Jack Morris a Lauren Bullen jsou mladý pár, který se již několik let úspěšně živí tím, že cestuje po světě a fotí fotky na Instagramu. Zajímá vás, jak vydělávat na Instagramu a žít si svůj sen? Podívejte se, jak vypadá běžný den a práce mladého cestovatelského páru Doyoutravel, a na náš návod, jak vydělávat na Instagramu. Přečtěte si nejdřív obecné rady ohledně toho, jak vydělávat na Instagramu a potom se můžete podívat na úspěšný příklad. Třeba jednou budete jako oni.

Přečtěte si také: 30 nápadů jak začít podnikat bez peněz ještě dnes

Jak vydělávat na Instagramu?

jak vydělávat na Instagramu
Foto: pexels

Jak vybudovat úspěšný Instagram

1. Postujte pravidelně

Pravidelnost a aktivita jsou hodně důležité, pokud chcete být na Instagramu opravdu úspěšní. Pamatujte si, že příspěvěk byste měli publikovat alespoň 2x denně a instastories dávat cca 5-10x denně.

2. Používejte správné hashtagy

Pokud nebudete používat hashtagy, vaše fotky nikdy nikdo nenajde. Pozor ale, musíte používat takové, které se hodí k dané fotografii, jinak se můžete s profilem rozloučit, můžete na něj totiž dostat ban.

3. Označujte související účty ve fotce

Najděte si účty, které sdílí podobné fotky jako máte vy a označujte je přímo na fotkách a v popiskách. Můžete pak dosáhnout toho, že vám účty vaše fotky repostují.

4. Repostujte fotky jiných úspěšných účtů do postů a do stories

Pomozte někomu a on na oplátku pomůže vám. Tak to funguje a můžete se tak dostat hodně vysoko.

Jak vydělávat na Instagramu?

jak vydělávat na Instagramu
Foto: pexels

5. Buďte první, kdo zkouší nové funkce Instagramu

Jakmile Instagram zveřejní novou funkci, začněte ji okamitě využívat. Instagram upřednostňuje účty, které na začátku využívat Stories nebo nyní Reels.

6. Pořádejte soutěže, ve kterých vás lidé mají sledovat

Občas na svém profilu uspořádejte soutěž. Lidé soutěže milují a rádi něco vyhrávají. Když dáte jako jednu z podmínek, že vás musí sledovat, hodně si tak polepšíte.

7. Sponzorujte příspěvky a Stories

Pokud chcete, aby vaše příspěvky a Stories vidělo více lidí, zaplaťte si reklamu, ale dávejte si pozor, abyste ji cílili na relevantní publikum a reklama vám k něčemu byla.

8. Udržujte diskuzi v komentářích a navazujte přátelství s jinými influencery, kteří by se o vás mohli zmínit

Tohle je hodně důležitý bod. Buďte aktivní, komentujte, odpovídejte na komentáře a spojte se dalšími influencery, kteří ají podobný content.

9. Propagujte svůj Instagram na svém Facebooku, webu, blogu a jiných kanálech, které už máte

Váš profil začíná být úspěšní? Pomozte mu ještě trochu více tak, že ho budete sdílet a propagovat na jiných sítích, webech, zkrátka na vše, co máte. Nesmíte to přehánět, ale občas ho zmiňte.

Přečtěte si také: 20 tipů jak vydělat na internetu a nemuset chodit do práce

Jak můžete začít vydělávat na Instagramu vy?

Jak můžete začít vydělávat na Instagramu vy? Tady je pár tipů od nejlepších instagramerů světa:

Co dělat na začátku, abyste mohli začít vydělávat na Instagramu:

