reason),

14. Přírodní rezervace Podhoří

Jeďte se podívat na pravý břeh Vltavy a projděte se v přírodní rezervaci Podhoří, která se rozléhá mezi Bohnicemi a Trojou.

15. Kozí hřbety u Suchdola.

Blízko Dejvic se nacházejí Kozí hřbety. Pokud jste studenti z ČZU, výborně se tam učí. A pro ostatní, skvěle se tam přemýšlí – v klidu a v pohodě. Nechte se převézt přívozem.

Příspěvek sdílený benev (@benev3),

Vyberete si nějaký z výlet v Praze?

Podívejte se také na 21 božích tipů kam na výlet v okolí Prahy