Lockdown právě skončil a to znamená jediné – můžeme zase jezdit na výlety po celém Česku. Přemýšlíte často, kam na výlet? Objevte více než 600 dechberoucích míst v ČR, o kterých jste nejspíš ještě neslyšeli. Stáhněte si zdarma naši novou aplikaci Úžasná místa a začněte objevovat neznámé kouty naší země.

Aplikaci jsme vytvořili s mojí mamkou Evou pro naší komunitu Úžasná místa v Česku, kterou sleduje na Instagramu a na Facebooku už více než 720 000 lidí z Česka.

Jak vám naše aplikace Úžasná místa zjednoduší plánování výletů? Co všechno umí? A proč jsme ji vytvořily? Čtěte dál příběh o vzniku nejlepší aplikace na výlety v Česku.

Co je to aplikace Úžasná místa?

Úžasná místa je mobilní aplikace, která vám usnadní plánování výletů jednou provždy. Najdete v ní totiž přes 600 tipů na dechberoucí místa z Česka a velkou část z nich uvidíte pravděpodobně díky naší aplikaci poprvé. Objeli jsme totiž každý kout naší země a proslídili desítky turistických map, abychom pro vás objevili neznámá fotogenická místa, která by mohla hravě konkurovat nejznámějším turistickým cílům v zahraničí.

Úžasná místa aplikace

Nevěřili byste, jaká úžasná místa u nás máme

Procestovala jsem 40 zemí světa, ale až díky pandemii jsem se zastavila a uvědomila si, že jsem nikde na tak malém území neviděla tolik úžasných míst jako v Česku a Evropě. Díky pandemii a narození syna jsem místo světa začala se svou mámou cestovat ještě více po Česku a objevovat neznámé kouty naší země. Na výlety po Česku jsem s rodiči a prarodiči jezdila téměř každý víkend už od dětství, takže velkou část z 600 míst na naší mapě jsem osobně navštívila. Ale spoustu úžasných míst jsem objevila až v posledním roce během pandemie.

Nikdy bych nevěřila, kolik neobjevených míst u nás v Česku máme. Dokud jsem neobjevila desítky nádherných větrných mlýnů, za kterými jsem dříve jezdila do Holandska, nebo obrovské kamenné viadukty, za kterými jezdí davy lidí do Skotska nebo na Srí Lanku. Nevěřili byste, kolik jich u nás je, a na davy turistů tam rozhodně nenarazíte.

úžasná místa aplikace na výlety

STÁHNOUT PRO IPHONE

STÁHNOUT PRO ANDROID

 

Co všechno aplikace Úžasná místa umí?

V naší aplikaci tak najdete spoustu netradičních míst, která si můžete jednoduše vyfiltrovat podle kategorií, regionů nebo vašich potřeb. Co všechno naše aplikace Úžasná místa umí?

 • Více než 600 tipů na neokoukaná místa v Česku, která jsme pro vás osobně prozkoumali a vybrali
 • Jednoduché vyhledávání podle 13 kategorií
  • hrady a zříceniny; zámky; rozhledny, vyhlídky a kopce; mosty, lávky a viadukty; větrné mlýny a vinice; skály a soutěsky; kostely a kaple; naučné stezky a stezky; lomy a biotopy; rybníky, jezera a přehrady; vodopády; historická města  a skanzeny; zajímavosti
 • Rychlé filtrování podle regionů (krajů)
 • Tipy na výlety s dětmi, kočárkem nebo psy
 • Výlety pro vozíčkáře
 • Užitečné popisky o místech psané z našeho pohledu a zkušeností z jejich návštěvy
 • Informace o vstupném
 • a to není všechno…

aplikace úžasná místa iphone

 • Místa si můžete prohlížet na interaktivní turistické mapě od Mapy.cz, takže rovnou uvidíte i značené turistické trasy
 • Nebo si můžete procházet místa podle fotek
 • Vaše oblíbená místa si můžete uložit do oblíbených
 • Fotky míst jsme pořídily přímo my s mamkou nebo nám je vypůjčili profesionální čeští fotografové
 • Neustále vyrážíme na nová úžasná místa a přidáváme je do naší mapy a na náš Instagram
 • Mapu budeme postupně doplňovat o další netradiční místa, takže budete mít vždycky dostatek inspirace

 

STÁHNOUT PRO IPHONE

STÁHNOUT PRO ANDROID

aplikace úžasná místa náhled

Proč jsme aplikaci Úžasná místa vytvořili?

