Je krásné počasí a vy potřebujete zabavit děti a chcete s nimi strávit společný čas, který bude bavit vás i celou rodinu? Máme pro vás 15 tipů na to, kam na výlet s dětmi. Většina míst se nachází okolo Prahy, ve středočeském kraji a věříme, že si vyberete. Pokud máte další tipy, neváhejte nám je napsat a my je zařadíme do článku.

Kam na výlet s dětmi? 15 nápadů, které si někam uložte

kam na výlet s dětmi
Foto: pexels1. Zoopark Karlštejn

Kam na výlet s dětmi? Vezměte je na Karlštejn, není tam jenom hrad, jak si mnozí myslí. Navštivte ZOO se zvířátky! Ty děti přece milují. Z Prahy jste tady za 40 minut vlakem nebo autem, občerstvení je samozřejmostí a děti si mohou užít také nafukovací hrad. Otevírací doba je od 10 do 18 hodin.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Frank (@frank_jakub),

2. Muzeum Betlémů

Zůstaneme ještě chvíli na Karlštejně. Už jste viděli Betlém z cukru, perníku, chleba nebo ze skla? V tomto muzeu máte možnost vidět spoustu druhů Betlémů, které jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů. Samozřejmě zde nechybí ani klasické dřevěné Betlémy nebo takové, které si děti mohou samy pouštět. Před Vánoci se tato návštěva hodí více, ale když už budete na hradě, co se nepodívat?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Вера ♌ (@saverrro),

3. Divadélko pro děti U Zvonu

Vyražte s dětmi na Kladno a vezměte je na pohádku, hranou amatérským divadelním souborem. Divadlo nabízí také hry pro dospělé. Pokud se rozhodnete, že pojedete, raději si dopředu rezervujte lístky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Divadélko U Zvonu (@divadelko_u_zvonu),

4. Včelí svět v Benešově

V Benešově jste za 40 minut a můžete tam s dětmi jít na expozici o včelách. Dozvíte se, vy i děti, něco nového. Pro děti je zde připraven kvíz, promítací stěna nebo obří včely. Pojďte se hravým způsobem dozvědět něco o životě včel, třeba jste něco vůbec netušili.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lucie Anna Lhotská👸🏽 (@luckalhotska),

5. Hrad Český Šternberk

Chcete vidět nějaký pěkný hrad a zároveň děti unavit? Doporučujeme hrad Český Šternberk i procházku kolem hradu, můžete si vybrat buď tu, která má cca 800 metrů nebo dlouhou pětikilometrovou pro větší děti. Určitě si zajděte i na komentovanou prohlídku, ať se dozvíte něco nového.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hrad Český Šternberk (@hradceskysternberk),

6. Procházka na Smetanovu vyhlídku

Byli jste tam už někdy? Sbalte batůžky se svačinou a vydejte se společně tam. Výhled je zde nádherný a děti budou po takové procházce večer hezky spát. Pozor, trasa má kolem sedmi kilometrů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 🇨🇿 Martin (@hrckey),

7. Dračí portál v Kolíně

Máte děti, které nedají bez telefonu ani ránu? Teď se vám to bude hodit! Stáhněte si do telefonu aplikaci GEOFUN – Kolínský dračí portál a staňte se součástí zábavné hry a pomozte drakovi najít tento portál, aplikace vás hezky protáhne Kolínem a děti něco uvidí a když budou na telefonu, uvidíte, že nebudou zlobit. Budou plnit úkoly a dozví se zajímavosti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nika Kieferova (@nikssaa33),

8. Duhový park

20 minut od Prahy v obci Třebovle se nachází Duhový park, ve kterém najdete spoustu atrakcí a her přímo pro děti. Toto kulturně-zážitkové centrum je skvělé pro děti každého věku, často se tu pořádají různé akce a doprovodný program.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Duhovy Park (@duhovy_park),

9. Heroland

Zajeďte si kousek za Prahu do Kutné hory a navštivte Heroland – Zemi her. Najdete tu spoustu her, které rozvíjí motoriku i myšlení a zároveň jsou zábavné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Coubalová (@evi_na_co),

10. Zámek Kačina

Opět Kutná hora a tentokrát nádherný zámek Kačina, který se nachází ve velkém areálu, děti zde mohou běhat, vy si dáte kafíčko v místní kavárně a doporučujeme i prohlídku zámku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kačina – zámek a muzeum (@zamek_kacina),

11. Letní koupaliště na Mělníku

Kam na výlet s dětmi? Na koupačku! Při nádherném slunečném počasí společně vyražte na koupaliště na Mělník! Koupaliště a aquaparky děti milují, zablbnou si, vy se opálíte a dáte si něco dobrého k jídlu. Můžete se těšit i na tobogán a divokou řeku. Za dospělého člověka zaplatíte na celý den 80 Kč a za dítě 60 Kč.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jan Šrámek (@baterka10),

12. Botanicus

Znáte středověké městečko v Ostré? Můžete si tu prohlédnout tradiční řemesla a děti si je mohou také samy vyzkoušet – vytvořit vlastní mýdlo, svíčku nebo rejžovat zlato. A nachází se zde také prodejna přírodní kosmetiky. Nebojte se, občerstvení je také zajištěno. Je libo moravský koláč nebo palačinku? Děti budou nadšené.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Botanicus (@botanicus_official),

13. Muzeum motocyklů a jízdních kol

Máte doma chlapce (nebo i dívky), které zajímají autíčka, kola, technika? Ukažte jim tohle muzeum a nebudou chtít odejít. Tato expozice zahrnuje historické kousky – je zde až 70 jízdních kol a 60 motocyklů. Tak vyražte do Přerova nad Labem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Veronika Sandtnerová (@vero.nique.s),

14. Kikiland na Vojkově u Říčan

Chcete, aby se děti pořádně vyblbli? Tak na to je skvělá dětská herna, která se nachází kousek za Prahou. Děti se mohou těšit na klouzačky, prolézačky a starší také na bowling. Otevřeno je od 12 do 21 hodin.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Helena Korinkova (@korinkovahelena),

15. Cyklistická stezka Křivoklát – Rakovník

Máte děti už tak velké, že s nimi v pohodě najezdíte spoustu kilometrů na kole? Tak zkuste tuhle naučnou stezku, která má okolo 36 kilometrů celá, ale když se zpátky vrátíte vlakem, má jen 18 kilometrů. Pojedete krásnou přírodou a zároveň si dostatečně zasportujete. Rozhodně se jeďte podívat až na hrad.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Valeria (@valerijasoldatova),

Kam na výlet s dětmi? Vyzkoušejte naše tipy!

Přečtěte si: 21 božích tipů na výlet okolo Prahy.