Stačí mít několik tisíc měsíčně navíc na letenku a můžete každý měsíc bydlet na jiném místě. Firma Roam zprostředkovává krátkodobé pronájmy po celém světě neboli coliving pro lidi, kteří díky počítači mohou pracovat odkudkoli jako digitální nomádi.

Stačí podepsat s firmou nájemní smlouvu, která vám umožní využívat její byty po celém světě. Po několika týdnech nebo měsících v Madridu tak můžete odletět bydlet například do Miami nebo na Bali. V roce 2017 se firma chystá zprovoznit colivingové byty na 8-10 lokalitách na celém světě.
Coliving a bydlení kdekoliv na světě

Nejedná se o byty určené pro dovolenkáře, ale pro digitální nomády, tedy lidi, kteří pracují na počítači a cestují po světě. “Sám jsem několik let žil jako digitální nomád a později jsem se rozhodl, že chci podobným lidem usnadnit život”, říká zakladatel firmy Bruno Haid.

coliving
Foto: pixabay

“Starat se neustále o to, kde budete bydlet další měsíc, a hledat každých několik týdnů byt přes Airbnb a různé housesittingové weby, je velmi vyčerpávající a neefektivní.” Díky colivingu navíc můžete potkat spoustu zajímavých lidí a stát se členem komunity. Nebudete se tak na cestách cítit sami.

Naši nájemníci mají vždy k dispozici vlastní pokoj se samostatným sociálním zařízením. S ostatními pak sdílí společné místnosti jako coworkingový prostor, kuchyň atd. Zabydlet se na novém místě většinou trvá několik týdnů, díky našim colivingovým pronájmům se ale velmi rychle zorientujete v nové lokalitě a potkáte lidi, kteří už místo znají a pomohou vám v začátcích.
A kolik takový coliving stojí?

Byty si můžete pronajmout už na jeden týden za 10 000 Kč, firma ale upřednostňuje lidi, kteří chtějí zůstat několik týdnů, aby mezi sebou stihli tvořit komunity. Měsíc pronájmu kdekoliv na světě tak vyjde na 45 000 Kč.

 

coliving
Foto: pexels

“Naši klienti nejsou jen mladí freelanceři. Bydlí u nás i páry ve věku třicet a víc, kteří se chystají založit rodinu a chtějí si předtím užít rok na cestách. Nebo starší lidé, jejichž děti odešly studovat na vysokou do jiného města a oni chtějí během toho procestovat svět.

První byty jsme otevřeli v místech, kde je celoročně dobré počasí a jsou blízko ekonomických center. Bali je například skvělé místo, odkud můžete spolupracovat s klienty s Austrálie, Singapuru nebo Hong Kongu. Haid ale plánuje otevřít byty ve všech velkých městech světa.

Firma Roam nyní získala investici 3,4 milionu dolarů a chystá se otevřít byty v Buenos Aires a Londýně.
Zajímá vás coliving, ale chtěli byste něco levnějšího?

Na těchto stránkách najdete seznam coliving center po celém světě:

Pokud si budete chtít domluvit levný coliving sami s dalšími lidmi, zkuste facebookové skupiny:

  • Coliving
  • Digital Nomads Around the World
  • nebo jednoduše zadejte do vyhledávače na Facebooku slovo coliving (nebo co-living) a v záložce skupiny si najděte konkrétní město a napište do skupiny.