V naší komunitě Úžasná místa v Česku na Instagramu a Facebooku vám už přes rok dáváme tipy na krásná a neobvyklá místa v Česku. A protože tipů už je na naší stránce tolik, že je těžké se v nich zorientovat, rozhodly jsme se s mamkou vytvořit aplikaci, která vám zjednoduší vyhledávání úžasných míst.

Jak práce na naší aplikaci probíhala? Během jednoho březnového odpoledne na naší chatě v Českém Švýcarsku jsme s mamkou téměř z hlavy vysypaly asi 400 překrásných míst, které jsme do naší aplikace chtěly přidat. Většinu z nich jsme samy navštívily, takže nás napadaly úplně automaticky. A potom jsme si každý den vzpomněly na pár dalších, až jsme jich nakonec daly dohromady přes 600.

Úžasná místa Krista Audiová

Ne ke všem jsme ale měly vlastní fotku. Spoustu z těch míst jsme totiž navštívily už před několika lety a neměly jsme je moc hezky nafocené. A kvůli březnovému lockdownu jsme je ani nemohly jet nafotit. Co s tím? Oslovila jsem na Instagramu asi 200 skvělých českých fotografů, kteří nám své fotky pro mapu poskytli, za což jim obrovsky děkuju. V aplikaci tak uvidíte jak naše vlastní fotky, tak i fotky nadějných českých fotografů.

A tím jsme málem skončily, protože jsme neuměly naprogramovat aplikaci ani si nemohly dovolit programátora na její vývoj. Nechtěly jsme to ale vzdát. Po několika hodinách googlování jsem natrefila na český startup Mapotic, který je mapovou digitální platformou umožňující uživatelům vytvářet a sdílet online obsah vlastních map. Zavolali jsme si, nadchli jsme se společně pro věc a za pár dní se kluci z Mapotic pustili do práce.

úžasná místa v Česku

Aplikaci a veškerý obsah do ní jsme zvládly vytvořit za extrémně krátkou dobu, zhruba jeden měsíc. S mamkou jsme seděly od rána do noci u excelovské tabulky, turistických map, Instagramu a Lightroomu a dávaly postupně dohromady fotky a krátké popisky míst, které jsme psaly z vlastního pohledu a zkušeností. A kluci z Mapotic mezitím připravovali naší appku. Bylo to pro mě hodně náročné období, protože jsem se vedle tvorby appky musela nepřetržitě starat o svého sedmiměsíčního synka.

Nakonec jsme to ale všichni zvládli a máme z naší aplikace obrovskou radost. Už se nemůžeme dočkat, až si ji nainstalujete a vyrazíte podle našich tipů na výlety.

 

Aplikace Úžasná místa je úplně zdarma

Chvíli jsme přemýšleli, jestli naší aplikaci zpoplatnit, ale pak jsme si to okamžitě rozmysleli. Chceme totiž, aby ji mohlo využívat co nejvíce z vás a pomohli jsme tak společně českému turismu a málo navštěvovaným místům, které se vinou pandemie dostaly do nesnází.

Objevujte neskutečná místa v Česku a pomozte s námi znovu nastartovat český turismus.

Naše aplikace Úžasná místa je zdarma ke stažení pro všechny mobilní telefony a stáhnout si ji můžete tady:

STÁHNOUT PRO IPHONE

STÁHNOUT PRO ANDROID

 

Budeme rádi za zpětnou vazbu a pomoc při odhalování případných chyb a nedostatků. Snažili jsme se vše několikrát zkontrolovat, ale je možné, že nám nějaké chybky unikly.

DĚKUJEME MOC ❤️

Krista & Eva Audiovi

Úžasná místa v Česku