Cestování je jedna z nejlepších věcí na světě, alespoň podle velkého množství lidí, ale jsou s tím spojené určité problémy a potíže. Proto se vždy hodí tipy pro snadnější cestování, které pro vás mám. Buďte si jisti, že cestování bude teď zase o něco jednodušší. Samozřejmě, že nejvíce nám dají zkušenosti, ale každý tip navíc je plus.Tipy pro snadnější cestování

snadnější cestování
Foto: pixabay

Pokud si necháváte odbavit zavazadlo, důležité věci si vezměte k sobě

Hodně často se stává, že se vaše zavazadla ztratí. A ano, může se to stát i vám. Proto si k sobě berte vše, co byste mohli potřebovat, kdyby se vám to stalo. Tím myslím i alespoň 1 kus spodního prádla, kartáček a samozřejmě všechny drahé věci, jejichž koupě by nevyšla levně. Nezapomeňte si také pojistit zavazadla. Pokud by se vám ztratili, dostanete finanční náhradu.

Vše důležité si vytiskněte

Možná si říkáte, že v dnešní moderní době plné internetu a mobilních zařízení, si není potřeba nic tisknout a vše ukázat jako online ticket. To ale vždy nemusí být pravda, za prvé se vám může něco stát s vaším telefonem nebo zařízením, kde máte tyto věci (rozbít se, vybít se atd.) a za druhé ne každý například dopravce to uznává. Pro váš klid a snadnější cestování si raději vše vytiskněte, abyste byli v klidu. Letenky, vouchery, pojištění, vstupenky do muzeí a atrakcí a vyplatí se také mít kopie pasů.

snadnější cestování
Foto: pixabayPas si vždy nechávejte u sebe

Když už jsme u těch pasů, nikdy ho nikomu nedávejte. Často se stává, že si například chcete půjčit skútr a oni po vás chtějí váš pas. V téhle chvíli je dobré mít kopii. Nikdy svůj pas nedávejte z ruky, mohlo by se vám to vymstít. A nedávejte ho ani policistům, protože nikdy nevíte, jestli nejsou falešní. Řekněte jim, že jim ho dáte, když vás vezmou na služebnu. Pokud nebudou chtít, je to jasné.

snadnější cestování
Foto: pexels

Zjistěte si všechny informace o hotelu

Adresu pro řidiče, telefon například z důvodu vašeho zpoždění nebo vyřešení problémů a je dobré si vytisknout mapu, kde se hotel nachází. Usnadníte cestování jak sobě, tak i práci taxikářů.

Mějte u sebe vždy hotovost

Myslíte si, že si vystačíte s kartou a že se vše dá platit online? Tak to si myslíte špatně. Samozřejmě se to na většině místech dá, ale je dobré mít sebou alespoň nějakou hotovost pro stav nouze. Mějte vždy dolary nebo eura, těmi můžete platit všude a také si je vyměnit za měnu dané země.

Schovejte si palubní vstupenku a letenku

Máte ve zvyku je vyhazovat? Chyba. Schovejte si je jako důkaz. Některé letecké společnosti připisují míle (body) za lety a vy je potom můžete uplatnit a mít slevu na dalších letech. Pokud vám je nepřipíšou, vy se můžete letenkou a palubenkou prokázat, že jste let opravdu absolvovali. Může také sloužit jako daňový doklad.

Odbavte se online

Online check-in je služba, o které stále hodně lidí neví a to je škoda. Můžete tak ušetřit spoustu času na letišti ve frontách a minimalizovat stres. Na stránkách dané společnosti se můžete většinou 2 dny předem odbavit a vybrat si sedadla.Nezapomeňte označit svoje zavazadla

Určitě víte, že jakmile máte černý kufr, úplně stejný bude mít polovina cestujících a těžko mezi nimi najdete ten svůj. Označte ho! Navíc pokud na svoje zavazadlo nalepíte cedulku „křehké“, budou s ním zacházet opatrně a z letadla vyjede jako první.

snadnější cestování
Foto: pexelsPoznamenejte si číslo svého letu

Tohle určitě není zbytečná informace, protože na některých letištích se setkáte s tabulemi, kde jsou napsané pouze časy a právě čísla letů. Tak abyste věděli, který je ten váš.

Snadnější cestování díky těmto tipům! Máte další? Napište je do komentáře a podělte se.

Tohle je 11 důvodů, proč vás cestování udělá šťastnějšími!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.