Letošní léto a dovolené budou trochu odlišné než jindy. Spousta lidí nechce vycestovat za hranice nebo dokonce nemůže. Dovolená v Česku ale může být vážně parádní a můžete si ji užít se vším všudy. Mrkněte, kam se vydat.

Přečtěte si také: Nezapomenutelné Beskydy: 10 míst, která stojí za návštěvu

Dovolená v Česku 2022: která místa navštívit

dovolená v Česku

Přečtěte si také: 20 dechberoucích míst v Česku, která musíte navštívit alespoň jednou za život

1. Český Krumlov

Využijte toho a zajeďte si do klenotu naší země v době, kdy tam ještě nejsou turisté díky stále probíhající pandemické situaci. Ubytujte se přímo v historickém centru a procházejte úzkými pohádkovými uličkami. Jezte v dobových restauracích, krčmách a dejte si i něco sladkého. Nezapomeňte navštívit známý hrad a zámek a zámeckou zahradu.

2. České Budějovice

Návštěvu můžete spojit s Českým Krumlovem, protože tato města jsou od sebe pouhý kousek. Je tu krásné náměstí, pro procházky jako dělané.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený M E W A N D E R E D (@me_wandered)

3. Mikulov

Milujete víno, slunečné večery a dobré jídlo? Vydejte se do Mikulova, vylezte na Sv. Kopeček a večery travte u výborného vína. Tohle není moc vhodná destinace pro děti.

4. Morava

Sklípky, pole a příroda. Jestli vás láká právě toto, tak vsaďte na Moravu a nemyslete si, že vám budou stačit 4 dny. Chce to alespoň týden!

5. Pec pod Sněžkou

Vyrazte i v létě na severovýchod Čech, jestli máte rádi hory. Udělejte si výlet na Sněžku třeba na východ slunce a užijte si túry.

6. Jizerské hory

Možná, že jste byli v Jizerkách v zimě lyžovat, ale přísaháme, že jsou krásné i v létě, když tam není sníh. A kam vyrazit? Zkuste lom Bukovec, Dračí vrch nebo Smržovku.

Přečtěte si také: Navštivte České Švýcarsko: 14 nejhezčích míst

7. Karlovy Vary

Jestli plánujete wellness, dobré jídlo a chcete si odpočinout a zrelaxovat se, doporučujeme Karlovy Vary a kolonádu.

Přečtěte si také: 13 strašidelných míst, ze kterých budete mít husí kůži

8. Poděbrady

Další lázeňské krásné městečko s kolonádou. Doporučujeme oběd v kavárně Oliver a něco dobrého ve vedlejším Vilémově pekařství.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený janica nowak (@janicanowak)

9. České Švýcarsko

Zajímá vás příroda a zajímavé výlety? Tak to si vyberte České Švýcarsko, které se stává čím dál tím více oblíbenějším. Už jste byli u Pravčické brány a v Hřensku?

10. Kutná hora

Kousek od Prahy se nachází Kutná hora se známým chrámem Sv. Barbory. Pokud plánujete prodloužený víkend, tohle je to pravé místo.

Přečtěte si také: 15 překrásných míst v Česku, která musíte někdy vidět

11. Liberec

S dětmi vyražte do Liberce. IQ park, koupaliště a Ještěd, to jsou základní tři výlety, které můžete podniknout.

12. Šumava

Šumava je úžasná za každého počasí, proto sem určitě vyražte kdykoliv během roku. Navštivte hrad Kašperk, prubněte Povydří a procházejte se hluboko v šumavských lesích.

Dovolená v Česku 2022 může být nezapomenutelná. Kam plánujete vyrazit?

Přečtěte si také: 7 fascinujících rozhleden, které jste ještě nenavštívili