Jestli přemýšlíte nad výletem a nic vás nanapadá, pomůžeme vám. Vypravte se na výlet lodí, ze kterého budou nadšené i děti. Máme pro vás deset nápadů na výlet lodí, které si společně užijete. Nebudete muset tolik chodit, zkrátíte si cestu a bude to pro vás zážitek! Neváhejte s sebou vzít i domácí mazlíčky.

Ať už chcete velkou loď s kormidlem nebo malou, kterou budete ovládat sami, na celý den nebo na hodinku, vše tu najdete.

Kam na výlet lodí? 13 nápadů

výlet lodí
Foto: pixabay

1. Plavba v Hřensku

Pokud si uděláte výlet do Českého Švýcarska, neváhejte se nechat svézt lodičkami mezi soutěskami! Budete mít nádherný výhled, zkrátíte si cestu a je to zkrátka zážitek, na který nezapomenete.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tim (@x_torti_x),

2. Plavba lodí do ZOO

Nechte se svézt parníkem do trojské ZOO z centra Prahy. Můžete se na palubě občerstvit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ariana Argonni (@ariannaargoni),

3. Plavba Lednicko-Valtickým areálem

Lednice na Jižní Moravě je krásná! Projeďte se tam lodičkou k minaretu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jednoduše Žít (@jednoduse_zit),

4. Plavba po Máchově jezeře

Prohlédněte si Máchovo jezero a jeho okolí z paluby lodi. Od května do října se můžete nechat svézt a dopřád si okružní plavbu nebo si jen krátit pěší cestu. Dvouhodinová plavba stojí 90 Kč a jednotlivé části jsou po 15 Kč.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Martin+Veronika (@mantinverona),

5. Okružní plavba po Lipně

Užijte si denní nebo večerní plavbu po Lipně. Plavba stojí 330 Kč a trvá 2-3 hodiny. V létě loď vyplouvá až 4x denně a zažijete na ní skvělé občerstvení i program pro malé i velké.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Daniela (@daniella_kv1),

6. Plavba parníkem po Vltavě

Je libo pětihodinovou cestu lodí po Praze s krásnými výhledy, zázemím lodě i občerstvením? Za takový výlet zaplatíte 350 Kč a slibujeme, že bude na co koukat. Na palubu můžete vzít i psa.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jason Cameron (@jasoncameron_),

7. Plavba po Orlíku

Zajímá vás tahle část ČR? Projeďte se lodí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Zorka Hejdová (@zorkahejdova),

8. Plavba po Labi

V Hradci Králové si můžete dopřát hodinovou plavbu lodí, kde za dospělého člověka zaplatíte 90 Kč. Svézt se můžete od května do října. O víkendu je zde otevřeno od 10 do 19 hodin a v ten samý čas i ve všední den o prázdninách. Loď vyplouvá vždy v celou hodinu a můžete si zde půjčit vlastní loďku za poplatek 60 Kč na hodinu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Zuzana (@zu_zka_13),

9. Plavba po řece Moravě

Pokud navštívíte Olomouc, nesmíte vynechat plavbu po Moravě, která toto krásné město obtéká. Uvidíte různé památky a zákoutí, která stojí za to vidět. Vyhraďte si čas hodinu a 140 Kč (snížené vstupné je 110 Kč – pro seniory, děti a studenty).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Monika Andělová (@angel_m.88),

10. Lodí až na Slapy

Hledáte celodenní výlet na lodi, na které byste si rádi odpočinuli? Vyberte si tuhle plavbu, trvá totiž krásných 10 hodin a cestou budete mít nádherný výhled. Na lodi je bar a restaurace, takže o jídlo máte postaráno. Vyráží se z Prahy a jede se přes Zbraslav, Měchenice, Davle, Štěchovice a plavba stojí 490 Kč (snížené vstupné 260 Kč).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Paroplavba (@paroplavba),

11. Lodičkami po Vltavě

Tak jak si na Vltavě můžete půjčit šlapadla, úplně stejně si tam můžete půjčit lodičky a projet se po řece, prohlédnout si Karlův most, Pražský hrad i Národní divadlo. Půjčoven je více, tak si vyberte tu nejlepší. Třeba dvě jsou u Žofína.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený pruchaondra (@pruchaondra),

12. Okružní plavba kolem hradu Zvíkov

Na přístavišti Zvíkov u hradu Zvíkov nasedněte na parník a nechte se unášet vodou. Naskytne se vám jedinečný pohled na hrad – nejhezčí co může být. Zaplatíte 160 Kč (140 Kč).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sveta Balabushkina (@balabushkina),

13. Voroplavba Českým Krumlovem

50 minut na voru a kolem vás nejkrásnější místa Krumlova – no nezní to krásně? To je opravdový zážitek, který stojí 450 Kč (225 Kč). Tuhle plavbu rozhodně doporučujeme. Plavba trvá asi hodinu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený VOROPLAVBA Český Krumlov (@voroplavba),

Tohle jsou tipy na výlet lodí v Česku. Jestli chcete uskutečnit opravdu netradiční výlet třeba s rodinou, kamarády nebo s parnerem, tohle je skvělá volba.

Autoři náhledových fotek: @daniella_kv1 @x_torti_x

Další tipy na výlet najdete tady.