Také máte rádi čas kolem Vánoc? Scházení s přáteli, povídání u svařáku a cukroví a chození po vánočních trzích? Je tam neuvěřitelná atmosféra, kterou si můžete užít s těmi nejbližšími. Nejkrásnější vánoční trhy jsou v Rakousku, na ty se můžete podívat tady a vybrat si kam, a také v sousedním Německu. Je to blízko, autem jste tam za pár hodin a stejně tak se sem můžete vydat autobusem nebo vlakem, dostanete se tam za pár stovek. Kde najdete ty nejhezčí vánoční trhy v Německu?
Vánoční trhy v Německu

vánoční trhy v NěmeckuFoto: pexels

Vánoční trhy v Německu: Berlín

Berlín, hlavní město Německa, doporučujeme k návštěvě kdykoliv a před Vánocemi obzvlášť. Můžete tam navštívit jedny z nejhezčích vánočních trhů vůbec, připravte se ale na pořádné množství turistů. Berlín nabízí přes 60 vánočních trhů, mezi které patří třeba ten na Gendarmentmarkt (25.11. – 31.12.2019), můžete se těšit na řemeslné výrobky a také na dobré jídlo a pití.

Další vánoční trhy v Německu, konkrétně v Berlíně, které vřele doporučujeme, jsou ty u Červené radnice (Rothes Rathaus). Jde o tradiční známý trh, kde je skvělý program a nabídka stánků. Přijet na ně můžete mezi dny 25.11. – 29.12. Děti můžete nalákat na úžasné kolotoče.

Navštivte také Postdamer Platz, kde si užijete jak vánoční trhy, tak bruslení na velkém ledním oválu. Akce jsou tu od 25.11. 2019 do 26.12. 2019. Každý den je zde otevřeno od 10:00 do 14:00.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Event0 Berlin (@event0berlin),

Vánoční trhy v Německu: Drážďany

Vánoční trhy v Drážďanech jsou asi ty nejznámější a ročně je navštěvuje několik milionů lidí. Často lidé spojují návštěvu například s nákupy v Primarku nebo se zámkem Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Vánoční drážďanský trh Striezelmarkt můžete navštívit od 27.11 do 24.12 2019. Nezapomeňte si dát tradiční štolu a nápoj Bombardino. A můžete se těčit i na průvod.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Darya Voropaeva (@this_is_darja),

Vánoční trhy v Německu: Norimberk

Pokud byste rádi navštívili nějaké menší komornější trhy, doporučujeme menší města, ale další opravdu velký vánoční trh, navštívený ročně 2 miliony lidí je v Norimberku, kde nasajete atmosféru s místními i s turisty. Kolem je spoustu obchodů, butiků a dobrých restaurací. Ty ale nebudete potřebovat, výborné jídlo si koupíte na trzích, vyzkoušejte třeba Currywurst. Svezte se také na velkém kolotoči, děti budou nadšené! Nápoje dostanete v krásném roztomilém hrníčku, za který zaplatíte zálohu a při vrácení ji dostanete zpátky. Nebo si hrneček můžete nechat. 🙂 Vydejte se sem 29.11.-24.12.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rick Steves‘ Europe (@ricksteveseurope),

Vánoční trhy v Německu: Regensburg

25.11. 2018 – 23.12. 2019 navštivte regensburský vánoční trh, který má také již dlouhou tradici. Denně je trh otevřen od 10:00 do 20:00. Prohlédněte si vánoční stromeček a okuste atmosféru s místními, kterých je tu opravdu hodně!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @christmasodyssey,

Tady najdete nejkrásnější vánoční trhy v Německu! Neměli byste si to nechat ujít, protože to vážně stojí za to!!

Kam se jet podívat na ty nejlepší průvody čertů?