Vy, co máte děti, víte, že je často dost těžké zabavit děti a neustále se jim věnovat. Už nevíte kam je vzít a kam s nimi jet? Rádi byste načerpali nějakou inspiraci na výlety s dětmi v ČR, kde se něco naučí, bude je to bavit a také je to unaví, aby večer padli do postele a spali celou noc? Pár takových tipů pro vás máme! Tento seznam si uložte a až budete v nesnázích a nebudete vědět kam jet, stačí si jen vybrat! Tipy na výlety s dětmi sdílejte, ať o nich ví co nejvíce lidí a pomůžeme rodičům a jejich dětem.Tipy na výlety s dětmi v České republice

výlety s dětmiFoto: pixabay

1. Muzeum smyslů

Muzem smyslů se nachází v Jindřišské na Praze 1 a jak už název napovídá, týká se všech lidských smyslů. Objevte více své smysly a nechte je rozvinout. Můžete si spolu se svými dětmi prohlédnout až 50 exponátů a protože jsou interaktivní, vtáhne vás to a bude bavit. Otevírací doba je pondělí až neděle od 9:00 do 21:00. Za dospělého zaplatíte 290 Kč a za dítě 170 Kč (5 až 15 let). Naučte se něco nového a prozkoumejte své smysly!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 🎁 NIKA 🎁 (@nika.achkas),

2. IQlandia

IQlandia v Liberci je vzdělávací a zábavné centrum, kde objevíte nové poznatky (vy i děti) a dokonce se toho hodně naučíte a to zábavnou formou. Zajímá vás vesmír, planeta Země, přírodní jevy, počasí nebo třeba člověk? Všechno tohle zde najdete, můžete se také zúčastnit speciálních programů a workshopů. Součástí je i vědecko-zábavní centrum IQpark. Ceník pro expozici i planetárium naleznete zde.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adam (@___adam_lfsi___),

3. Mirakulum

Mezi výlety s dětmi nesmí chybět tento park. Park Mirakulum budou děti milovat! Navštívit se sice dá pouze v letní sezónu, ale o to víc se děti budou těšit! Najdete zde spoustu atrakcí jako vodní svět, úzkolejná parní železnice, hrad, lanové centrum, trampolína, lesní město, minizoo, obří houpačky, bludiště, dětská vesnička, amfiteátr, pískoviště, dílničky nebo zahradu, kde se dá grilovat. Užijou si tedy děti a dospělí. Park se nachází v Milovicích a otevřeno je každý den v sezóně. Vstupné je celodenní a platí ho všichni, kteří mají více jak 90 cm. Ve všední dny zaplatíte za osobu 140 Kč a rodinné vstupné vás vyjde na 540 Kč. Sezóna začíná v dubnu 2019!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mirakulum (@park_mirakulum),

4. Muzeum čokolády

Navštivte Tábor nebo Třeboň a muzeum čokolády! Dozvíte se něco o historii kakaa a čokolády, zajímavosti o čokoládě, také si sami něco vyrobíte a odnesete ten nejsladší suvenýr! Druhá část muzea se týká marcipánu, takže pokud vaše děti milují sladké a to zbožňují všechny děti, tady to budou milovat. Nakonec si můžete v místní čokotérii dopřát něco opravdu dobrého na zub. Už máte chuť? Prohlédněte si ceník zde.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Muzeum čokolády Tábor (@cokomuzeumtabor),

5. Zoo Praha

Zoo v Praze je klasika, kterou by mělo znát každé dítě. Vidět nejrůznější zvířata, něco se o nich přiučit a zažít zábavu! Doporučujeme návštěvu v období jara, léta nebo brzkého podzimu. Užijete si zvířata a spoustu dalších atrakcí. Otevírací dobu najdete tady a ceník tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zoo Praha (@zoopraha),

6. Hamleys

Řekněte mi, které děti milují hračky? Já myslím, že všechny! Proto s dětmi navštivte Hamleys – hračkářství, které se nachází v ulici Na Příkopě. Vstupné je zadarmo, děti se povozí na kolotoči, zkusí si nejrůznější hračky a možná si i něco odnesou, pokud jim něco dopřejete. Vy si můžete dát v 1. patře kávu a něco dobrého na zub. Uvidíte, že děti budou nadšené! Otevřeno je každý den od 10:00 do 20:00.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Oficiální profil Hamleys Praha (@hamleyscz),

7. Aqualand Moravia

Vezměte děti do úžasného aquaparku do Pasohlávek. Užijí si skvělé atrakce, vy si odpočinete a zarelaxujete, děti budou večer unavené, padnou do postele a bude klid. A ještě k tomu budou opravdu spokojené, protože zažijí skvělé dobrodružtví. To chcete ne? Podívejte se na otevírací dobu, včetně vánočních svátků a také na ceník.

