Karibik je sám o sobě velmi zajímavou, nádhernou a také oblíbenou destinací, kam spoustu lidí jezdí na dovolenou. Jedná se také o hodně drahé místo a právě kvůli penězům se tam moc lidí nechce vydat nebo na to zkrátka vůbec nemají. Je to ale velká škoda, protože Karibik je opravdu krásný a pokud rádi cestujete, měli byste se tam alespoň jednou za život podívat. Při troše štěstí a snahy se dá Karibik procestovat levněji a také chytit levnější letenky.Jak levně procestovat Karibik?

karibik
Foto: pixabay

Karibik je vhodný navštívit v létě, ale neuděláte chybu ani v zimě. Co se týče počasí, krásně je tam pořád, díky dostatku slunečních paprsků a teplých větrů. Počasí se samozřejmě trochu liší na každém ostrově, ale víceméně je zde pořád teplo.

Letenky

Levné letenky do Karibiku se hledají dost obtížně, ale pokud budete delší dobu sledovat známé vyhledávače letenek, něco najdete. Letenky jsou totiž jinak dost drahé a musíte mít štěstí. Obecně doporučuji navštívit Karibik a koupit letenky mimo sezónu, což znamená kdykoliv kromě zimy.

Zkuste si ve vyhledávači skyscanner zadat při vyhledávání nejlevnější měsíc a uvidíte, kdy jsou letenky opravdu nejlevnější.

Jak a kde hledat akční letenky se dozvíte v tomto článku.

Do Karibiku se dá vydat také po vodě, pokud vás to láká. Většina lidí spoléhá a vybírá si na rychlejší variantu a to letecky, ale pokud chcete zažít opravdový zážitek, doporučuji zkusit plavbu.

Ubytování

Pokud chcete opravdu ušetřit, protože Karibik sám o sobě levný není, nevybírejte si hotel. Buď zkuste hostel a nebo se obraťte na airbnb. Čím déle zde strávíte času, tím více se vám ubytování vyplatí.

Jídlo a pití

Pokud si za žádnou cenu neumíte představit exotickou dovolenou bez alkoholu, potěším vás, protože v Karibiku a jeho ostrovech je velmi levný rum. Celá lahev vyjde na cca 150 Kč, zkombinujte s colou a máte drink, který vás nezruinuje a pochutnáte si!

Co se týče jídla, choďte na trhy, které jsou většinou o víkendu. Zapomeňte na restaurace a dělejte to podobně jako v Asii, jezte v pouličních stáncích – jídlo je chutné a také velmi levné, těšit se můžete například na čerstvé ryby.

Která místa stojí za návštěvu?

Ukážeme vám několik karibských ostrovů, které rozhodně stojí za to! Pokud chcete cestovat opravdu low cost a zároveň něco vidět, vyhněte se všem místům, kde se platí vstup. I místa zadarmo jsou opravdu nádherná a počkejte si na tu přírodu!1. Bahamy

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený @bahamas 🌴🌞🔹 (@bahamas),

2. Barbados

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Corey Bryan (@bryancorey),

3. Grenada

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Ocean Agency (@theoceanagency),

4. Jamajka

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený eTravelgram (@etravel.cz),

5. Dominikánská republika

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Linnéa Axelsson (@neaaxelsson),

6. Svatá Lucie

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený April Hutchinson (@apesroks),

7. Turks and Caicos

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pima Produções (@pimaproducoes),

Karibik vypadá fantasticky, co říkáte? Máte v plánu se tam vydat? 

Cestujte na vlastní pěst, low cost a bez cestovky!