Taky milujete chodit bez bot? Není divu, je to pro naše tělo velmi přirozené a zdravé. Ale přiznejme si, nejde to pořád. Těžko budeme chodit ve městě, které je plné prachu a nečistot bez bot, to ne. Ale určitě si občas sundáte boty, když jste na louce nebo na zahradě. Je to moc příjemné! A proto pro vás máme 7 nápadů na to, kam vyrazit, abyste mohli chodit bosa – víte, že existuje bosá stezka? Je to velmi originální výlet a zábava a ještě k tomu je to zdravé a příjemné.

Bosá stezka

bosá stezka
Foto: pixabay

1. Valtice

Projděte se po cestě z Rakouska do Lednicko-valtického areálu a užijte si cestu bez bot po cestách z nejrůznějších materiálů – kameny, šišky, písek. Těšit se můžete na 11 zastávek.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martina Zmeškalová (@martina_zmeskalova),

2. Beskydy

Vydejte se na naučnou stezku, která má kolem 10 kilometrů. Můžete si užít upravený chodník, po kterém se můžete projít naboso.

3. Praha 6

Kousek od Hradčan si můžete vyzkoušet bosý chodník, na kterém jsou místěné nejrůznější přírodniny. Projděte se bez bot a nezapomeňte sebou vzít i děti.

4. EkoPark Liberec

V rámci ekoparku v Liberci si můžete sundat boty a projít se. Užijte si to, protože je to velmi zdravé. Projděte si i přírodní bludiště nebo mini zoo.

5. Kittelovo muzeum

Zajeďte si k Pěnčínu na bosou pěšinku. Užijete si chůži po přírodninách, jako jsou šišky, mech, jehličí nebo kusy kůry.

6. Kolín

Chůze naboso přináší spoustu benefitů – jak těch zdravotních, tak jiných.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Město Kolín (@mestokolin.cz),

7. Terčino údolí

V tomto údolí také najdete speciální cestičky z různých materiálů, po kterých se můžete projít. Projděte se po šiškách, kamínkách a dalších přírodních materiálech. Dokonce jedna cesta se nachází v potoce.

Tip na originální výlet – bosá stezka.

15 tipů na výlet v Praze pro milovníky přírody.