Valentýn se blíží a vy nevíte kam vzít svoji drahou polovičku? Tady najdete inspiraci na 20 míst, kde se romantice nevyhnete a máte jistotu, že se tam budete společně cítit dobře. Příroda, procházka nebo jídlo, které nikdy nezklame? Všichni si vyberou. A otázka kam na Valentýna už nebude na místě, poraďte i svým kamarádům, kteří hledají dobré nápady. S těmito místy zazáříte a rozhodně překvapíte. Jsou originální a vhodné.

Tyto tipy se hodí na jakékoli rande, ale i hezký výlet, třeba s kamarádkou nebo s rodinou.Kam na Valentýna? Třeba sem.

kam na ValentinaFoto: pexels

1. Kampa

Tento park v centru Prahy u Vltavy je jako dělaný pro romantické procházky při měsíčku i ve dne. Projděte se a pokračujte třeba na Karlův most, vezměte to k Národnímu divadlu a tam zasedněte do krásné tradiční kavárny Slavia a dejte si něco dobrého. Nebo to rovnou zakončete v Národním na nějaké hře!

Příspěvek sdílený Zuzana (@hrnkovaz),

2. Žižkovská věž a Oblaca

Je něco romantičtějšího než výhled na Prahu z 93 metrů vysoké věže? Přesněji z televizního vysílače. Mají tam luxusní restauraci, kde si nejen pochutnáte a budete se cítit dobře, ale budete si připadat jako v oblacích.

Koukněte na ten výhled 🙂

3. Aureole Sky bar

Říká se, že jídlem nikdy nic nezkazíte. A ještě k tomu luxusní restaurace v neuvěřitelné výšce? Tím hodně potěšíte. Dejte si jejich speciální valentýnské degustační menu ve výšce 109 metrů a nechte se obklopit skvělým designem, jídlem i obsluhou.

4. Prokopské údolí

Něco pro milovníky přírody a klidu. Udělejte si procházku v nádherné krajině, která se nachází jenom kousek od Prahy. Uvidíte lomy, rybníčky i jezírka.

Airbnb kupon more

5. Vinice svaté Kláry

Spojte návštěvu Botanické zahrady s vinicí. Dejte si na vrcholku vínko a poslouchejte ten klid.

6. Nebozízek

Jaké místo se vám vybaví, když se řekne romantika? Petřín! A než na něj vyšplháte, uprostřed je Nebozízek. Vystupte z lanovky, běžte si dát něco dobrého do restaurace a pokochejte se tím výhledem. Je úžasný!

Výhled z Nebozízku.

7. Cafe Louvre

A jsme opět u jídla. Vyhlášené Cafe Louvre na Národní třídě nesmíte vynechat. Je libo snídani, oběd i večeři? Ať si vyberete cokoliv, rozhodně nebudete zklamaní.

8. Letná

Letná vybízí k romantické procházce, na které uvidíte památky, zažijete krásný výhled na celou Prahu a navštívíte restaurace a hospůdky. Záleží jen na vás.

9. Vyhlídka na Karlštejn

Byl by hřích nezařadit sem i nějaký ten hrad. A co třeba jeden z nejkrásnějších hradů u nás Karlštejn? To je teprve romantika. Sedněte na vlak a jste tam za 50 minut z Prahy. Vyhlídky jsou 2, tak si můžete vybrat.

Příspěvek sdílený TJ (@the_mentalyst),

10. Vyhlídka Máj a Smetanova vyhlídka

Obě vyhlídky vám poskytnou nádherný výhled na Prahu a jsou kousek od ní. Romantika jak blázen. Jen se teple oblékněte, fouká tam! :D.

Fotka níže je z Vyhlídky Máj.

11. Výhled z hradeb Vyšehradu

Vyšehrad patří mezi naše velmi významné památky a místa. Z tohoto místa dýchá opravdu romantická atmosféra. Doporučuji procházku spojit s obědem či večeří v asijské restauraci Yam Yam.

12. Kutná hora

Zajeďte si na výlet do blízkého města – Kutná hora. Výborné restaurace, chrám Sv. Barbory a mnoho dalšího.

13. Restaurace Mlýnec

Neznáte? Chyba. Výborná restaurace s výhledem na Karlův most. Neskutečný interiér, lahodné jídlo. Budete se spolu cítit jako v pohádce.

14. Průhonický park

Další místo jako stvořené pro zamilované a dlouhé procházky s výhledem na zámek.

15. Křivoklát

Jeďte se podívat za Prahu na středověký hrad Křivoklát. Romantika vás nemine!

16. Litoměřice

Co víkend v Litoměřicích, v Zahradě Čech, jak se mu říká pro svoji hojnou přírodu? Skvělý hotel, jídlo a vy dva spolu, nezní to dobře?

17. Terasa u Zlaté studně

Je pro vás večer velmi důležitý? Není ideálnější místo než je tohle. V bezprostřední blízkosti Pražského hradu. Sice si dost připlatíte, ale stojí to za to!

18. Petřín

Klasické místo, bludiště, rozhledna, lanovka, zahrady… zábavy dost, výhledů i laviček taky. Až ho sejdete dolů, dejte si za odměnu zmrzlinu v Angelatu.

19. Večerní procházka po Pražském hradě

Tajemnější a kouzelnější místo byste těžko hledali. Než se zavřou na hradě brány, projděte se po tmě po prostorách, bude to mít zvláštní tajemnou atmosféru. Už nemusíte přemýšlet, kam na Valentýna.

20. Viniční altán, Havlíčkovy sady

A končíme opět ničím jiným, než skvělým jídlem. Tahle kouzelná restaurace je pro speciální chvíle jako dělaná. 🙂

Tohle je našich 20 tipů na to, kam na Valentýna. Kde budete svátek lásky slavit vy?

Podívejte se na naše tipy, kam na Valentýna a kam kdykoliv na výlet.

Airbnb kupon more