Co si představíte, když se řekne léto? Většina z nás asi krásné slunečné počasí, plavky a den strávený u vody. Moře u nás nemáme, ale můžete využít velké množství míst, kde se můžete vykoupat a opalovat – koupaliště a aquaparky. Článek o přírodních koupalištích jsme už psali, teď se na něj můžete podívat tady. Pojďme se nyní podívat na 20 nejlepších umělých koupališť v ČR, kde to opravdu stojí za to. Tyhle jsou prověřené a můžeme je s klidem doporučit.

Přečtěte si také: Dovolená v Česku 2022: která místa navštívit
20 tipů na nejlepší koupaliště a aquaparky v ČR

koupalištěFoto: pixabay

1. Aquapalace Praha

Tento aquapark v Čestlicích patří k nejlepším a také k největším v ČR. Užijete si tu tobogány, dokonce nejdelší v ČR, spoustu atrakcí a nemine vás ani saunový svět, masáže, divoká řeka a skvělé občerstvení. U aquaparku je také velký hotel, kde se můžete ubytovat a udělat si tak skvělý prodloužený víkend plný zábavy a vodních radovánek. Připravte se na dražší vstupné, ale stojí to za to.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aquapalace Praha (@aquapalace.praha),

2. Aquapark Babylon

V Liberci najdete u IQparku také super aquapark. Těšit se můžete na relaxační zahradu, saunový svět, masáže, tobogány a další. Za rodinné celodenní vstupné zaplatíte 840 Kč (2 dospělí + dítě).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ninoslava:) (@nin.zifcakova),

3. Aquacentrum Šutka

Na Praze 8 se nachází aquapark Šutka, kde si můžete zaplavat, zažít skvělé wellness, můžete sem chodit trénovat do výukového bazénu nebo si jen tak relaxačně zaplavat. Dospělý zde zaplatí 125 Kč za hodinu a k tomu automaticky dostanete 20 minut zdarma. Za dítě do 15 let zaplatíte 80 Kč.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marta Jandová – Zpěvačka (@marta.jandova),

4. Vodní ráj Jihlava

Na Vysočině vede tento aquapark, který nabízí krytý bazén, venkovní bazén, vířivku, sportoviště i wellness. Jedná se o největší aquapark na Vysočině a vstupné je rozděleno podle toho, zda plánujete návštěvu na celý den nebo například jen na odpoledne. Ceny najdete tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Richard Kos (@richard.kos.7),

airbnb sleva

5. Aquadrom Most

Až se pojedete podívat do Mostu, zvažte i návštěvu mosteckého aquadromu. Můžete sem jak v létě, tak v zimě, protože mají krytý i venkovní bazén a mají otevřeno každý den do 21 hodin.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @vakous

6. Vodní svět v Kolíně

Můžete se zde zúčastnit plaveckých kurzů, v létě strávit den na letní plovárně a také si tu zasportovat a zarelaxovat. Každá část vodního světa má samostatné vstupné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený CityGOU (@citygou),

7. Aquapark Děčín

Koupaliště s termální vodou najdete v Děčíně. Můžete si vybrat mezi vnitřní částí a venkovní, obě stojí za to, záleží tedy jen na počasí. Občerstvení je samozřejmostí a vstupné najdete tady. Wellness a sportovní vyžití je také součástí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aquapark Děčín (@aquapark_decin),

8. Termální park v Losinách

Užijte si den v Jeseníkách v blahodárné a zdraví prospěšné vodě. Čekají na vás vodní atrakce a celkem 9 bazénů s termální vodou. Můžete se tu ubytovat a dopřát si masáže nebo cvičení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TERMÁLY LOSINY (@termaly.losiny),

9. Aqualand Moravia

V Pasohlávkách se nachází jeden z nejznámějších aquaparků u nás – Aqualand Moravia. Co všechno zde najdete? Hotel, atrakce, bazén, restaurace, solnou prohřívárnu, masáže, procedury nebo kino! Je toho tolik, že se opravdu vyplatí ubytovat se v hotelu a užít si zde minimálně celý víkend. Vstupné naleznete přehledně tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @aqualand_moravia,