 • Vyplňte svoje profilové informace pořádně: V pořádném biu nikdy nesmí chybět kontakt, o čem postujete a odkud jste, případně odkaz na váš web. Nezapomeňte také přidat pár klíčových slov nebo hashtagů, díky kterým vás lidé snáze dohledají. Zkuste něco jako: Beauty bloggerka z Prahy, která miluje módu. Spolupracuj se mnou: business@beautyblogger.com. www.beautyblogger.cz
  jak vydelavat na instagramu
 • Postujte pravidelně: Aby váš účet získával velký počet followerů, měli byste postovat minimálně jednou, ideálně dvakrát a víckrát denně. Pokud nemáte dost dobrých fotek, tak raději snižte pro začátek denní počet fotek. Není nic horšího než na Instagram uploadovat tuny nekvalitních fotek jen, abyste tam toho měli hodně.
 • Naučte se fotit dobré fotky: Pokud nejste profíci, pokuste se ze začátku napodobovat kompozice a barvy jiných instagramerů. Koukejte na cizí účty a sledujte, co za fotky jim funguje nejlépe. Dělejte si poznámky a snažte si tvořit podobné fotky. Pořiďte si kvalitní foťák nebo alespoň pro začátek dobrý mobil, díky němuž budou vaše fotky ostré, s dobrým světlem a přirozeným zorným úhlem. My používáme na naše fotky zrcadlovku Nikon. Nejlepší výběr kvalitních foťáků můžete pořídit na Fotoškoda.cz

Jak vydělávat na Instagramu?

 • Používejte správné hashtagy: Rozmyslete si, jaké chcete, aby bylo vaše cílové publikum. Najděte, jaké hashtagy používají lidé ve vašem oboru v Čechách nebo zahraničí podle toho, koho chcete oslovit. Udělejte si seznam vlastních hashtagů, které budete používat u každé své fotky. Tajný tip: pro zjištění populárních hashtagů můžete použít aplikaci Tagomatic, která je zdarma. Hashtagy nemusíte dávat přímo do popisu fotky, stačí je dát do komentáře, abyste tím nerušili čtenáře.
 • Dejte si práci s popisky tvých fotek: Snažte se svými popisky inspirovat lidi, psát příběhy, být autentičtí a osobní.
 • Komunikujte se svými followery: Budujte kolem svého účtu aktivní komunitu. Odpovídejte na všechny komentáře pod vašimi fotkami. Likujte a komentujte fotky vašich followerů. Followujte jiné zajímavé účty. Označujte ve svých popiskách další instagramery a budujte s nimi vztahy. Účastněte se instameetů. A hlavně používejte instastories, ať jste pořádně vidět, nejlépe denně.
 • Používejte pravidelně Instastories: Díky Instastories můžete být daleko víc vidět. Využijte tuto možnost, dokud není tak využívaná.
Jak vydělávat na Instagramu – krok po kroku:

 • Affiliate Marketing: Najděte si vlastní affiliate partnery, kterým budete propagovat na fotkách produkty. Výhoda affiliate marketingu je, že s ním můžete začít hned od začátku, když máte ještě málo followerů, protože většinou dostáváte zaplaceno jen, když si přes vás někdo produkt koupí. My jsme byli na začátku na kurzu Vydělávej na internetu s affiliate marketingem a moc nám to pomohlo v začátcích, Tomášův kurz moc doporučujeme. Další variantou je online kurz. V češtině jich moc nenaleznete, ale například na UDEMY
   můžete najít spoustu kurzů na téma affiliate marketingu. Zaregistrujte se do affiliate sítí: Alza, CJ.com, Affilbox, eHub, Heureka apod.
 • Sponzorované příspěvky: Vytvářejte sponzorované příspěvky. Můžete začít tak, že budete fotit profi fotky nejprve s produkty, které máte rádi a sám si je koupíte a označíte značku ve svém popisku. Když nasbíráte prvních 5000 followerů a budete mít dobrý engagement, můžete zkusit začít oslovovat značky a firmy, jestli nechtějí navázat spolupráci. Koukněte třeba na TapInfluence nebo Ifluenz nebo zkuste zkontaktovat agenturu nebo člověka, která spojuje značky a influencery, například Peppermint.cz nebo WeDigital. Koukněte třeba na Restlesschild, která sponzorované příspěvky dělá.
 • Prodávejte své fotky nebo fotografické služby: Instagram je nejlepší způsob, jak ukázat světu, co ve vás je a zpropagovat dobře své fotografické schopnosti. Nezapomeňte odkázat na svůj blog, kde služby nebo fotky nabízíte. Dobrý příklad je třeba Traga, která na Instagramu postuje fotky ze svých photoshootingů a kreativních projektů.

Přečtěte si také: 18 způsobů jak vydělat peníze online a pracovat na dálku

Jak vydělávat na Instagramu?