Zkuste se podívat na slevové portály, například na Slevomat, kde často najdete různé akce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Matyáš Dvořák (@dvorka_15),

8. Jumppark

Pokud máte větší děti, rozhodně ocení návštěvu Jumpparku, který můžete navštívit v Brně, V Praze na Zličíně nebo na Jarově. Děti i dospělí mohou využít až 400 m² trampolín. Můžete si dokonce zahrát basketbal nebo vybíjenou na trampolínách! Ceník naleznete zde.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený JumpPark (@jumpparkcz),

9. Centrum Babylon

Ještě jednou zavítejte do Liberce a užijte si Centrum Babylon – aquapark, wellness, masáže, saunový svět, IQpark, lunapark, kino, bowling a další. Veškeré informace o atrakcích, cenách, otevírací době naleznete na stránkách centra.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený CENTRUM BABYLON & WHB (@centrumbabylonliberec),

10. Duhový park

Kousek za Prahou, v obci Třebovle, se nachází Duhový park, který je určen pro děti všech kategorií. Užijete si trampolíny, autodráhu, segway, relaxační zónu nebo zavlažovací prvky pro ochlazení. Nemine vás wifi, občerstvení a k dispozici je také parkoviště. A pokud si zarezervujete vstupenku online, dostanete celodenní parkovné zdarma! Ceník vstupného naleznete zde.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Duhovy Park (@duhovy_park),

11. Olympia park

Navštivte Olympia park v Brně a pobavte se společně s dětmi! Naleznete zde bludiště, železnici, lanový park, vodní koutek, horolezeckou stěnu a další atrakce, na které je vstup zdarma! Také si můžete zahrát třeba beach voleyball. Využijte zábavy zadarmo. Otevřeno je od dubna do října, každý den od 10:00 do 22:00.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Olča Klimendová (@olca532),

12. Botanická zahrada

Vezměte děti do trojské botanické zahrady, kde zažijí zábavu, rozvinou své smysly a také se něco přiučí. Prohlédnou si stromy, květiny a společně si aktivně odpočinete. Uvidíte také živočichy, včetně ryb a exotické kousky. Prohlédněte si vstupné tady. Otevírací doba se liší, proto jí věnujte pozornost. Vezměte děti na podzimní nebo vánoční dílničky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Taniabu (@taniabuntina),

13. Botanicus

Chcete, aby děti věděli něco o době, kde se platilo grošem, jak to fungovalo, jak lidé bydleli, co jedli, dělali a podobně? Vezměte je do Botanicusu v Lysé nad Labem. Děti si vymění penízky za groše a ty mohou utrácet ve středověkém městečku, vyrobit si svíčku či mýdlo, rejžovat zlato a koupit si něco dobrého. Navštívit můžete i bludiště a prohlédnout si pravá řemesla. Botanicus je nyní uzavřen, ale můžete se těšit na otevření v sezóně roku 2019. Prohlédněte si mapu řemesel. Botanicus patří mezi výlety s dětmi, které nesmíte vynechat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 陳彥廷 (@chenoldboss),

14. Muzeum rekordů a kuriozit

Chcete se dozvědět něco nového a zajímavého zároveň? Navštivte Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově! Otevřeno je každý den od 9 do 17 hodin a vstupné je 150 Kč pro dospělé a 100 Kč pro děti od 7 let. Vezměte sebou i babičku, která to bude mít za 120 Kč. Věřte, že tady vás zajímavosti rozhodně neminou!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Matej Rychly (@mrspeedy23),

 

15. Bobová dráha Lipno nad Vltavou

A na konec ještě něco sportovního, bobová dráha na Lipně! 1 jízda stojí 80 Kč a otevřeno je v pátek, v sobotu a v neděli, od 10 do 18 hodin. Bobová dráha je zábavná, ale může být také hodně nebezpečná, přečtěte si proto pokyny pro bezpečnou jízdu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený kamca pennerka (@pennerka_),

Tohle jsou naše tipy na výlety s dětmi u nás, v ČR. Kam společně vyrazíte?

A kam na výlet v okolí Prahy?