Kanárské ostrovy jsou výborným místem, kde strávit dovolenou a to nejen v létě, ale v podstatě po celý rok. Proč navštívit zrovna Kanárské ostrovy a co je na nich tak skvělého? To vám povíme prívě teď. Opravdu je můžete navštívit i na podzim nebo třeba v zimě, každé roční období má něco do sebe. Pokud přemýšlíte o zimní dovolené někde v teplu, nemusíte hned sahat po vzdálené exotice, zkuste něco blíže, má to něco do sebe!Kanárské ostrovy: ideální místo pro celoroční dovolenou

kanárské ostrovy
Foto: pixabay

Počasí

Kanárské ostrovy jsou skvělé v tom, že je tam stále teplo. Pokud milujete horko a těšíte se na koupání v moři, určitě si vybírejte spíše letní měsíce, nejteplejší je pak srpen. V zimě ale teplota neklesá pod 18 stupňů, což je ideální teplota pro výletování. Je příjemně, bude vám stačit tričko a mikina. Počítejte s průměrnou teplotou kolem 22 stupňů.Gastronomie

Španělské jídlo je skvělé. Pokud se vydáte do hotelu, španělští kuchaři umí připravit opravdu cokoliv, i kdyby to měla být italská pizza. Co se týče jejich jídla, těšte se na churros s čokoládou, tapas nebo třeba paellu. Španělsko, včetně ostrovů, je samo o sobě dražší, proto si připravte více peněz, ale slibujeme, že to bude stát za to.

Vyžití s dětmi a výlety

Na Kanárských ostrovech můžete podnikat spoustu výletů – například plavba lodí, aquaparky, aquaria nebo výlety do přírody. Je tu rozmanitá fauna a flora a co se týče dětí, určitě si užijí animační programy v rámci hotelu. Pokud jedete sami na sebe a ne do hotelu, můžete s nimi navštívit už zmíněný aquapark nebo aquarium.

Moře

Pokud je pro vás na dovolené důležité moře, tady nešlápnete vedle! Moře je tu nádherné čisté, modré a průzračné a co se týče teploty vody, není to teplé jako kafíčko, ale spíše se osvěžíte.

Kanárské ostrovy stojí za to vidět, láká vás jejich návštěva?

Vydejte se za toskánským sluncem!