Svět se neustále více zajímá o Severní Koreu a neuvěřitelné věci, které se tam dějí. Vůdce a vláda se neustále snaží chránit národy před vnějšími vlivy, například tím, že nepovolují všechny střihy účesů nebo oblečení. Životní styl Severní Koreje je opravdu zvláštní a my vám teď ukážeme neuvěřitelné věci, které jsou tam zakázané.Neuvěřitelné věci, které jsou zakázané v Severní Koreji

neuvěřitelné věci
Foto: pexels

Móda

neuvěřitelné věci
Foto: KRWonders   Lesley Parker

Snaží se bojovat proti vlivu západní kultury a tak zakázali nošení džínů a také krátké, vyzývavé oblečení.

Coca Cola

neuvěřitelné věci

K dalšímu zákazu patří pití Coca Coly a její kupování a šíření. Můžete si ale koupit jiné nápoje, vidět je můžete na fotce výše.

Účesy

neuvěřitelné věci

18 účesů pro ženy, 15 pro muže. Žádné jiné střihy nejsou dovoleny a dokonce ani barvy. Jak vidíte, účesy jsou všechny velmi podobné.

Ženské pomůcky

neuvěřitelné věci
Foto: Ecohearted   © Amazon

Žádné značky, výběry, velikosti. Obyvatelky si mohou vybrat pouze ze tří velikostí a typ existuje pouze jeden. Vidíte, jak se máme dobře?Ochrana

neuvěřitelné věci
Foto: Depositphotos.com

V Severní Koreji nejsou dovolené žádné antikoncepční prostředky.

Vlastnictví

Korejská vláda vlastní výlučná práva na pozemky a majetek. Proto je téměř nemožné prodat nebo koupit byty či domy.

Designová obuv

neuvěřitelné věci
Foto: Vickyinam   © Hussein Chalayan

Na boty vlevo mohou obyvatelky okamžitě zapomenout. Barva je povolená pouze černá a vzhledově nic moc, však vidíte sami vpravo.

Žádný vánoční stromeček

neuvěřitelné věci
Foto: Depositphotos.com

Severní Korea je ateistickou zemí, jsou zde zakázané jakékoliv náboženské předměty. Žádné stromečky ani dekorace.Starbucks

neuvěřitelné věci
Foto: leehc0415   © UriTours

Žádný Starbucks, vážně. Fotografie vlevo je falešná, jedná se o vtip. Pokud máte chuť na kávu, můžete zajít do jedné kavárny, která zde funguje.

Televize

neuvěřitelné věci
Foto: Roamme

Připravte se na pouhé 4 televizní kanály a velmi přísnou cenzuru.

Časopisy

neuvěřitelné věci
Foto: Theo’s Little Bot   © Magnus Leone

Žádné magazíny o receptech, dietách, drbech nebo zdravém životním stylu. Je tu k dispozici pouze jeden jediný druh časopisu. Tisk je samozřejmě velmi kontrolován.

Wifi a mezinárodní hovory

neuvěřitelné věci
Foto: Joseph Ferris III

Asi milion obyvatel vlastní mobilní telefon. Existují omezení, které se týkají 3G sítě a obyvatelé nesmí volat do zahraničí.

Hudební koncerty

neuvěřitelné věci
Foto: UriTours   © Sweetcandy

Velmi málo cizinců může hrát v Severní Koreji a když už, mnoho obyvatel se tam nedostane. Jediná kapela, která zde měla koncert, byla slovinská kapela Laibach.Apple

neuvěřitelné věci
Foto: AW256   © Martyn Williams

Koupit výrobky od Applu si zde nemůžete, můžete si ale koupit jejich vlastní tablet.

Sportovní auta

neuvěřitelné věci
Foto: Stephan   © Norbert Aepli

Žádná moderní ani sportovní auta nejsou povolena!

Dovolená

neuvěřitelné věci
Foto: UriTours

Asi ani nemusím říkat, že dovolená v zahraničí je pro rodiny zakázaná. Nemohou vycestovat ani se podívat do jiné země. Mohou se podívat do místního aquaparku, tím jejich možnosti dovolené končí. Jim to ale nevadí, neuvědomují si, jaké je to mimo jejich hranice. Oni jsou spokojení. Zvláštní, že?Tohle jsou neuvěřitelné věci, které jsou zakázané v Severní Koreji.

Podívejte se na neskutečné rozdíly mezi Severní a Jižní Korejí!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.