V létě, kdy jsou dny dlouhé a je dlouho světlo a teplo, se jednoduše vybírají a jezdí na výlety. Ale co když je počasí pod psa a vy chcete strávit víkend na výletě, mimo domov? Máme pro vás tipy na výlety, které můžete absolvovat za každého počasí, protože i když bude pršet, vy budete schovaní – jsou totiž vevnitř! A kam tedy za zábavou vyrazit?? A čím zabavit i děti?Tipy na výlety za každého počasí

tipy na výlety
Foto: pexels

Aquapalace

Ať už jedete na výlet s dětmi nebo bez, rozhodně vyzkoušejte aquapark v Čestlicích, který nabízí jak vodní svět, skvělé bazény, vířivku, divokou řeku a tobogány, tak i saunový svět, fitness centrum, masáže i hotel. Pokud tedy nejste z Prahy a chcete si udělat pěkný víkend, zarezervujte si 2 dny v hotelu a nechte se hýčkat v župánku a užijte si i skvělé jídlo. Děti budou nadšené a o zábavu budou mít postaráno.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aquapalace Praha (@aquapalace.praha),

Neviditelná výstava

Chtěli byste navštívit nějakou netradiční výstavu? Zkuste Neviditelnou výstavu, díky které zkusíte něco nového a dostanete také nový pohled na svět, ze strany těch, kteří nevidí, nevidomých. Tato výstava spočívá v tom, že se nacházíte v naprosté tmě, kde vůbec nic nevidíte. Dostanete k sobě průvodce (nevidomého), který vás provádí. Nacházíte se v bytě, koupelně, ložnici, kuchyni nebo třeba na přechodu nebo v obchodě a snažíte se využívat dalších svých smyslů, které můžete využít – hmat, čich nebo sluch. Navštivte výstavu na Karlově náměstí!

Pokud chcete vědět, jaké to je, nevidět a ještě dostat trošku empatičtější pohled na tuto skupinu lidí, rozhodně doporučujeme, i větším dětem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Veronika Macháňová® (@veronica_mach),

IQlandia

Chcete s dětmi vypadnout z Prahy? Zkuste IQlandii v Liberci. To není jen pro ty, kteří milují fyziku, ale i pro ty, kteří se chtějí něco přiučit, ale zábavnou formou! Planety, voda, vzduch, zemětřesení, blesky, roboti, počasí a další. Zajímá vás něco z toho? Vězte, že tady si to užijou nejen děti, ale i vy. Můžete využít parkoviště, obchod se suvenýry i kavárnu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Blanka Tesařová (@blankatesar),

Golden pacific café

Sebe i děti utáhnete na jídlo, mám pravdu? A co zkusit netradiční restauraci, kde vám drink i jídlo přiveze vláček? Golden pacific café se nachází v OC galerie Butovice v 1. patře. Dejte si oběd nebo dezert a nechte si to přivézt mašinkou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anna (@annazhi),

Akvárium

Vydejte se na Orlík nad Vltavou a prohlédněte si spoustu druhů sladkovodních ryb v 18 akváriích. A protože se akvárium nachází v areálu zámku Orlík, neváhejte navštívit i ten. Děti budou nadšené a něco nového se přiučí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Domí (@domi_schejbalova),

Dětenice

Zábava pro dospělé i děti! V Dětenicích se nachází krčma, kde se staročesky a téměř po tmě najíte, obslouží vás jako za starých časů a když počkáte do večera, dočkáte se i vystoupení s čerty a dojdete si na záchod na výserník. Můžete si tu objednat i noc v hotelu a spát tak, jako naši předci. Jen pozor na malé děti, těm by se to líbit nemuselo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Maya MT.L (@mayaateall),

Klasicky pak můžete zajít do kina, muzea nebo na prohlídku hradu.

Pomohly vám naše tipy na výlety? I když prší, nemusíte sedět doma! Vyrazte na výlet i tak, i s dětmi!

Podívejte se kam na výlet v okolí Prahy – 21 tipů!