Chcete letos k moři a zároveň nechcete utratit majlant a rádi byste cestovali krátce, možná kvůli dětem nebo zkrátka nemáte rádi dlouhé cesty? Vzhledem k tomu, že se naše země nachází v Evropě, vyražte k moři právě do Evropy, kamkoliv se dá dojet autem, dá se cestovat low cost a užijete si skvělé jídlo, nádherné průzračné moře, ale zároveň rušné město a dobrou atmosféru. Spousta lidí říká, že pokud chcete za krásným mořem, musíte mimo Evropu, my vám ale ukážeme, že to není pravda! Kam vyrazit za evropským mořem a opravdu si to užít?Kam letos k moři v Evropě?

k moři
Foto: pexels

1. Itálie

Říkáte si, Itálie, ta je drahá a bude tam přelidněno. Pozor, nemusí to být pravda! Když budete hledat, najdete i pláže, kde budete sami. Zajeďte si na těstoviny, skvělou zmrzlinu a boží koupání. Autem jste tam za chvíli a můžete pláž spojit i s romantickou procházkou po městě.2. Řecko

Řecko je opravdová nádhera – bílomodré domečky, olivy a teplé průzračné moře? Pokud se při téhle představě usmíváte, Řecko je destinace právě pro vás. Pro dovolenou jako stvořené. A počkejte na snídaně, pekárny jsou otevřené už brzy ráno. Letadlem jste tu za chvíli a když to vychytáte, budete mít levné letenky.

3. Chorvatsko

Při vyslovení země Chorvatsko vás napadne jen přeplněná pláž plná Čechů? Nenechte se zmást, Chorvatsko je velké a pokud vynecháte nejznámější místa, Čecha ani nemusíte potkat. Jinak má opravdu atmosféru a je opravdu blízko. Dospělí se mohou těšit na rakii a dovézt si ji i domů. A co teprve takový ajvar, znáte typickou chorvatskou čalamádu k masu?4. Francie

Po tom, co se podíváte na tuto fotografii si možná říkáte, že takové krásné moře může být snad jen v Karibiku. Omyl, Francie je to! Úžasné víno, sexy přízvuk, čerstvé pečivo a takové nádherné moře, to je Francie. Tak na co čekáte? Doporučujeme si půjčit auto a objet pobřeží.

5. Španělsko

Pokud vám záleží na levné dovolené a rádi byste navštívili Španělsko, rozhodně vynechejte Barcelonu a Madrid. Moře je studenější, ale za to vážně nádherné. Ve Španělsku najdete jak opravdu živá místa pro mladé, tak i klidnější pro děti nebo starší.6. Polsko

Toužíte po něčem opravdu blízkém a levném? Polsko by mohlo být tou správnou volbou. Možná nad Polskem ohrnujete nos, ale tady je vážně moc hezké moře. Nezapomeňte na skvělé trhy a hlavně ty ceny.

7. Bulharsko

Bulharsko je známou destinací. Pokud si umíte vybrat, i pláž může být krásná. Bulharská kultura není pro každého, ale pokud jste i vy temperamentní, padnete si do noty.

Tak kam vyrazíte k moři letos vy?

Podívejte se na nádherné země s úžasným mořem.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.