Cestování a výlety je jedna z nejlepších aktivit. Zůstaneme u nás v České republice a podíváme se na to, kam na výlet v okolí Prahy. Můžete je využít jako inspiraci pro cestování ve dvou, s dětmi nebo s kamarády. Všechna místa jsou krásná a hlavně co se týče dopravy, dobře dostupná. Snad se vám strefíme do vkusu, najdete zde hrady, vyhlídky i přírodní krásy. Každý si vybere. 🙂

Kam na výlet v okolí Prahy?

Tento seznam míst, kam na výlet si uložte do záložek a když nebudete vědět, stačí mrknout a vybrat si místo. Všude je krásně a všude pořídíte skvostné fotky, odpočinete si a nabijete novou energii.

Určitě se sem vydejte, pokud v Praze bydlíte či nikoliv. Tato místa za návštěvu stojí a nezapomeňte sebou vzít i děti.

1. Vyhlídka Máj

Na tuto snad nejznámější vyhlídku se dostanete asi za 50 minut autem od Prahy. Jeďte se podívat na jeden z nejkrásnějších pohledů na řeku Vltavu. Počítejte ale s tím, že tam rozhodně nebudete sami, tato vyhlídka je hojně navštěvovaná.

2. Tetín u Berouna

Tetín je jedna z nejstarších vesnic v České republice a nachází se asi 2 kilometry od Berouna, do kterého se dostanete autem nebo vlakem za 50 minut z Prahy. Udělejte si procházku po tomto poutním místě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ladislav Zibura (@princladik),


3. Křivoklát

Pokud máte rádi hrady, neměli byste vynechat gotický hrad Křivoklát. Spojte výlet s prohlídkou hradu a dobrým obědem. Z Prahy se sem dostanete za necelou hodinku.

4. Říp

Navštivte horu Říp ve středočeském kraji! Nahoru zvládnou vyšplhat i děti. Opět se sem dostanete za necelou hodinku jízdy autem.

5. Rozhledna Ládví u Kamenice

Udělejte si výlet na tuto 45 metrů vysokou rozhlednu a vyšlápněte si 150 schodů. Naseďněte na autobus a za půl hodiny jste tam. A takový výhled budete mít. 🙂

Podívejte se také na 50x nejlepší přírodní koupaliště v ČR roku 2018

6. Lom Amerika

Návštěvu vesničky Tetín spojte i s tímto krásným lomem Amerika. Nachází se v okrese Beroun a místo s takovou energií budete jen těžko hledat. Do lomu se sice nesmí (někteří to i přes zákaz porušují), ale výhled je nádherný. U lomu je parkoviště a nachází se blízko hradu Karlštejn

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ThisMagical.world (@thismagicalwrld),


7. Karlštejn a Výhled na Karlštejn

Karlštejn je jeden z nejznámějších a také nejnavštěvovanějších hradů u nás. Vydejte se sem vlakem nebo autem (cesta potrvá kolem 45 minut), které nechejte dole na parkovišti a užijte si procházku do kopce a nevynechejte ani prohlídku hradu. Nově se organizují i noční prohlídky s překvapením. Velmi doporučuji.

8. Vyhlídka u kříže, Mníšek pod Brdy

Vydejte se na tuto vyhlídku v okresu Praha-západ. Nachází se asi 25 kilometrů od Prahy. Udělejte si svačinku a vydejte se na klidný výlet.

kam cestovat
Foto: karmelietka

9. Smetanova vyhlídka

Kam na výlet? Sem! Tato vyhlídka je celoročně přístupná a je pojmenována podle Bedřicha Smetany. Dostanete se sem autobusem či autem za 50 minut. Výhled je opravdu nádherný.

10. Kokořín

Udělejte si výlet na novogotický hrad Kokořín, na který se dostanete autem za necelou hodinu od Prahy. Bohužel se sem nedá dostat veřejnou hromadnou dopravou. Okolí hradu vybízí k procházce, i s dětmi.

11. Zlatý kůň a Koněpruské jeskyně

Máte rádi přírodu? Neměli byste vynechat Koněpruské jeskyně a naučnou stezku Zlatý kůň, která provede návštěvníky po zajímavostech ve skalách. Stezka je dlouhá 3 kilometry.

12. Okoř

Kam na výlet? Na Okoř za bílou paní. Ideální výlet pro děti. Tato zřícenina hradu je vzdálená asi 15 kilometrů od Prahy. Klidně vezměte kola a udělejte si cyklovýlet.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 🅟🅔🅣🅔🅡🅕🅘🅝🅔🅐🅡🅣 (@peterfineart),

13. Svatý Jan pod Skalou a Solvayovy lomy

Svatého Jana pod Skalou najdete v Chráněné krajinné oblasti Český kras. Návštěvu této přírodní krásy můžete lehce skloubit s prohlídkou Solvayových lomů. Z Prahy jste tu za půl hoďky.

14. Posázavská stezka

Rádi byste našlapali pár kilometrů? Pak vyražte na tuto stezku, která vede podél dolního toku řeky Sázavy. Vyhraďte si na ni alespoň 3 hodiny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Koumpi (@kou_m_pi),

 

15. Vyhlídka Panská skála u Jílového

Vyražte na výlet na jednu z blízkých vyhlídek. Z Prahy se sem dostanete za 40 minut a užijete si krásný výhled do údolí Palečnického potoka a na vrch Hrdlo.

16. Zámek Štiřín a zámecký park

Vyražte východně od Prahy do obce Kamenice. Najdete tu barokní jednopatrový zámek a projděte se v zámeckém parku.

17. Příhrazské skály

V okresu Mladá Boleslav se nachází Příhrazské skály, což je přírodní rezervace. Za hodinu jste tu a buď si můžete skalní městečka prohlédnout sami nebo je tu možnost objednání průvodce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Elstner (@tomas_elstner),

18. Lovoš

A máme tu další horu, jejíž vrchol se nachází v nadmořské výšce 570 m. Nahoře si můžete dát něco dobrého v bufetu a posilnit se.

kam na výlet
19. Hazmburk

Tato zřícenina gotického hradu se nachází asi 52 minut jízdy od Prahy. Není tak známá a turistická jako jiné zříceniny.

20. Stezka po stopách českých králů a skály

Naučná stezka a cyklostezka spojuje Beroun a hrady Točník, Karlštejn a Nižbor. Uvidíte také vápencové lomy, skály nebo jeskyně.

Příspěvek sdílený Eva (@circus_mind),

21. Vyhlídka Altán u Kamýku

Vzdálenost je pouhá hodinka od Prahy a podívejte se na ten výhled, ten za to rozhodně stojí!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vendulinka (@nendulka7_7_7),


Tohle je seznam míst, kam na výlet v okolí Prahy, které za to stojí. Kam se vydáte? Pokud znáte další skvělá místa vhodná k výletům v okolí Prahy, napište nám je!

Tyto výlety jsou vhodné po celý rok – ať už je jaro, léto, podzim nebo zima!

Blíží se Valentýn a vy nevíte, kam jít? Podívejte se na naše tipy na romantická místa.