 • Prodejte svůj instagramový účet: Už vás Instagram nebaví? Nevadí. Svůj účet můžete zkusit prodat někomu jinému třeba přes Fame swap nebo Viral accounts.
 • Zaregistrujte se do platforem pro influencery, kde firmy poptávají reklamu: Zkuste třeba Lafluence.com nebo Marketum.cz, tam můžete narazit na někoho, kdo vyloženě bude chtít reklamu u vás.
 • Propagujte jiné produkty a značky: Máte rádi určitou značku, ale nespolupracujete s ní? To nevadí, vyfoťte fotky s produkty a udělejte jim tak reklamu zadarmo. Poté jim napište, že byste měli zájem o spolupráci.
 • Prodávejte vlastní produkt nebo službu: Šijete krásné šaty, pečete dorty nebo fotíte? K prodeji můžete použít právě váš Instagramový profil.

Jak vydělává Doyoutravel na Instagramu?

Jak to celé začalo? Jack se před 5 lety rozhodl dát výpověď z práce (pracoval v Británii jako čistič koberců) a koupil si jednosměrnou letenku do Bangkoku. Začal si dělat svůj vlastní cestovatelský blog Doyoutravel a na něm lidem ukazoval prostřednictvím fotek krásná místa, která navštívil. Před rokem a půl potkal na Fiji svou současnou přítelkyni Lauren a začali spolu fotit úžasné fotky, které inspirují lidi po celém světě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený JACK MORRIS (@doyoutravel),


„Na začátku jsem si koupil foťák a učil se fotit“, říká Jack. „Začal jsem fotit, abych s lidmi sdílel své zážitky a krásná místa, a na začátku jsem vůbec neměl v záměru si fotkami vydělávat. Po čtyřech letech cestování jsem potkal na Fiji Lauren, která měla také svůj travel blog a také se naučila sama fotit. Začali jsme spolu cestovat a fotit společné fotky. Během prvních 9 měsíců společných fotek přibylo Lauren na Instagramu 700.000 followerů a mně 500.000 followerů. Myslím, že to bylo tím, že lidem se líbí sledovat nás jako mladý pár.“

Během následujících měsíců začala jejich instagramový účet sledovat a obdivovat spousta lidí a známých značek jako Royal Caribbean Cruises, Disney nebo AirBnB, a začaly jim chodit první nabídky na spolupráci. Lauren navíc začaly oslovovat i módní a kosmetické firmy.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený JACK MORRIS (@doyoutravel),

Jak probíhá jejich práce?

Jestli si myslíte, že Jack a Lauren se válí celý den u bazénu a dostávají za to zaplaceno, jste na omylu. Většinu dnů tráví tím, že jsou na cestách po světě, fotí krásná místa a hotely, vymýšlí kompozice svých fotek a snaží se do jejich snímků zakomponovat sponzorované produkty. Za jednu svou fotku na Instagramu si vydělají až 200 000 korun.

Jacka, který má 2 miliony followerů na Instagramu a Lauren, která má 1,2 milionu, platí obchodní značky a společnosti v oblasti cestovního ruchu, které je sponzorují, aby byli součástí jejich pravidelných dobrodružství po celém světě. V nedávno zveřejněném rozhovoru na DoYouTravel Jack sdílel několik tipů, které mu a Lauren pomohly k instagramové slávě.
„Upravuji všechny své fotky ve stejném stylu s vlastním přednastavením v Lightroomu.“ říká o svých božských fotkách Jack. Dodal, že pár většinou fotí asi hodinu po východu slunce, kdy je na místech největší klid a dobré světlo. Pár údajně nebere méně než 80 000 korun za příspěvek.

Přečtěte si celý rozhovor s Jackem, i když vás varujeme – začnete asi nenávidět svou vlastní práci.

Více info: DoYouTravel, Instagram (Jack | Lauren)

Chcete se o výdělku na Instagramu dozvědět víc?

Chcete se dozvědět víc i tom, jak vydělávat na Instagramu? Zkuste některý z online kurzů, jak dělat správně Instagram. Například na UDEMY.com.

 

Přečtěte si také naše související články:

Co jsou to kryptoměny a lze na nich zbohatnout?

Geniální trik, díky kterému se naučíte, jak ušetřit peníze