10. Bazén Sareza

Navštivte v Ostravě krytý bazén i venkovní koupaliště. Zaplavejte si ve výplavovém a relaxačním bazénu, využijte tobogán, dětské brouzdaliště nebo si zahrajte plážový volejbal. Posilněte se skvělým občerstvením a napařte se v páře. Na webových stránkách vždy naleznete teplotu vody.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martin Navrátil (@navros86),

11. Aquadream Barrandov

Odpočiňte si v sauně, dejte si do těla při cvičení a užijte si vodní atrakce i venkovní bazén spolu s opalovací loukou, kde je dost místa pro všechny. Bolí vás záda? Využijte perličkové koupele, masážní trysky a zablbněte si v divoké řece.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ivona Vavrinova (@ivona.vavrinova)

12. Aquacentrum Bohumín

Plavecký a relaxační bazén, vnitřní i vnější whirpool – to všechno tady najdete. Dále samozřejmě brouzdaliště, tobogán, posilnit se můžete v Aqua baru nebo si zacvičit Aqua aerobic. Ceník najdete tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TIK Bohumín (@tikbohumin)

13. Plavecký stadion Tábor

Nestojíte o obrovské areály a raději si chcete v klidu zaplavat? Tak to vám doporučíme tento bazén. Najdete zde i venkovní areál, dětský vodní svět, wellness i mokrý bar. Pokud chcete trénovat plavání, tento bazén je dobrá volba.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TJ Tábor (@tj_tabor_plavci),

14. Koupaliště Divoká Šárka

Jedná se o klidné koupaliště v Praze, kde nenajdete obrovské množství lidí, jako jinde. Zaplavete si zde vy i děti, sklouznete se na tobogánu a také si můžete zasportovat. Pokud plánujete cyklovýlet právě na Divoké Šárce, zakončete to tady a hezky si odpočiňte.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Makéda 🎈 (@itsjustmakeda),

15. Aquapark v Klášterci nad Ohří

Nehledáte žádné koupaliště uvnitř a naopak preferujete venkovní? Tady si můžete užít venku jak bazény, tobogány, tak občerstvení, sport i skvělé skokánky. Za vstupné zaplatíte na celý den jednotnou cenu 70 Kč, to je skvělé.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jana Papouskova (@janapapousek),

16. Aquacentrum Pardubice

Největší aquacentrum ve východních Čechách je právě tohle. Využijte bazén, letní pláž, mokrý bar s občerstvením nebo fitness. Každá zóna má vlastní vstupné, které najdete tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ANO, tohle jsou Pardubice (@anopardubice)

17. Koupaliště Flošna

Tohle letní koupaliště se nachází v Hradci Králové a nabízí sportovně-relaxační vyžití pro celou rodinu. Můžete se opalovat na trávě, na lehátkách a ohřát v bazénu, i když není nádherné počasí, bazény mají totiž teplotu 26°C až 28°C.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Koupaliště Flošna (@koupalisteflosna)

18. Koupaliště Riviéra

Tohle super koupaliště se nachází v Brně. Využít můžete tři bazény (pro plavce i neplavce), sportoviště a další. Jedná se o letní koupaliště, tudíž je otevřené v sezóně, která trvá od 25.5. do 1.9.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sportujeme v Brně (@sportujemevbrne),

19. Koupaliště Mšeno

U Mělníka se nachází toto koupaliště, které je opravdu jednoduché – bazén, občerstvení a to je vše. Ale co jiného člověk v krásném letním dnu potřebuje? Pozor na děti, bez přítomnosti plavčíka je zde koupání na vlastní nebezpečí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ivana Daňková (@ivanadankova),

20. Koupaliště Cihelna

V Parbubicích se nachází ještě jedno skvělé koupaliště – Cihelna. Pyšní se tobogány, skluzavkami, chrliči vody, skokanským bazénem, dětským bazeném, občerstvením, plážovým volejbalem a dalšími atrakcemi a službami.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Алексей Ярославович (@lumen_of_life),

Sezóna ve venkovních koupalištích běžně začíná v polovině až na konci června. Kam vyrazíte strávit krásný letní den?

Přečtěte si také: Dáváte přednost přírodnímu koupání? Podívejte se na 50 nejlepších míst v ČR.

airbnb sleva