Všichni jezdí k moři, do měst a na hory, ale zažili jste už pořádnou dovolenou pod stanem u nás, v malebné České republice? Vyjde vás to mnohem levněji, než cestování po světě a ač se vám to nezdá, i tak můžete zažít skvělé dobrodružství, na které nezapomenete. Láká vás to, ale nevíte, kam se vydat? Poradíme vám! Tohle jsou nejlepší kempy v ČR, do kterých když pojedete, rozhodně nešlápnete vedle.

Pořadí kempů je náhodné, je to zkrátka výběr z těch nejlepších, tak doufáme, že si vyberete. Většina kempů je vhodných pro rodiny s dětmi, pro větší skupiny lidí, i pro páry a jednotlivce.

Známe nejlepší kempy v ČR – je jich celkem 30 a my doufáme, že si vyberete ten nejvhodnější pro vás, který se vám zalíbí a že si tam dovolenou užijete.

POZOR! Nezapomeňte, že kvůli koronavirové epidemii je vše jinak a tak se dívejte na oficiální stránky kempů a čtěte informace ohledně rezervací apod.Nejlepší kempy v ČR

nejlepší kempy v čr
Foto: pixabay

1. Antýgl, Srní – mapa

Od května do října navštivte autocamping Antýgl, který se nachází uprostřed šumavských lesů. Nabízí koupání i kiosek s občerstvením. Pokud toužíte po úžasné přírodě se spoustou možností výletů, neváhejte tento kemp navštívit a užít si tam skvělou dovolenou. Šumava patří mezi nejkrásnější místa u nás a pokud si přejete být obklopeni překrásnou přírodou, vyrazte sem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený E L I Š K A S K U H R O V Á (@eliska.skuhrova),

2. Jetřichovice, České Švýcarsko – mapa

Hledáte kemp uprostřed krásné přírody s koupalištěm? Vsaďte na autocamp Jetřichovice! Co se týče ubytování, můžete spát pod stanem, v chatičkách nebo v karavanu, je to jen na vás. Opět si můžete vybrat ze spoustu možností výletování a aktivit. V kempu se nachází úschovna kol, kiosek s občerstvením i přírodní koupaliště. Je to vhodné místo pro ty, kteří chtějí odpočinkovou dovolenou a i pro ty, kteří preferují aktivní trávení volného času.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Léňa Béňa (@benulka1981),

3. Sedmihorky, Český ráj – mapa

Kemp Sedmihorky je zaměřený na rodiny s dětmi, které zde najdou skvělé vyžití. Několikrát dokonce dostal ocenění NEJLEPŠÍ KEMP PRO RODINY. Ubytujte se v krásných chatkách, v mobilhomech, pod stanem nebo dokonce v teepee (děti budou nadšené!). Můžete se zde vykoupat v rybníku i si zasportovat. Tohle místo rozhodně patří mezi nejlepší kempy v ČR!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Autocamp Sedmihorky**** Český (@autocamp_sedmihorky),

4. Free Star, Strachotín – mapa

Zavítejte na Pálavu a navštivte Autocamp Free Star! Hodí se pro rodiny s dětmi, pro samotáře nebo i partu kamarádů. V okolí jsou možnosti k výletům a dalším aktivitám. Využijte ubytování pod stanem, v karavanu, v chatce nebo v bungalovu. Pokud milujete víno a krásnou přírodu, tohle je to pravé místo pro vás.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aleksandr (@alex_zooclan),

5. Vranovská pláž, Jižní Morava – mapa

Užijte si Vranovskou přehradu a kemp Vranovská pláž se vším všudy! A pokud hledáte příležitost, kdy se tam vydat, doporučujeme dny 2.-3.8. 2019, kdy se zde koná hudební festival PŘEHRADY, který si může užít celá rodina. Můžete využít sportovních i jiných aktivit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lenka (@proste.lenka),

6. Frenštát pod Radhoštěm – mapa

Lákají vás Beskydy? Vyzkoušejte tento kemp. Ubytujte se v chatkách, stanech nebo karavanech a využijte sportovního vyžití i výletů. Můžete si zaplatit polopenzi a tak nemusíte řešit snídani ani večeři.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Autokemp Frenstat (@autokempfrenstat),

7. Stříbrný rybník, Hradec Králové – mapa

Spoustu možností ubytování, rybaření, rafting, lanový park, vodní centrum a mnoho dalšího – to je Kemp Stříbrný rybník. Ať už chcete prožít pasivní nebo aktivní dovolenou, každý si přijde na své.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Stříbrný rybník (@stribrny_rybnik),

