Někdo má už dovolenou za sebou, někoho stále čeká. Většina lidí se chystá do zahraničí, ale taková dovolená v ČR není vůbec špatný nápad. Naše země je nádherná a máme tu spoustu míst, do kterých jezdí turisté z celého světa a to nemluvím o Praze. Když se řekne dovolená v ČR, většina lidí si představí 14 dní pod stanem někde v kempu, což je skvělá věc, ale hodně lidí to odrazuje. My máme ale mnohem více možností! Takže až vám někdo řekne, že dovolená v ČR je hrozná, že není kam jet a že tu nic není, ukažte mu tento článek!

Přiznejte se, určitě jste nebyli na všech místech v České republice, a tak je na čase to napravit!Dovolená v ČR – kam za ní?

dovolená v čr
Foto: pixabay

Český Krumlov

Český Krumlov je nádherným pohádkovým místem v Jihočeském kraji, kam se vyplatí jet jak v zimě, tak v létě. Krásné chaloupky, plno restaurací i kaváren. Počítejte s tím, že Krumlov je poněkud dražší a potkáte hodně Asiatů, ale stojí to za to. Pokud jedete vodu (konkrétně Vltavu), můžete se tady stavit na oběd. A pokud znáte pohádku Anděl páně 2, tak ta se natáčela právě tady, můžete si místa prohlédnout naživo.

České Švýcarsko

Zakládáte si na tom, že chcete vidět co nejvíce z přírody a rádi byste spojili dovolenou v ČR i v zahraničí? České Švýcarsko je skvělou volbou! Nádherné prostředí a máte to kousek do Německa!

Přečtěte si o Českém Švýcarsku samostatný článek.

Šumava

Šumava je hodně oblíbená v zimě, kvůli skvělým lyžařským střediskům, ale i v létě, kvůli úžasným lesům, loukám, horám a vodě.  Pokud jste milovníky dlouhých túr, Šumava je místo pro vás! Doporučuji místa jako Čeňkova pila nebo si udělejte výlet podél Povydří. To je teprve zážitek! Dovolená bude rozhodně vhodná i pro děti.

Krkonoše

Krkonoše si automaticky spojíte s horami a sněhem? Jeďte tam kdykoliv, na podzim, na jaře i v létě! Sem musí jet ti, kteří milují kopce a kolo. Je tu spoustu cyklostezek a dalších atrakcí. Rozhodně nevynechejte KRNAP a co jiného, než naší nejvyšší horu – Sněžku se svými 1602 m.

Moravský Kras

Zajímají vás krasové útvary? Vydejte se do Jihomoravského kraje i s dětmi! Najdete tu také slavné zámky, kostely, zříceniny hradů, ale i rozhledny. Na dospělé tu čeká skvělé víno.

Jeseníky

Patříte mezi ty, kteří mají rádi v nohách nachozené kilometry a večer padnou do postele s příjemným pocitem únavy? Jeseníky jsou pro vás tou správnou volbou jak v létě, tak v zimě. Byli jste už na Pradědu?

Krušné hory

Láká vás Mikulov, Teplice, technické muzeum, cyklostezky, hrady, zámky a lázeňská střediska? Pak není co řešit! Navštivte s dětmi i ZOO nebo uhelné doly.

Karlovy Vary

Pokud jste rádi mezi Čechy, ve Varech s tím moc nepočítejte a připravte se zejména na ruský jazyk. Pokud vám to ale nevadí, máte rádi luxusní hotely, wellnessy, masáže, dobré jídlo… vyražte! Tahle dovolená v ČR bude nejvhodnější pro páry.

Dovolená v ČR nemusí být tak špatná, co říkáte? Jaká místa byste přidali vy?

Prohlédněte si tipy na výlety v okolí Prahy!