Chtěli byste se svojí drahou polovičkou strávit pár romantických dní, ale nemáte možnost dostat se do zahraničí a tak máte smůlu? Velká chyba, romantický víkend můžete zažít i v České republice. Ač se vám to nezdá, máme zde opravdu nádherná města, která jsou už sama o sobě romantická. Romantiku si můžete udělat v podstatě všude, nezáleží na místě. Jestli chcete svojí lásku překvapit nebo na někoho zapůsobit, poradíme vám, kam ho vzít na romantický víkend v ČR. Nebudete litovat!Romantický víkend v ČR

romantický víkend v ČR
Foto: pixabay

1. Praha

Věděli jste, že Praha je jedno z nejromantičtějších měst v Evropě a dokonce i na světě? Opravdu je v žebříčku hodně vysoko. Pokud nejste z Prahy, vezměte sem svoji polovičku, romantických hotelů je tu spoustu, míst, parků a restaurací taktéž. Nevynechejte klasický Petřín, park Kampa, Karlův most a Pražský hrad. A pokud v Praze bydlíte, nic vám nebrání v tom rezervovat si pokoj na víkend přímo v centru a chodit na noční procházky, užívat si wellness, skvělé jídlo a prozkoumat místa, kde jste ještě nebyli.

2. Český Krumlov

Znáte větší klasiku? Jakmile se řekne romantický víkend v ČR, většina lidí si vybaví právě Český Krumlov v jižních Čechách. Dražší destinace, ale pokud chcete zaujmout, okouzlit a máte po svém boku romantickou duši, Český Krumlov je tou pravou volbou.

3. Hluboká nad Vltavou

Navštivte nádherný obrovský romantický zámek, pod nímž můžete rovnou bydlet. Toto místo je jako stvořené pro procházky ve dvou, najdete zde kavárničky, restaurace i sportovní vyžití.

4. České Švýcarsko

Láká vás Švýcarsko? A co to české? Nespočet možností výletů a opravdu nádherná příroda.

Pokud jste se rozhodli právě pro tohle skvělé místo, naplánujte si výlety do detailu – tady si přečtěte náš článek, který je nabytý informacemi o Českém Švýcarsku!

5. Lednice

Byli jste někdy v Lednici? Pokud ano, moc dobře víte, jak nádherný zámek tam je. A nejen zámek, ale i okolí. Příroda, ale i město, úžasné jídlo a fantastické hotely. A nezapomeňte navštívit sklípek a ochutnat to nejlepší víno.

6. Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou známé lázeňské městečko, které je velmi oblíbené. Bohužel i mezi turisty. Pokud vám nevadí velké množství turistů a vyhledáváte luxus, Karlovy Vary jsou tím pravým místem. Dejte si oplatku, vychutnejte wellness a užívejte si odpočinku a relaxu.

7. Mikulov

Opět místo, kam za naprosto svělým vínem. Pokud jste milovníky, navštivtě sklípky a vychutnejte si ho ve dvou. Jděte se také projít na náměstí a dejte si výtečný oběd.

Nemusíme jezdit daleko, abychom mohli zažít romantický víkend v ČR! Které místo si vyberete?

Prohlédněte si 11 romantických míst, kam vzít svoji drahou polovičku.