8. OASA, Staňkov – mapa

Vydejte se na Třeboňsko a vyzkoušejte tento kvalitní kemp OASA Staňkov. Skvěle se zde najíte, vykoupete, zasportujete i zatančíte. A pokud potřebujete wifi, není problém, je poskytována zdarma! A jestli se zajímáte o ekologii, životního prostředí si zde rozhodně váží. Zkuste tento rodinný kemp.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Čermák (@kubacermi),

9. U Kukačků, Lipno – mapa

Ubytujte se v tomto krásném kempu U Kukačků a využijte penzionu, mobilních domků, chatek nebo spěte pod vlastním stanem nebo v karavanu. Pujčte si kajak, rybářskou pramici nebo třeba šlapadlo a dejte si něco dobrého v bistru a kavárně DaJa.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sharlota (@sharlotaofficial),

10. Keramika, Hracholusky – mapa

Kemp Keramika má snad všechno, co potřebujete a ještě se nachází na krásném místě – přehrada Hracholusky. Ubytovat se můžete v chatkách, apartmánech nebo bungalovech, stravovací možnosti poskytuje místní restaurace a dokonce jsou tu i sprchy s teplou vodou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený anetka-en701 (@anetkaen701),

11. Bítov, Vranovská přehrada – mapa

Kemp Bítov na Vranovské přehradě také patří mezi nejlepší kempy v ČR. Nabízí sportovní vyžití, výlety v okolí, skvělé ubytování i stravování a co je velkým benefitem, ze kterého budou mít radost zejména děti? Vlastní aquapark, který je v provozu v červenci a v srpnu!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Erik Dokonal (@ericdokonal),

12. Pecka, okres Jičín – mapa

Kemp Pecka v okresu Jičín je skvělým místem pro trávení letní dovolené. Využít můžete koupaliště, sportoviště i restauraci. Ubytovat se můžete v chatkách, apartmánech nebo klasicky ve stanech a karavanech.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jiri Forbes (@jiriforbes63),

13. Pod Černým lesem, Žamberk – mapa

Rekreační a sportovní areál Pod Černým lesem je skvělým místem pro letní dovolenou, ať už s dětmi, sami, ve dvou nebo v partě kamarádů. Můžete využít penzion, ubytovat se v chatkách, stanech nebo karavanech, najíst se v resturaci, zabavit se v aquaparku nebo v Disco clubu a mnoho dalšího.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jenny (@jenny_justova),

14. Stará Živohošť, Středočeský kraj – mapa

Kdo by neznal Živohošť? Pokud neznáte, musíte to napravit. Nachází se jen kousek od Prahy a pyšní se 1. místem v kategorii KEMP roku ve Středočeském kraji, 2. místo v kategorii KEMP ROKU a má ocenění „nejlepší služby“ a „nejlepší kemp pro firemní a skupinové akce“.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kamila K. (@camomilla1919),

15. Liščí mlýn, Moravskoslezský kraj – mapa

Zkuste tento kemp, kde najdete i penzion – mají skvělou restauraci, kde se občerstvíte a dáte si osvěžující pivo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kateřina Diasníková (@k.diasnikova),

16. Kanak – Kemp Branná, Jihočeský kraj – mapa

Vsaďte na skvěle vybavený kemp, kde si můžete půjčit lodičku a přenocovat v chatkách, teepee nebo ve stanech.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kemp Branná (@kanak_kemp_branna),

17. Kemp DOLCE, Královehradecký kraj – mapa

Tenhle kemp se pyšní nálepkou nejlepší kemp roku 2018 pro karavanisty! Můžete se tu ubytovat, samozřejmě najíst, zasportovat a udělat výlet po okolí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dan Hanus (@danhanuscz),

Nejlepší kempy v ČR
18. Kemp Merkur Pasohlávky, Jihomoravský kraj – mapa

Vydejte se na jižní Moravu do tohoto krásného kempu. Tohle je skoro jako v luxusním wellness hotelu, najdete tu opravdu vše. Obchody, sportovní vybavení, půjčovnu, restauraci, ubytování.. tuhle dovolenou na tomhle místě si vážně užijete. Tenhle kemp rozhodně patří mezi nejlepší kempy v ČR.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petra (@poartka),

