Za chvíli začíná jahodová sezóna a s tím i samosběr jahod. Samozřejmě si jahody můžete koupit klasicky v obchodě nebo na trhu, ale není zábavnější a dobrodružnější si je sami nasbírat? Vezměte děti, rodinu, kamarády nebo vyražte sami a nasbírejte si čerstvé jahody. Budou chutnat o hodně lépe a bude to pro vás odměna za práci.

Chystáme pro vás recepty s jahodami, na které se můžete těšit. Kam vyrazit na samosběr jahod?

Recept na nejlepší jahodové knedlíky najdete tady.Kam na samosběr jahod: 10 jahodových polí v ČR

samosběr jahod
Foto: pixabay

Jaká je výhoda samosběru? Zejména až poloviční cena jahod a to se opravdu vyplatí! Víte, odkud jahody pochází a sami si hned otrháte, co potřebujete i jaké množství.

Nejlepší samozřejmě je, si jahody natrhat na vlastní zahrádce. Ale když takovou zahrádku nemáte, vyražte právě na jahodová pole. Na polích si buď můžete jahůdky sami natrhat nebo koupit již natrhané.

Na stránkách jednotlivých jahodových polí se dozvíte informace o cenách, otevírací době, umístění pole nebo třeba o odrůdách jahod.Samosběr jahod je super! Budete pracovat, budete venku, na sluníčku a za odměnu si pak dáte jahůdky, které nebudou v žádném plastovém obalu, jak je již běžně koupíte v supermarketech, ale hezky ve vašem košíčku, bez zbytečných postřiků a chemie! A jakou pak budete mít radost, když si smlsnete na na jahodách, které jste si sami nasbírali! Nezní to parádně?

Udělejte si úžasné jahodové dorty!

Kam vyrazíte na samosběr jahod? Dejte nám vědět, jestli už jste na nějakém někdy byli a kde. Bavilo vás to nebo naopak to pro vás byla velká nuda? Neváhejte zapojit děti do práce!

Přečtěte si triky, které vám pomohou uchovat zeleninu a ovoce čerstvé – jahody také.

Tyhle recepty z jahod jsou nejlepší!