Jack Morris a Lauren Bullen jsou mladý pár, který se již několik let úspěšně živí tím, že cestuje po světě a fotí fotky na Instagramu. Zajímá vás, jak vydělávat na Instagramu a žít si svůj sen? Podívejte se, jak vypadá běžný den a práce mladého cestovatelského páru Doyoutravel, a na náš návod, jak vydělávat na Instagramu.

jak vydělávat na Instagramu
Foto: pexels

Jak vydělává Doyoutravel na Instagramu?

Jak to celé začalo? Jack se před 5 lety rozhodl dát výpověď z práce (pracoval v Británii jako čistič koberců) a koupil si jednosměrnou letenku do Bangkoku. Začal si dělat svůj vlastní cestovatelský blog Doyoutravel a na něm lidem ukazoval prostřednictvím fotek krásná místa, která navštívil. Před rokem a půl potkal na Fiji svou současnou přítelkyni Lauren a začali spolu fotit úžasné fotky, které inspirují lidi po celém světě.

„Na začátku jsem si koupil foťák a učil se fotit“, říká Jack. „Začal jsem fotit, abych s lidmi sdílel své zážitky a krásná místa, a na začátku jsem vůbec neměl v záměru si fotkami vydělávat. Po čtyřech letech cestování jsem potkal na Fiji Lauren, která měla také svůj travel blog a také se naučila sama fotit. Začali jsme spolu cestovat a fotit společné fotky. Během prvních 9 měsíců společných fotek přibylo Lauren na Instagramu 700.000 followerů a mně 500.000 followerů. Myslím, že to bylo tím, že lidem se líbí sledovat nás jako mladý pár.“

Během následujících měsíců začala jejich instagramový účet sledovat a obdivovat spousta lidí a známých značek jako Royal Caribbean Cruises, Disney nebo AirBnB, a začaly jim chodit první nabídky na spolupráci. Lauren navíc začaly oslovovat i módní a kosmetické firmy.

Jak probíhá jejich práce?

Jestli si myslíte, že Jack a Lauren se válí celý den u bazénu a dostávají za to zaplaceno, jste na omylu. Většinu dnů tráví tím, že jsou na cestách po světě, fotí krásná místa a hotely, vymýšlí kompozice svých fotek a snaží se do jejich snímků zakomponovat sponzorované produkty. Za jednu svou fotku na Instagramu si vydělají až 200 000 korun.

Jacka, který má 2 miliony followerů na Instagramu a Lauren, která má 1,2 milionu, platí obchodní značky a společnosti v oblasti cestovního ruchu, které je sponzorují, aby byli součástí jejich pravidelných dobrodružství po celém světě. V nedávno zveřejněném rozhovoru na DoYouTravel Jack sdílel několik tipů, které mu a Lauren pomohly k instagramové slávě.
„Upravuji všechny své fotky ve stejném stylu s vlastním přednastavením v Lightroomu.“ říká o svých božských fotkách Jack. Dodal, že pár většinou fotí asi hodinu po východu slunce, kdy je na místech největší klid a dobré světlo. Pár údajně nebere méně než 80 000 korun za příspěvek.

Přečtěte si celý rozhovor s Jackem, i když vás varujeme – začnete asi nenávidět svou vlastní práci.

Více info: DoYouTravel, Instagram (Jack | Lauren)

Jak můžete začít vydělávat na Instagramu vy?

Jak můžete začít vydělávat na Instagramu vy? Tady je pár tipů od nejlepších instagramerl světa:

Co dělat na začátku, abyste mohli začít vydělávat na Instagramu:

 1. Vyplňte svoje profilové informace pořádně: V pořádném biu nikdy nesmí chybět kontakt, o čem postujete a odkud jste, případně odkaz na váš web. Nezapomeňte také přidat pár klíčových slov nebo hashtagů, díky kterým vás lidé snáze dohledají. Zkuste něco jako: Beauty bloggerka z Prahy, která miluje módu. Spolupracuj se mnou: business@beautyblogger.com. www.beautyblogger.cz
  jak vydelavat na instagramu
 2. Postujte pravidelně: Aby váš účet získával velký počet followerů, měli byste postovat minimálně jednou, ideálně dvakrát a víckrát denně. Pokud nemáte dost dobrých fotek, tak raději snižte pro začátek denní počet fotek. Není nic horšího než na Instagram uploadovat tuny nekvalitních fotek jen, abyste tam toho měli hodně.
 3. Naučte se fotit dobré fotky: Pokud nejste profíci, pokuste se ze začátku napodobovat kompozice a barvy jiných instagramerů. Koukejte na cizí účty a sledujte, co za fotky jim funguje nejlépe. Dělejte si poznámky a snažte si tvořit podobné fotky. Pořiďte si kvalitní foťák nebo alespoň pro začátek dobrý mobil, díky němuž budou vaše fotky ostré, s dobrým světlem a přirozeným zorným úhlem. My používáme na naše fotky zrcadlovku Nikon. Nejlepší výběr kvalitních foťáků můžete pořídit na Fotoškoda.cz
 4. Používejte správné hashtagy: Rozmyslete si, jaké chcete, aby bylo vaše cílové publikum. Najděte, jaké hashtagy používají lidé ve vašem oboru v Čechách nebo zahraničí podle toho, koho chcete oslovit. Udělejte si seznam vlastních hashtagů, které budete používat u každé své fotky. Tajný tip: pro zjištění populárních hashtagů můžete použít aplikaci Tagomatic, která je zdarma. Hashtagy nemusíte dávat přímo do popisu fotky, stačí je dát do komentáře, abyste tím nerušili čtenáře.
 5. Dejte si práci s popisky tvých fotek: Snažte se svými popisky inspirovat lidi, psát příběhy, být autentičtí a osobní.
 6. Komunikujte se svými followery: Budujte kolem svého účtu aktivní komunitu. Odpovídejte na všechny komentáře pod vašimi fotkami. Likujte a komentujte fotky vašich followerů. Followujte jiné zajímavé účty. Označujte ve svých popiskách další instagramery a budujte s nimi vztahy. Účastněte se instameetů. A hlavně používejte instastories, ať jste pořádně vidět, nejlépe denně.
 7. Používejte pravidelně Instastories: Díky Instastories můžete být daleko víc vidět. Využijte tuto možnost, dokud není tak využívaná.
Jak vydělávat na Instagramu – krok po kroku:

  1. Affiliate Marketing: Najděte si vlastní affiliate partnery, kterým budete propagovat na fotkách produkty. Výhoda affiliate marketingu je, že s ním můžete začít hned od začátku, když máte ještě málo followerů, protože většinou dostáváte zaplaceno jen, když si přes vás někdo produkt koupí. My jsme byli na začátku na kurzu Vydělávej na internetu s affiliate marketingem a moc nám to pomohlo v začátcích, Tomášův kurz moc doporučujeme. Další variantou je online kurz. V češtině jich moc nenaleznete, ale například na UDEMY
   můžete najít spoustu kurzů na téma affiliate marketingu.
  2. Sponzorované příspěvky: Vytvářejte sponzorované příspěvky. Můžete začít tak, že budete fotit profi fotky nejprve s produkty, které máte rádi a sám si je koupíte a označíte značku ve svém popisku. Když nasbíráte prvních 5000 followerů a budete mít dobrý engagement, můžete zkusit začít oslovovat značky a firmy, jestli nechtějí navázat spolupráci. Koukněte třeba na TapInfluence nebo Ifluenz nebo zkuste zkontaktovat agenturu nebo člověka, která spojuje značky a influencery, například Peppermint.cz. Koukněte třeba na Restlesschild, která sponzorované příspěvky dělá.
 1. Prodávejte své fotky nebo fotografické služby: Instagram je nejlepší způsob, jak ukázat světu, co ve vás je a zpropagovat dobře své fotografické schopnosti. Nezapomeňte odkázat na svůj blog, kde služby nebo fotky nabízíte. Dobrý příklad je třeba Traga, která na Instagramu postuje fotky ze svých photoshootingů a kreativních projektů.
 2. Prodejte svůj instagramový účet: Už vás Instagram nebaví? Nevadí. Svůj účet můžete zkusit prodat někomu jinému třeba přes Fame swap nebo Viral accounts.

Chcete se o výdělku na Instagramu dozvědět víc?

Chcete se dozvědět víc i tom, jak vydělávat na Instagramu? Zkuste některý z online kurzů, jak dělat správně Instagram. Například na UDEMY.com.

 

Přečtěte si také naše související články:

Co jsou to kryptoměny a lze na nich zbohatnout?

Geniální trik, díky kterému se naučíte, jak ušetřit peníze