19. Autokemp Sykovec, Vysočina – mapa

Kdo získal roku 2017 první místo v kategorii nejlepší kemp v Kraji Vysočina? Správne – autokemp Sykovec! Ať jste sportovci nebo rodina s dětmi, všichni zde najdou vyžití. Dokonce je tady i pizzerie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Autokemp SYKOVEC (@kempsykovec),

20. Rekreační středisko Fiola, Vysočina – mapa

3 kilometry od Mohelské přehrady se nachází Fiola, kde se můžete ubytovat v místních chatkách. Pokud milujete sport nebo sebou máte děti, tak tohle je trefa do černého – nafukovací fotbalové hřiště, trampolína, skákací hrad, minigolf a spoustu dalších aktivit vás čeká právě tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mkfoto (@mkfotocz),

21. Safari kemp, Královehradecký kraj – mapa

Opravdu zajímavý kemp, který stojí za návštěvu. Zarezervujte si pokoj, bungalov nebo se vyspěte ve stanu. Najezte se také v restauraci, která vypadá opravdu jako kdybyste byli na safari.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Konec-Nudy.cz (@konec.nudy),

22. Autokemp Koryčany, Zlínský kraj – mapa

Autokemp Koryčany najdete v údolí Přírodního parku Chřiby. Tradiční kemp, ve kterém se můžete ubytovat ve svém stanu nebo v chatkách. Najdete zde klasicky sprchy i bufet a hned vedle je koupaliště.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alush Kelnarova•fotografie (@alushfotografie),

23. Kemp Nivnická riviéra, Zlínský kraj – mapa

Jestli hledáte kemp, kde se budete moct vy i vaše děti parádně vykoupat, zvolte tohle místo. Nesmí chybět v kategorii „nejlepší kempy v ČR“. Plavecký bazén, brouzdaliště, ubytování i sportovní areál. To všechno tady najdete.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michal Kroča (@michal_kroca),

24. Autokemp Pod Císařem, Ústecký kraj – mapa

Nádherné místo, kde si můžete vybrat ubytování v chatkách, ve stanech, v pokojích nebo v apartmánech. Pyšní se několika oceněními.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Autokemp pod Císařem (@podcisarem),

25. Lesní tábořiště Nebřich, Středočeský kraj – mapa

Přibližně 45 kilometrů jižně od Prahy se nachází lesní tábořiště Nebřich, které je ideálním místem pro všechny – turisté, cyklisti, rodiny s dětmi i jednotlivce. Užijte si super pláž i sportovní vyžití.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Parekvole (@parekvole),

26. Autocamp Ostende, Plzeňský kraj – mapa

Užijte si úžasnou přírodu v prostředí Plzeňského kraje. Tento kemp nabízí dětské hřiště, chaty, koupání i sport.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ᗰOGᒪI & ᗷᗩᒪᑌ’ᔕ ᗩᗪ(ᐯᗩᑎ)TᑌᖇE (@lifeofbalu),

27. Camp Carolina, Plzeňský kraj – mapa

Vyberte si přírodní kemp Carolina na západě Čech. Je skvěle vybaven a bude vám tu splněno, co si budete přát. Kemp se nachází na samotě u lesa, takže klid a ticho je tu zaručeno.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Camp Carolina Backcountry (@campcarolina),

28. Autokemp Buňkov, Pardubický kraj – mapa

Dalším místem a kempem, kde můžete zažít parádní letní dovolenou v Česku, je Buňkov. Levné ubytování, kvalitní restaurace i skvělé výlety po okolí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martin Syrůček (@zoromstitel),

29. Autokemp na Krásném, Olomoucký kraj – mapa

Navštivte Jeseníky – nebudete litovat. Klasický kemp, terý je umístěn v překrásné přírodě, je vhodný pro houbaře, cyklisty, turisty a všechny, kdo si chtějí odpočinout nebo zažít aktivní dovolenou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený vašek (@vaseksuchan),

30. Camping la Provence, Karlovarský kraj – mapa

Co si představíte, když se řekne Mariánské lázně? My odpočinek. A to je slovo, které vystihuje i kemp la Provence. Tento rodinný kemp je moderním, krásným a zároveň klidným místem, kde můžete strávit vaší dovolenou a tady si to rozhodně užijete. Je to poslední kemp v našem seznamu „nejlepší kempy v ČR“, ale to nic neznamená, rozhodně doporučujeme zdejší návštěvu!

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

Příspěvek sdílený Lukas I. (@19_lukas_86),

Tahle místa patří mezi nejlepší kempy v ČR! Který z nich si vyberete? 

50 nejlepších přírodních koupališť najdete tady.