Léto se vyznačuje horkými teplotami, sluníčkem, ale také letním deštěm a bouřkami. Taková bouřka může být i hodně nebezpečná, proto byste měli vědět, jak se při ní chovat, abyste zůstali v bezpečí a nic se vám nestalo. Máme pro vás rady na to, co dělat při bouřce a jak se zachovat, abyste se vyhli přpadnému nebezpečí.Co dělat při bouřce?

co dělat při bouřce
Foto: pixabay

Uvnitř budovy

Pokud se nacházíte uvnitř, jste nejvíce chráněny a to platí obzvlášť, pokud máte hromosvod. Jestli jste v chatě nebo chalupě bez hromosvodu, ale máte nad sebou vysoké stromy, nemusíte se bát, také fungují jako hromosvod. Uvnitř vám hrozí kulový blesk, abyste se mu vyhli, vypněte všechny elektrospotřebiče a vytáhněte je ze zásuvky.V autě

Jestli jste během bouřky v autě, máte vyhráno. Pokud by do auta uhodil blesk, nic se nestane, pouze objede vaše vozidlo. S autem někde zastavte, ale vyhněte se místům pod stromy. Nestahujte okénka, ani nevylézejte z auta a v klidu počkejte, až bouřka skončí.

Ve vodě

Pokud zrovna plavete nebo se nacházíte třeba na lodi, máte problém. Nejlepší, co můžete udělat, je to, že se dostanete co nejrychleji na břeh a opustíte vodu. Je to totiž velmi nebezpečné.Venku

Co nejrychleji se dostaňte někam dovnitř a vyhněte se stromům. Pokud jste například na kole, slezte z něj. Jelikož jste vyvýšení, je to pro vás nebezpečné.

Pokud se nemůžete dostat nikam dovnitř, v žádném případě se nedotýkejte ničeho kovového ani železného a lehněte si na zem, ale to opravdu v krajním případě, kdy se nemůžete dostat nikam do bezpečí.

Nelezte na kopce ani do výšek, udržujte se v nížinách, co nejblíže zemi. Pokud se nacházíte v lese, můžete se schovat do nějakho křoví nebo nižšího houští.

Teď už máte představu o tom, co dělat při bouřce.

Tyhle 4 toxické myšlenky mohou zničit vaší dovolenou.