Každý rok, kolem Vánoc, se scházíme na vánočních trzích s přáteli a rodinou, což je nádherná vánoční tradice. Víme, že na trhy můžeme chodit po celý rok, ale ty vánoční mají přecejenom něco víc do sebe. Ta atmosféra, vůně svařáku, perníčků, trdla a samozřejmě i prodej vánočního zboží, to k tomu prostě patří. Trhy najdete všude, u nás máme nádherné, menší, větší, ty ale všichni známe, například ty na Staroměstkém náměstí nebo na Náměstí Míru. Můžeme ale popojet o kousek dál, do zahraničí a tam navštívit opravdu jedny z nejkrásnějších trhů, co třeba vánoční trhy v Rakousku? Rakušané to opravdu umí a můžete si vybrat mezi velikými trhy, které jsou plné atrakcí a dobrého jídla a nebo se vydat na menší, komornější, které také stojí za to a pozorovat místní, jak se chází a baví. Atmosféra vás pohltí!

Můžete se tak podívat, jak to v Rakousku chodí a okusit tu pravou atmosféru. Doporučujeme návštěvu spojit se známým průvodem čertů, kterému se říká Krampuslauf.Kam na vánoční trhy v Rakousku?

vánoční trhy v rakouskuFoto: pixabay

Vánoční trhy v Rakousku: Vídeň

Pokud se rozhodnete navštívit hlavní město Rakouska, Vídeň, nesmíte vynechat pohádkový vánoční trh Christkindlmarkt na Radničním náměstí! Plno stánků, světýlek, dobrého jídla, dárků a přijemné hudby. Musíte počítat s větším počtem lidí a hodně turistů, ale stojí to za to! Tento trh můžete navštívit 15.11.-26.12.2019, v pátek a v sobotu od 10:00 do 22:00 a od neděle do čtvrtka od 10:00 do 21:30. Pro děti jsou připravené dílny a bohatý program, pro dospělé samozřejmě taky. Více si můžete přečíst tady.

Jestli jedete do Vídně a chcete jet za trhy i za historií, doporučujeme navštívit zámek Schönbrunn a trh, který je u něj na malém náměstí. Trh si můžete užít ve dnech 23.11. – 05.01.2020. Už máte chuť na punč a rohlíčky? Více informací naleznete tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @nashya_tashya,

Vánoční trhy v Rakousku: Linz

Chtěli byste navštívit vánoční trhy v Rakousku, ale nechce se vám jezdit moc daleko? Pak je pro vás Linz jasnou volbou! Nachází se v Horním Rakousku a zažijete zde opravdu krásný adventní čas. Trhy na Hlavním náměstí můžete navštívit 23.11. – 24.12.2019 v časech 10:00 – 20:00. Opět si užijete skvělé jídlo, pití a také si zde můžete vyrobit vlastní svíčku, která vám bude zdobit adventní tabuli.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Girlists (@girlists),

Vánoční trhy v Rakousku: Graz

V Grazu naleznete trhy na Hauptplatz (Hlavní náměstí) a podívat se na ně můžete 22.11.- 24.12.2019. Prohlédněte si řemeslné výrobky a také nezapomeňte ochutnat tradiční nápoj Feuerzangenbowle, což je hořící směs vína a rumu. Ten vás tedy rozhodně zahřeje!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martin Kahr | Graz | Austria (@life.of.nitram),

Vánoční trhy v Rakousku: Salzburg

Nejznámějším a také největším trhem je vánoční trh Christkindlmarkt, který se tento rok koná 21.11. – 26.12.2019. Je umístěn na náměstí Domplatz a Residenzplatz a otevřen je celý týden, včetně svátků a také Štědrého dne. Poslechněte si úžasný koncert, dejte něco teplého na zahřátí a také nějakou tu dobrotu. Všechny informace ohledně otevírací doby, která se každý den liší, najdete tady.

Pokud toužíte po něčem komornějším, navštivte vánoční trhy v Rakousku, konkrétně v Hellbrunnu, který se koná 21.11. – 24.12.2019.

Za zmínku stojí také tradiční adventní trh St. Leonhard, kde si můžete koupit pečené kaštany, jablíčka nebo domácí perníčky. Tento trh můžete navštívit od 30.11. – 22.12.2019.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Peter Hogger (Bäda) (@phogger),

Vánoční trhy v Rakousku jsou legendární a je jich po celé zemi opravdu hodně! Tyhle doporučujeme my. 🙂

Udělejte si zdravé vánoční cukroví, po kterém nic nepřiberete a nebude vám těžko!